Jump to content
BulForum.com

Надеждата


Recommended Posts

Надеждата крепи човека, надеждата е мит, измама. Гледни точки всякакви и изглежда истината е просто средно-аритметичното между останалите гледни точки. Но нали знаете - истината е различна за всеки.

Това е и реално моя въпрос: каква е истината за вас? Надеждата е просто една измама, илюзия, която ви помага да преживеете и този тежък ден, благородна лъжа, която "помага на слабоволевите да преживеят и този ден". Или сте в другата крайност - надеждата, светлината, озаряваща свят, светлината, огряваща пътя ви към близки и далечни мечти, цели, водеща ви по пътя към любовта, или?...

Къде сте вие?

Link to comment
Share on other sites

Ами.....надеждата - това съм аз.Надявам се единствено и само на себе си и собствените си сили.

Link to comment
Share on other sites

Понякога се питам,дали се давя в собствената си надежда...или тя се дави в мен..

Прекалено дълго време се самонавивах,че това е лунната пътека,която следвам...гонейки отражението на луната по повърхността на живото езеро...Уви....- езерото е всепоглъщащо....НЕ..надеждата не умира последна...АЗ умирам преди нея..,следователно..Тя преди мен...от където и да го погледнем...

Вече ми се струва безкрайно излишна...По-важно е да вярвам в ...много неща...все хубави...,а не да се надявам да се случи нещо ...поне нещо...

Link to comment
Share on other sites

По-важно е да вярвам в ...много неща...все хубави...,а не да се надявам да се случи нещо ...поне нещо...

 

Мда.. Не съществува онова в което не вярваме. Колкото до надеждата - тя по скоро е някакво заблуждение че нещата могат да се оправят от самосебе си. Не мисля че е нещо положително :angry:

Link to comment
Share on other sites

и двете положения са при мен,когато не работи едното,проработва другото и всичко е 6 :P

aph3h,що да не е положителна надеждата бе,майна?за мен тя е като страха-колкото и да е глупаво тези две неща ни движат напред(за добро или зло :bgrin: )

Link to comment
Share on other sites

@farrell - не съм съгласен. Според мен като се надяваш да се случи нещо някак си зацикляш и само чакаш то да се осъществи. Бих се съгласил че те кара да вървиш напред не заради самата надежда ами поради момента когато се осъзнаваш че всичко си зависи само от теб. :D

Link to comment
Share on other sites

@farrell - не съм съгласен. Според мен като се надяваш да се случи нещо някак си зацикляш и само чакаш то да се осъществи. Бих се съгласил че те кара да вървиш напред не заради самата надежда ами поради момента когато се осъзнаваш че всичко си зависи само от теб. :D

аз не ти говоря само да седиш,да циклиш и да чакаш да те"удари топката по главата,та да влезе във вратата" ;)

мисълта ми беше,че има ,и то много,моменти в които даваш най-доброто от себе си,но пак нищо хубаво не се случва!тогава идва въпросната надежда,и си казваш"споко-всичко ще се оправи и т.н."без да лягаш и да умираш,и без да спираш опитите си и делата,които си захванал!!!

Link to comment
Share on other sites

Надеждата - това е една лъжа, един блян, една самозаблуда, която е движела хората напред, която им е давала сили, когато са били в безизходица. Благородната, бяла лъжа, която ни крепи прави, която ни пречи да паднем.

Липсата на надежда е като пирон в главата - боли, но не ти хлопа дъската. Луд е този, който се надява. Сам избираш да си нормален или луд. Надеждата е лъжа, но няма по-голяма лъжа от истината, и по-голяма истина от лъжата. Надеждата се произвежда в промишлени количества в сърцето ти, ако го обгърнеш с обич. Ако му позволиш да диша, ако позволиш на слънцето в теб да огрее...

Свалих мрачните криле от себе си и нека ви светя...

Редакция: farrell, благодаря ти за по-горните думи, прочетох ги след като написах това...

Link to comment
Share on other sites

Nadejdata e stra6no hubavo ne6to,nezavisimo dali e blqn i zabluda...tq vurvi ruka za ruka s optimizma...tq vurvi usporedno s nas...nadejdata e vqra v ne6to....Abe s dve dumi,mnogo si e hubava nadejdata-bez neq ne moje,6toto ne6tata 6te stanat adski beznadejdni :blink:

Link to comment
Share on other sites

Nadejdata e stra6no hubavo ne6to,nezavisimo dali e blqn i zabluda...tq vurvi ruka za ruka s optimizma...tq vurvi usporedno s nas...nadejdata e vqra v ne6to....Abe s dve dumi,mnogo si e hubava nadejdata-bez neq ne moje,6toto ne6tata 6te stanat adski beznadejdni :blink:

da,така е но има и нещо друго!онази гадната надежда,която те дърпа назад и надолу!в случаите в които става по-добре да нямаш надежда ,че ще се оправят нещата,защото благодарение на нея ,след време осъзнаваш ,че е било пълна загуба на време,и 10000 пъти по-добре да си прекратил отдавна вместо да се мъчиш :wacko: но,неЧтъпата надежда те е карала да продължаваш :wacko: много съм против този вид ;)

Link to comment
Share on other sites

Никога не съм оставала без надежда,но и никога не съм чакала нещата да ми се случват.Когато съм сигурна,че бих се справила с нещо,разчитам на себе си...Никога не оставям случките само на надежди,ако човек е неспособен да вземе в свои ръце настоящето,събитията,бъдещето,нито надежда,нито молитви ще му помогнат...В този ред на мисли се сетих за една сентенция...не съм записала от кой е...

