Jump to content
BulForum.com

10 най-смъртоносни оръжия


Recommended Posts

Чудно как никой не е споменал ядрените подводници... практически неоткриваеми, с възможността да пренасят ядрени/биологично оръжия...

А и електромагнитната бомба сте я изпуснлаи (не е директно смъртоносна, но при положение че може да доведе до достатъчно паника/остави беззащитни важни военни/граждански цели. А за инфо за квото там ти трябва stoian88 иди ей тука Линк

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply
Чудно как никой не е споменал ядрените подводници... практически неоткриваеми, с възможността да пренасят ядрени/биологично оръжия...

А и електромагнитната бомба сте я изпуснлаи (не е директно смъртоносна, но при положение че може да доведе до достатъчно паника/остави беззащитни важни военни/граждански цели. А за инфо за квото там ти трябва stoian88 иди ей тука Линк

Съгласен съм , понеже мотора им не консумира въздух , тези подводници могат да стоят под вода много време , а и по новите модели могат да рециклират въздуха и така престоя под вода се увеличава още повече.Иначе забравихте да споменете и водородната бобма , нещо като атомната , но по нова разработка и по мощна... :bgrin: :bgrin: Много ша са изкефа , ако една такава бомба падне в шекера.Хахаахахаа :devil :devil

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм , понеже мотора им не консумира въздух , тези подводници могат да стоят под вода много време , а и по новите модели могат да рециклират въздуха и така престоя под вода се увеличава още повече.Иначе забравихте да споменете и водородната бобма , нещо като атомната , но по нова разработка и по мощна... :bgrin:  :bgrin: Много ша са изкефа , ако една такава бомба падне в шекера.Хахаахахаа :devil  :devil

Споменаха я

Link to comment
Share on other sites

Чудно как никой не е споменал ядрените подводници

 

Ами по същата причина, може би, поради която не сме споменали B-1 Стелт или СС-23 ;)

А за електромагнитната бомба - тя не убива хора.Не бих я сложил в графата "Смъртоносни".

Link to comment
Share on other sites

Тя не убива хора но може да поврежда всякакви военни , а и не само цели , което също е много важно , когато се води война.Но все пак наистина не може да се сравнява с биологичното оръжие или водородната бомба. :bgrin: :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Тя не убива хора но може да поврежда всякакви военни , а и не само цели , което също е много важно , когато се води война.Но все пак наистина не може да се сравнява с биологичното оръжие или водородната бомба. :bgrin:  :bgrin:

Когато се шише в дадена тема се гледа заглавието... А и също така се чете цялата... тогава щеше да знаеш , че за малко не се изтрепахме заради 1 водородна бомба :)

Link to comment
Share on other sites

...............водородната бобма , нещо като атомната , но по нова разработка и по мощна... :bgrin:  :bgrin: Много ша са изкефа , ако една такава бомба падне в шекера.Хахаахахаа :devil  :devil

само че ако падне водородна бомбичка в шекера не само аз и ти няма да можем да си четем глупостите по форума, ами и самия форум ще се изпарил заедно с доста голяма част от пловдивски окръг. след 5-6 години ще са измрели поне 40% от цялото население на южна България(включително всякакъв добитък) и то при добро течение на ветровете, иначе може да стигне до 60-70%.

 

А и електромагнитната бомба сте я изпуснлаи (не е директно смъртоносна, но при положение че може да доведе до достатъчно паника/остави беззащитни важни военни/граждански цели.

силни електромагнитни вълни се генерират при всички видове ядрени взривове, но мисля, че при неутронната бомба този ефект е много по-силен от чисти физикомеханичните реакции, т.е. те изгаряне и механични разрушения се причиняват в обхват от няколко километра, докато електромагнитните поражения стигат до стотици километри. отделно пак си има и радиоактивно замърсяване.

 

ако съм сбъркал, grimjaur ще ме поправи :P

Link to comment
Share on other sites

само че ако падне водородна бомбичка в шекера не само аз и ти няма да можем да си четем глупостите по форума, ами и самия форум ще се изпарил заедно с доста голяма част от пловдивски окръг. след 5-6 години ще са измрели поне 40% от цялото население на южна България(включително всякакъв добитък) и то при добро течение на ветровете, иначе  може да стигне до 60-70%.

 

А и електромагнитната бомба сте я изпуснлаи (не е директно смъртоносна, но при положение че може да доведе до достатъчно паника/остави беззащитни важни военни/граждански цели.

силни електромагнитни вълни се генерират при всички видове ядрени взривове, но мисля, че при неутронната бомба този ефект е много по-силен от чисти физикомеханичните реакции, т.е. те изгаряне и механични разрушения се причиняват в обхват от няколко километра, докато електромагнитните поражения стигат до стотици километри. отделно пак си има и радиоактивно замърсяване.

 

ако съм сбъркал, grimjaur ще ме поправи :P

Мда, след някакви ядрени опити негде на юг ( не помня точко къде) се бяха случили такиви неща

Link to comment
Share on other sites

силни електромагнитни вълни се генерират при всички видове ядрени взривове, но мисля, че при неутронната бомба този ефект е много по-силен от чисти физикомеханичните реакции, т.е. те изгаряне и механични разрушения се причиняват в обхват от няколко километра, докато електромагнитните поражения стигат до стотици километри. отделно пак си има и радиоактивно замърсяване.

