Jump to content
BulForum.com

музика във формат .flac или DTS


plamsky

Recommended Posts

Предлагам тази тема да бъде за всичко свързано със 5.1 каналният звук.Преди два дни се порових и свалих няколко песни в такъв формат и останах удивен.Тези от вас които имат вързани към компа 5.1 системи или имат двд плеари ще се разбият :punk .Мога да дам два линка към такава музика:

 

http://195.234.236.193/guardian/music/

http://store1.data.bg/insomnia/music/

 

Ето и малко инфо по въпроса:

 

http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=2500...hlight=lossless

 

Нека тези които знаят и други линкове към такава музика да ги постват тук

Знам един адрес където се качва такава музика,но за съжаление аз не мога да го отварям :tongue :

http://www.sаb.bz

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

аз имам един въпрос. тоя формат flac може ли да се запише на audio cd и да си го пусна на dvd-то? аз съм свалял cd-та с DTS, но там формата си е wav :bgrin:

 

едит: разбрах как става работата, ама много хамалогия. трябва тея флак да ги конвертна в wav и чак тогава да ги запиша на цд :huh:

Link to comment
Share on other sites

Представа откъде могат да се свалят саундтраци в DTS?

Link to comment
Share on other sites

А аз пък искам да питам:ако тези файлове ги обърна в .mp3,ще се запази ли 5.1 звукът?Питам,защото 5.1 тестове,които съм си свалял досега винаги са били .wav и съм се чудел дали е възможно да има 5.1 mp3-ки.

Link to comment
Share on other sites

А аз пък искам да питам:ако тези файлове ги обърна в .mp3,ще се запази ли 5.1 звукът?Питам,защото 5.1 тестове,които съм си свалял досега винаги са били .wav и съм се чудел дали е възможно да има 5.1 mp3-ки.

ако ги обърнеш в мп3 няма да се запази 6 канлния звук. трябва да са или wav или flac поне аз така разбрах :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен дали ще се запази или не, но какъв е смисъла да са в mp3 :blink: . Тогава ще ги скастриш на максимум 320kbps, а flac-a е обикновенно 1:1 със CD-Audio, т.е. 1411kbps. При DTS-a нещата са същите.

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен дали ще се запази или не, но какъв е смисъла да са в mp3 :blink: . Тогава ще ги скастриш на максимум 320kbps, а flac-a е обикновенно 1:1 със CD-Audio, т.е. 1411kbps. При DTS-a нещата са същите.

Смисълът е да се спести място естествено.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм с 5.1 ама нещо не мога да усетя разликата или просто не попаднах на песента. Пък и по новогодишните празници ми изгоряха три тонколони и сега съм само с 2 и субуфер-а. :cry

П.П. А бе само Windows Media Player ли може да го разпознава тоя формат, винамп-а неще.

Link to comment
Share on other sites

На мен и Media Player не ми го разчита,така че трябва да го записвам на диск и направо на плеъра.Което отваря нов проблем:как трябва да го запиша този диск,за да тръгне на DVD-то?

Link to comment
Share on other sites

Ами като аудио СД. То по-друг начин как? Освен ако ти чете wav формат, което ме съмнява, а пък за мр3, то всичко там се губи тка че няма смисъл. Конвертираш си в wav формат и после на СД.

ЕДИТ: Ами аз съм с медиа плейър 10. Дава ми че не е от стандартните разширения за музикални файлове и ме пита да се пробва ли да го пусне все пак. И му давам на йес, чак тогава зацепва.

Link to comment
Share on other sites

Смисълът е да се спести място естествено.

 

Еми да си ги свали в mp3! Защо ще сваля flac и ще конвертира към mp3?!

Link to comment
Share on other sites

Е нали точно това питам!Какъв е смисълът от огромния .flac,ако може да се наблъска в една .mp3?!Айде стига вече,нали се разбрахме,че и без това не става!

Link to comment
Share on other sites

Ох. Кой ви говори за мр3 бе. Ако е на мр3, там доста работи се губят така че няма никакъв смисъл. За това се конвертира на wav формат и от там си го правиш на Аудио СД, защото не вярвам ДВД-то да чете мр3-ки (ако става въпрос за домашното ДВД, а не за компютъра)

Link to comment
Share on other sites

И аз съм с 5.1 ама нещо не мога да усетя разликата или просто не попаднах на песента. Пък и по новогодишните празници ми изгоряха три тонколони и сега съм само с 2 и субуфер-а. :cry

П.П. А бе само Windows Media Player ли може да  го разпознава тоя формат, винамп-а неще.

 

Win DVD 6 ги отваря без проблем

Link to comment
Share on other sites

ако ги обърнеш в мп3 няма да се запази 6 канлния звук. трябва да са или wav или flac поне аз така разбрах :bgrin:

 

Няма защото мп3-ката е двуканална... не съм виждал 6 канални до сега макар че скоро чух слухове само че може в близкото бъдеще да имаме 6 канални мп3-ки

Link to comment
Share on other sites

Някой пробвал ли е вече програмките,които има качени в сайта,дето НЕМО го дава?Аз си свалих SurCode CD Pro DTS,ама доколкото разбирам тая програма прави DTS само,ако имаш всичките 6 канала на една песен поотделно и тя само ги съчетава.Което ми се вижда малко глупаво...Или аз съм глупавият и нещо не мога да се оправя като хората?!Я някой,който я е пробвал да пише или да каже някоя подобна програмка за правене на DTS.

Link to comment
Share on other sites

Някой пробвал ли е вече програмките,които има качени в сайта,дето НЕМО го дава?Аз си свалих SurCode CD Pro DTS,ама доколкото разбирам тая програма прави DTS само,ако имаш всичките 6 канала на една песен поотделно и тя само ги съчетава.Което ми се вижда малко глупаво...Или аз съм глупавият и нещо не мога да се оправя като хората?!Я някой,който я е пробвал да пише или да каже някоя подобна програмка за правене на DTS.

Да ти кажа,доста теми по форумите изчетах,и достигнах до заключението че от стерео (мп3) да се направи нещо в dts-формат е адски трудна работа :( Ако искаш да свалиш от двд,на което звукът е в този формат става....РЪКОВОДСТВО

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Абе тия ФЛАК-ове май не са 5.1. Щом ги свалят от нормални СД-та :( Къде може да се намери истинска 5.1 музика за сваляне ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...