 

"Работете безспирно,за да добиете власт над себе си...Който не печели,започва да губи.Важното е не да вървиш бързо,а да вървиш винаги.Ако успехът не отговаря на усилията ти,удвои постоянството и се надявай"

Link to comment
Share on other sites

Само едно нещо ще кажа: "Hope is left for the hopeless" тоест сам си градиш съдбата а понятието надежда трудно би могло да бъде обяснено.

Link to comment
Share on other sites

Само едно нещо ще кажа: "Hope is left for the hopeless" тоест сам си градиш съдбата а понятието надежда трудно би могло да бъде обяснено.

надежда е понятие което трудно се определя ??? Ти да нямаш "пирони в главата " ? За мен надеждата не съществува , всичко е както сам си го направиш . Примерно утре ще ме изпитват по немски ,аз не съм учил ,надявам се на 4 , но ще има 2-3 ;)

Link to comment
Share on other sites

надеждата е неотлъчна част от мен...за добро или лошо  :huh:

няма такова "лошо", надеждата е нужна и естествено само ако не е сляпа, реалистичната надежда е това, за което трябва да се НАДЯВАТЕ да имате :lol:

Link to comment
Share on other sites

Позволете ми да отбележа че в темата има добър прогрес. Някак си със всеки следващ пост се допълва общата картинка :P

Link to comment
Share on other sites

"Работете безспирно,за да добиете власт над себе си...Който не печели,започва да губи.Важното е не да вървиш бързо,а да вървиш винаги.Ако успехът не отговаря на усилията ти,удвои постоянството и се надявай"

 

@RiMy_SuN това много ми хареса !!! Само може да се изключи "и се надявай" ... но е въпрос на гледна точка.

 

Иначе надеждата има я във всеки аз колкото и да я отричам също казвам понякога надявам се еди кво си да стане просто това е вродено в нас и не можем нищо да направим. Най-добре е ние да си управляваме живота и всичко да зависи от нас, а да не оставяме нещата да стават от самосебе си ... сега сигурно някой ще каже нещо относто за простотията че любовта не можеш да я ръководиш а-у ... тва са глупости ... няма любов ... живи и здрави сега очаквам да ме налеят или да ми изтрият поста или квото стане не съм пил (1 бира) много така че мнението ми е сравнително трезво (вярно че не съм спал от много време и съм уморен).

 

П.С. - малко мнението ми отива към оффтопик обаче квото ми беше на сърце си го казах !!!

 

П.С.2. - извинявам се за липсата на запетаики !!!

 

Ако някой иска да поспорим за мето мнение моля да е на ЛС за да не флуудим форума и да не усираме темата

Link to comment
Share on other sites

надежда е понятие което трудно се определя ??? Ти да нямаш "пирони в главата " ?  За мен надеждата не съществува , всичко е както сам си го направиш . Примерно утре ще ме изпитват по немски ,аз не съм учил ,надявам се на 4 , но ще има 2-3  ;)

 

 

Иване не разсъждавай моля те... Сега да ти отговоря: Да имам пирони в главата. И не само пирони. И бръмбари и боза и всичко. А тва че ти искаш 4 да кажем не е ли пак надежда. Аре помисли малко. Първо казваш че надеждата не съществува после се надява на 4 по немски.

 

П.П. Ако си при Рената Грюбер гледай само... и 2 няма да ти пише.

 

ЕДИТ: А ти искаш ли утре да отскоча до немското общежитие и да видим кой се казва Станислав.

Link to comment
Share on other sites

Ако нямаше надежда, нямаше да има мечти => от отчаяние човека нищо нямало да постигне и цивилизацията предполагам ще е дооста по-назар отколкото е сега...

Надеждата дава ВОЛЯ, което е най-важното за мен... С воля, хъс и постоянство се постигат повечето неща в тоя живот. Има и разни други неща около волята, ама те се водят, според някои хора, "магия"... Не съм съвсем запознат с тезите им и за тва няма повече да коментирам

Link to comment
Share on other sites

Попринцип си падам малко реалист и лек песимист, така че надеждата при мен се губи. Разчитам главно на себе си. Колкото и да се надяваш на нещо, което си си втълпил, без да направиш нещо по въпроса, то няма да стане. Все пак не живеем във филм.

Link to comment
Share on other sites

Иване не разсъждавай моля те... Сега да ти отговоря: Да имам пирони в главата. И не само пирони. И бръмбари и боза и всичко. А тва че ти искаш 4 да кажем не е ли пак надежда. Аре помисли малко. Първо казваш че надеждата не съществува после се надява на 4 по немски.

 

П.П. Ако си при Рената Грюбер гледай само... и 2 няма да ти пише.

т'ва Станислав как не го научихте бе :D Това за 4-ката беше пример че кой колкото е учил толкова ще изкара , а ако изкара повече ще е чист късмет ;) И при Грубер имам имам "6" :zzz

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...