 

ако съм сбъркал, grimjaur ще ме поправи  :P

 

Ахъмн.Поправям те :)

 

http://science.howstuffworks.com/e-bomb.htm

Link to comment
Share on other sites

Е браво! тояно това бях чел и се чудех где е! Grimjaur ти си истината :punk

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля, че зависи от елемента, който се използва! За Н-бомба елемента е Н2(водород) Поради ускорените частици (в случая протони) водорода се свързва с този протон и става следващия елемент Не (Хелий), което е съпътствано с огромно количество топлинна енергия! Това се нарича неконтролируем термоядрен синтез - това става в слънцето, за да свети! Не контролируем е, защото нищо не може да го спре - веднъж започне ли - единствено от самосебе си може да спре. За това не се използва в АЕЦ! А неутронната бомба е на принципа на ядрен разпад. Идеята е ускорен неутрон да удари ураново ядро, което да се разпадне на по малки ядра и пак да се отдели неутрон от всяко по-малко ядро, който пук да удари друго и по този начин да се получи лавинообразна реакция! Нарича се ядрен разпад!

Като цяло всички бомби от този тип(засягащи ядрата на атомите) се наричат атомни. Първата бомба до колкото знам е била на принципа на ядрения разпад и за да се ускори частицата са използвани 50 килотона тротил (2,4,6 три нитро метилбензен - нали все пак уча химия :))

мисля, че не се използува точно водород а неговият по тежък изотоп деутерий или тритий и литиеви ядра за синтеза е необходима голяма енергия първоначално затова може би наистина се задействува малка атомна бомба или по мощна конвенционална

Link to comment
Share on other sites

И за какво са ти?

Толкова ли не можеш да се досетиш сам?

Давам ти първите 5:

 

1.Ядрена бомба - няма смисъл да обяснявам.Ако искаш много инфо - влез във форума в подписа ми - там има цяла статия.

2.Табун - безцветен газ, без мирис и без вкус, на базата на въглеводородни съединения и сяра.Убива за по-малко от 10 сек.

3.Напалм - Натриев Палминат - горяща смес, гори със 6км в секунда,гори навсякъде, гаси се само със спиране на достъпа на кислород.

4.Антракс - патогенен микроорганизъм, убива за около 5 дни.Изключително устойчив.

5.Белодробна чума - патоген, убива за около 72 часа от заразяването.

Останалите ти си ги потърси

 

 

Публикувано на Jul 5 2005, 08:41 AM

(sandman @ Jun 5 2005, 12:50 PM)

Аз мисля, че зависи от елемента, който се използва! За Н-бомба елемента е Н2(водород) Поради ускорените частици (в случая протони) водорода се свързва с този протон и става следващия елемент Не (Хелий), което е съпътствано с огромно количество топлинна енергия! Това се нарича неконтролируем термоядрен синтез - това става в слънцето, за да свети! Не контролируем е, защото нищо не може да го спре - веднъж започне ли - единствено от самосебе си може да спре. За това не се използва в АЕЦ! А неутронната бомба е на принципа на ядрен разпад. Идеята е ускорен неутрон да удари ураново ядро, което да се разпадне на по малки ядра и пак да се отдели неутрон от всяко по-малко ядро, който пук да удари друго и по този начин да се получи лавинообразна реакция! Нарича се ядрен разпад!

Като цяло всички бомби от този тип(засягащи ядрата на атомите) се наричат атомни. Първата бомба до колкото знам е била на принципа на ядрения разпад и за да се ускори частицата са използвани 50 килотона тротил (2,4,6 три нитро метилбензен - нали все пак уча химия )

 

 

 

 

мисля, че не се използува точно водород а неговият по тежък изотоп деутерий или тритий и литиеви ядра за синтеза е необходима голяма енергия първоначално затова може би наистина се задействува малка атомна бомба или по мощна конвенционална

COOL!!! Доста сте се образовали бе хора :wacko:

Link to comment
Share on other sites

мисля, че не се използува точно водород а неговият по тежък изотоп деутерий или тритий и литиеви ядра за синтеза е необходима голяма енергия първоначално затова може би наистина се задействува малка атомна бомба или по мощна конвенционална

!!! Мисля , че аз и Наско ака Grimjaur 3 пати обяснихме как става... Не става с малка атомна бомба ,a с 1 мегатонова... Ако за теб малка е 1 мегатон.. добре. И се използва само Деутерий. С тритий се получава тежка вода... А и той обясни от къде идва името... Така че човека си е напълно прав.

@bd1 Не сме начетени.. просто са го използвали в/у нас :D :woot

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Grimjaur, Gaza Tabun zaedno s Zarin i Zoman spada kum taka narechenite V-gazove. Ima bulgarski ured s koto se ustanovqva nalicheto na vsichki vredni gazive. Ureda roboti s ampuli ocveteni s razlichni cvetove v zavisimost ot grupite gazove. Za V-gazovete ocvetqvaneto na ampulite e s tri cherveni prustena.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...