Jump to content
BulForum.com

Светлината


Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Спектър от електромагнитни вълни в определен диапазон дължини на вълните, възприета от чувствителна тъкан в окото - това е илюзията, която наричаме светлина.

 

Светлина няма :(

 

Залезът на вярата погълна светлината и мрак обхвана земите. Заедно със щастието, любовта и надеждата умряха и останалите илюзии. Болката изчезна обгръщайки всичко в мрак и забвение. Остана само тя. Бездната на апатията погълна луната и нейната отразена и изкривена искрица надежда през дългата нощ потъна и остана само мрак...

Link to comment
Share on other sites

Аз пък се ръководя от тръпката, без значение дали е правилно или НЕ, дали е лесно или трудно :>

Link to comment
Share on other sites

Светлина няма :(

 

Залезът на вярата погълна светлината и мрак обхвана земите. Заедно със щастието, любовта и надеждата умряха и останалите илюзии. Болката изчезна обгръщайки всичко в мрак и забвение. Остана само тя. Бездната на апатията погълна луната и нейната отразена и изкривена искрица надежда през дългата нощ потъна и остана само мрак...

 

Аin't no sunshine when it's on

Only darkness every day....

:notify:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:sick Neshto sektanska rabota mi se vijda tova sas svetlinata... :sick

Palnat mi pishtenskata kutia s podobni rasajdenia,daje imat naglosta na vratata da mi se poiaviavat i broshurki da mi davat...a sega i tuk :wacko:

Link to comment
Share on other sites

:sick Neshto sektanska rabota mi se vijda tova sas svetlinata...  :sick

Palnat mi pishtenskata kutia s podobni rasajdenia,daje imat naglosta na vratata da mi se poiaviavat i broshurki da mi davat...a sega i tuk  :wacko:

И кое по-точно е сектантското в тази тема? Толкова глупав пост в този форум не бях виждал от темата мисс уарез.ру насам...

Link to comment
Share on other sites

И кое по-точно е сектантското в тази тема? Толкова глупав пост в този форум не бях виждал от темата мисс уарез.ру насам...

 

Poneje mnogo dobre znaesh za kakvo govora i ,che sam prav...zatova me napadash i ubijdash...AKo beshe daleche ot tezi neshta niamashe da mi obarnesh vnimanie! Az prosto iskazvam Mnenie zashtoto sam zapoznat s neshtata! ;)

 

Ako oshte malko me podraznish shte kaja po gornite postove ot kade sa prepisani :woot

Link to comment
Share on other sites

Именно, понеже не знам за какво говориш, за това "ubishjam" изказването ти, а не конкретно теб. Понеже съм против всяка една религия и секта - за това ми стана ужасно смешно, като ме обяви сектант. Запознат си колкото е запозната хлебарката с квантовия атомен модел на Бор. Въобще следвайки мисловната ти парабола (за линия не може да се говори) виждам (с извинения), че си или тъп или крайно ограничен, щом си готов да ме обявиш за сектант четейки една единствена тема, в която развивам свои метафорични разсъждения, нямащи нищо общо с религия или въобще с вярата или следването на някаква идея.

Но вероятно от всичко написано отново ще си извадиш извода, че се заяждам, неспособен да проникнеш в написаното :)

Link to comment
Share on other sites

Прав си, че го приемам насериозно, но не обичам да ме наричат сектант. Най-малкото нямаш обективни причини. Освен това, това ли е начина да се раздвижи тема - да я обявиш за сектантска?

Link to comment
Share on other sites

S risk da polucha nakazanie zashtoto ne pisha po temata shte si kaja kakvo me podrazni za tezi "svetlina"

Predi vreme edin priatel se beshe zaxvanal s niakakva sekta za koeto nikoi ne znaeshe....i vsichki nauchixa kogato se gramna s lovdjiiskata pushka na bashta si...a za kapak beshe ostavil pismo v koeto tochno za takiva neshta se govorishe...niama da ispadam v podrobnosti no tova za tunela i svetlinata go imashe navsiakade :wacko:

Ot togava otkacham na takiva temi...

The`ScorpioN Nishto Lichno!

Link to comment
Share on other sites

S risk da polucha nakazanie zashtoto ne pisha po temata shte si kaja  kakvo me podrazni za tezi "svetlina"

Predi vreme edin priatel se beshe zaxvanal s niakakva sekta za koeto nikoi ne znaeshe....i vsichki nauchixa kogato se gramna s lovdjiiskata pushka na bashta si...a za kapak beshe ostavil pismo v koeto tochno za takiva neshta se govorishe...niama da ispadam v podrobnosti no tova za tunela i svetlinata go imashe navsiakade  :wacko:

Ot togava otkacham na takiva temi...

