Jump to content
BulForum.com

Надеждата


Recommended Posts

Надеждата е различна в различните ситуации. Понякога е сладък блян, понякога е наркоза за изстрадалата душа, а може да бъде и причината за множество безумни действия или дори прогрес... И все пак тя съществува, независимо под каква форма.

Link to comment
Share on other sites

Надеждата е различна в различните ситуации. Понякога е сладък блян, понякога е наркоза за изстрадалата душа, а може да бъде и причината за множество безумни действия или дори прогрес... И все пак тя съществува, независимо под каква форма.

Но винаги я има.Съгласен съм с теб:)

Link to comment
Share on other sites

Надеждата е едно прекрасно нещо. За мен тя показва борбеност, защото съзнанието не иска да приеме реалността, но е и бягство от реалността-едно кратичко бягсво, което за съжаление няма да остане безнаказано, защото в повечето случаи, когато се появява надеждата, реалността е смазваща. Точно и за това е толкова необходима. Както са казали хората:" Надеждата умира последна.".А, ако се случи да умре първа, то тогава и човекът е мъртъв...

Link to comment
Share on other sites

Глупости живееш докато можеш, а надеждата е въпрос на психика.

Лошото е, че не става въпрос за физическото състояние...

Хубаво. Храниш се, дишаш, размножаваш се(вече не помня какви бяха признаците на живот, а и няколкото бири ми пречат...), но въпросът е дали наистина живееш или съществуваш...Май има разлика ;)

Link to comment
Share on other sites

juji, за сетен път сме на едно мнение :)

 

Иначе според древногръцките митове Зевс наказал хората и когато Пандора отворила прословутата кутия от там изкочили всички болести и злини и накрая ТЯ-Надеждата.Та според мен понякога е голямо зло,защото не ти позволява даа прецениш правилно ситуацията и хабиш сили и енергия напразно.А понякога е нещо прекрасно - вдъхва ти кураж и съпротивителни сили за борба.Ако сложа на кантар според мен доброта надделява :)

 

Lord_Gudo Има живеене и живуркане :) Именно човек живее в опитите си,в стремежът си да направи нещо по-добро и по-хубаво.И именно надеждата е тази която му дава сили за тези опити .Иначе не бихме се различавали от амебите :)

Link to comment
Share on other sites

nadejdata e simlov na stremeja, na vqrata na xorata v ne6to po-dobro

/sumnqva me nqkoi da tai nadejdi za ne6to lo6o@?!/ ! nadejdata pokazva krainata sel, a ima6 li sel 6te si nameri6 i na4ini za da q dostidne6, a ne pri4ini da si sedi6 i da si 4aka6 sus skrusteni ruse!

 

Ima edin film: The knights` tale/prevedat go:prikazka za risarq/ i se setix za sledniq citat ot tam: the hope guides me! It is what keeps me through the day and specially the night!@

Link to comment
Share on other sites

Ами... Доста време ми трябваше, докато поставя ясна граница между желаните неща и изпълнимите неща... Защото оттук започва свободната воля на човек...

Писна ми от синтетични мисли и чувства... От надежди.

Има нещо, наречено реалност...

И... Да. "Най-трудно е да осъзнаеш, че всички сме хора. Просто хора... А още по-трудно е да осъзнаеш, че и ти си човек..."

Link to comment
Share on other sites

Lord_Gudo Има живеене и живуркане :) Именно човек живее в опитите си,в стремежът си да направи нещо по-добро и по-хубаво.И именно надеждата е тази която му дава сили за тези опити .Иначе не бихме се различавали от амебите :)

 

Защо може да е ината и любопитството ? Не е задължително да се надява човек за да постигне успех ... може да прави нещо от любопитсво или инат и да постигне успех без да го усъзнае или с безразличие ... демек квтоо стане все ми е тая ... минава ми през ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Вие обсъждате надеждата като лошо нещо... За мен липсата на надежда и съмнението са баш лошата работа! С надежда, вяра в нещо, самовнушение и непоколебимост(които са однородни произлизат едно от друго) видях обикновени хора да постигат свръхчовешки неща(пробождане без болка и следа: например).

Надеждата не заблуждава, а дава сила

макар, че всичко е до възприятието на човека

Link to comment
Share on other sites

Ами.....надеждата - това съм аз.

завиждам ти дуде,явно ще мреш последенicon_evil2.gif

edit-гледам,че е много фешън да се праскат крилати мисли,ето ви още една-"чакай и се надявай"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...