The`ScorpioN Nishto Lichno!

 

Ами аз ви казах,но ше го повторя...

 

Аинт ноу съншаин уен ит'с он

Онли даркнес еври дей.....

 

 

За мен Бог е "светлината"...но когато на Земята то е "ит'с он",само мрак всеки ден...Разбирайте го както си искате,или поне слушайте парчето...готино е, по-добре не мога да го кажа :P :P :P ///само да се оплезя мога :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

Az li4no ne bih poel po tunela. Ne 4e ne obi4am da mi e lesno, no ne6to v men me kara da ne poemam podobni pyti6ta.

 

Kolkoto do sektantsko-teologi4nia spor koito se zaformi - niama Bog! Bog e izmislen ot horata, a religiata e prosto o6te edin na4in da se dyrjat horata v pod4inenie.

 

Ain't no sunshine when she's gone.

Only darkness everywhere.

Ain't no sunshine when she's gone,

And she's always gone too long.

Every time whe goes away.

 

Al Jerau - Ain't no sunshine

Link to comment
Share on other sites

religiata e prosto o6te edin na4in da se dyrjat horata v pod4inenie

s tva sum suglasna ;)

niama Bog! Bog e izmislen

no s tva ve4e ne!nari4ai go s kvito si iska6 imena-tvoq rabota,no ne moje6 da otre4e6 4e nqma nqkva vurhovna sila ,koqto pravi kvo li ne :allien

Link to comment
Share on other sites

Бог - това е дума, неспособна да осмили и да съдържа в себе си смисъла на това, към което се отнася.

Бог - за мен това е вселенския закон за всеобщата космическа хармония. Това, което кара всяко едно действие и явление да е в синхрон със всички останали.

 

А относно тунела - по-лесно, но по-тъмно. Предпочитам светлината - склона е по-стръмен, съответно по-труден. Колкото по-трудно - толкова по-интересно. И все пак смисълът на живота ни не е постигането на една или друга цел - смисъла е в пътя на постигането й. Защото когато постигнеш една цел - идва друга, след нея трета. Идеята на съществуването ни (поне според мен) е именно в развитието, което претърпяваме по пътя си.

Link to comment
Share on other sites

religiata e prosto o6te edin na4in da se dyrjat horata v pod4inenie

 

no s tva ve4e ne!nari4ai go s kvito si iska6 imena-tvoq rabota,no ne moje6 da otre4e6 4e nqma nqkva vurhovna sila ,koqto pravi kvo li ne :allien

Всеки си има мнение. Просто изразих собственото си.

 

Бог - това е дума, неспособна да осмили и да съдържа в себе си смисъла на това, към което се отнася.

Бог - за мен това е вселенския закон за всеобщата космическа хармония. Това, което кара всяко едно действие и явление да е в синхрон със всички останали.

 

А относно тунела - по-лесно, но по-тъмно. Предпочитам светлината - склона е по-стръмен, съответно по-труден. Колкото по-трудно - толкова по-интересно. И все пак смисълът на живота ни не е постигането на една или друга цел - смисъла е в пътя на постигането й. Защото когато постигнеш една цел - идва друга, след нея трета. Идеята на съществуването ни (поне според мен) е именно в развитието, което претърпяваме по пътя си.

Прав си. Ама много си прав. Защото ако не беше така, сега щяхме да спорим над въпроса "Какъв е смисълът на живота?". :)

Link to comment
Share on other sites

Все още спорим на тази тема :)) За смисъла на живота, даже и в този форум я имаше някъде ама ме мързи да я търся.

А в Бог вярвам, но не във формата, в която го представят различните религии и секти :)

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, ще избера тунела, няма нужда да откривам топлата вода. Каква е логиката, ами защо наистина да минавам по трудния път когато вече има прокопан и по лесен, а и тунела не винаги е бил там все някой го е прокопал с цената на много усилия. Още една причина да избера тунела или бързия и лесен начин. Ще спестя време, през което може да ми се наложи да катеря друга планина, където тунел не е прокопан. Е там пък може да си избера да прокопая тунела, почти съм сигурен, че това ще избера, е това е трудното и си струва да прокопаеш тунела. А (според мен естествено) е глупаво вече да има прокопан тунел и да не се изполозва. Най малкото губене на време е. Време което би могъл да ползваш да прокопаваш тунели там където ги няма.

Link to comment
Share on other sites

Неслучайно са казали,че всеки човек върви по свой собствен път,а пътища много ...въпрос на избор е,разбира се дали да мине през извървяно вече ...или да открие нещото за себе си,отговарящо на това себе си ...

Има една малка подробност обаче ... :D Чуждият опит си остава чужд ... своето си е друго нещо...

Щастието не е на Върха,а по Пътя към него ... така че съм на мнение,че всеки сам трябва да избере свой(подчертано свой) Път ... независимо дали е труден или не ...

С поздрав ...

"На върха на планината няма да откриеш друга мъдрост,освен тази,която носиш със себе си ..." към ...Myth ... :D

Link to comment
Share on other sites

Всеки път, когато сбъдна своя мечта, когато прочета някоя книга, всеки път, като постигна някоя от целите си се чувствам празен, защото е свършило, защото откривам, че интересното е във процеса, не във крайната цел. Но като че ли отново се стигна до идеята какъв е смисъла на живота. За мен - две са силите, движещи моя живот - едната е любовта, другата е личностното развитие и израстване.

П.П. под любов нямам в предвид простото привличане между същества от противоположен пол. Имам в предвид космическата сила на гравитация, едно от нейните проявления според мен е именно това привличане.

Link to comment
Share on other sites

Неслучайно са казали,че всеки човек върви по свой собствен път,а пътища много ...въпрос на избор е,разбира се дали да мине през извървяно вече ...или да открие нещото за себе си,отговарящо на това себе си ...

Има една малка подробност обаче ... :D Чуждият опит си остава чужд ... своето си е друго нещо...

Щастието не е на Върха,а по Пътя към него ... така че съм на мнение,че всеки сам трябва да избере свой(подчертано свой) Път ... независимо дали е труден или не ...

С поздрав ...

"На върха на планината няма да откриеш друга мъдрост,освен тази,която носиш със себе си ..." към ...Myth ... :D

 

Мдаааа, да не повярва човек, че мога да се съглася с теб. А колкото до това какво ще откриеш на върха на планинат, ще откриеш ако събереш, пък и да си събрал и да носиш, може и да не я видиш. Мъдроста е в това да извличаш поуката от натрупаното по пътя. Един вид да разбереш и усвоиш уроците които ни дава живота. Пък и сега като се замисля каквото и да си мислим май повечето хора (включително и аз) май ще тръгнем не по планината (трудния) не през готовия тунел (лесния) а през най-трудния път, ще си прокопаем собствен тунел. Щото то нали знаеш докато сам не разбереш нещо...... (ти си го казала в поста си де)

 

П.П. Хм, интересен екземпляр си, аз тъ бия (чупъ ти носЪ) пъ ти мъ поздравяваш.

Ай поздрави и на теб.

 

П.П.П.Ам ся кът съ замисля хм май не съм много съгласен. По собствен път вървял всеки мъ ще имаш да вземаш. Всеки върви по добре утъпкани пътеки дето милиони са минали по тях само дет не ги вижда и си мисли, че той ги копае тия тунели. А и няма начин да ги види преди да ги е извървял. Като стигне до края или върха на планината (то тва е само един връх от многото, пък те край нямат) си вика баси мамата я колко тунели и пътеки имало пък аз сляп съм бил. И после се опитва много акъл да ръси на тия дет след него се катерят "Мини от тук бе, по-лесно е разбери". И ония дето сега се катерят, го изслушват, правят се, че го разбират поемат нещо от казаното мъ пак собствен тунел копаят, щото както и дамата казахме докато сам не го........

Link to comment
Share on other sites

И все пак, какво става като минеш през тунела ? Още си на същото ниво, не си се качил по-високо. Все още си в низината. И само гледаш далечните заснежени планински върхове...

И понеже като всеки човек си мързелив - изобретяваш хеликоптера, кацаш на върха на планината, хвърляш току-що допитата бутилка от минерална вода някъде в снеговете, палиш цигара, докъто наблюдаваш върховете и мислиш как да изкараш пари от това...

(не визирам конкретно Myth в последното :)) )

Link to comment
Share on other sites

И все пак, какво става като минеш през тунела ? Още си на същото ниво, не си се качил по-високо. Все още си в низината. И само гледаш далечните заснежени планински върхове...

И понеже като всеки човек си мързелив - изобретяваш хеликоптера, кацаш на върха на планината, хвърляш току-що допитата бутилка от минерална вода някъде в снеговете, палиш цигара, докъто наблюдаваш върховете и мислиш как да изкараш пари от това...

(не визирам конкретно Myth в последното :)) )

 

Което си има и своите предимства :punk :D Не искай всички да мислят по един същи начин :rolleyes: или да си го кажем направо, като теб :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...