Jump to content
BulForum.com

Помощ за SuSE 9.2 Professional


exo

Recommended Posts

Може, но на всяка дистрибуция е различно за това оставям на някой друг, да ти каже как по-точно.

 

Редакция: за горния проблем потърси ли в гугъл така както ти казах?

OK Mersi mnogo :) za pomoshta ti :)

Ako nqkoj znae neka kaje kak da stane tova sys taka narechenia konzolen scipt ili kakto se kazva tam ... :)

A az sega shte porovia oshte sys google za Gnome ....

Link to comment
Share on other sites

OK Mersi mnogo :)  za pomoshta ti :)

Ako nqkoj znae neka kaje kak da stane tova sys taka narechenia konzolen scipt ili kakto se kazva tam ... :)

A az sega shte porovia oshte sys google za Gnome ....

 

Просто сложи горните команди във файла:

/etc/init.d/boot.local

и по този начин ще се изпълняват при всяко стартиране на системата.

Link to comment
Share on other sites

без зареден модул cdcether няма да стане работата , поне до сега незнам някой да го е подкарал без него

 

п.с. ах как нямам линукс качен в момента да си припонмя как точно ставаше , ам чакам да излезе SUSE 9.3 което ще стане всеки момент

 

за гном и кде : на лесния начин според мен да си инсталнеш гнома от яст и после от логин скреен-а просто избираш сешън тип

просто си имаш и двете среди едновременно и си избираш с коя да стартваш

 

гнома е малко по лек но по труден за работа според мен особенно за начинаещ

иначе специално в сусе вси4ки приложения за гном вървят под кде и обратно

 

"Просто сложи горните команди във файла:

/etc/init.d/boot.local

и по този начин ще се изпълняват при всяко стартиране на системата."

да обаче тия команди трябва да се изпълнят след зареждането на мрежата иначе не става

Link to comment
Share on other sites

без зареден модул cdcether няма да стане работата , поне до сега незнам някой да го е подкарал без него

...

 

CDCEther е модула за 2.4.х ядрата, докато usbnet е за 2.6.х - разликата е съществена ;)

Link to comment
Share on other sites

Просто сложи горните команди във файла:

/etc/init.d/boot.local

и по този начин ще се изпълняват при всяко стартиране на системата.

Ne stava taka, widqh samo che dade nqkakyw error i posle kato prowerih nqmashe net ...

Ne moje li da se naprawi neshto kato *.BAT (tuka ne znam kak se narichat ...) file s root-ski prawa i prosto kato wlqza da si go startna az ?

I drugo da pitam, minah na GNOME, no sega kato klikna ot menu-to log out moga samo da izlqza, ne moga da si restartna ili da spra sistemata da rechem, kak da promenq tova, toest da dobawq w menu-to opcii za restart i shut down ?

A i kajete kak se smenq toq ezik na klawiaturata che mi omryzna wse da pisha na latinica .. :)

Link to comment
Share on other sites

Ne stava taka, widqh samo che dade nqkakyw error i posle kato prowerih nqmashe net ...

Ne moje li da se naprawi neshto kato *.BAT (tuka ne znam kak se narichat ...)  file s root-ski prawa i prosto kato wlqza da si go startna az ?

 

 

Точно това е "autoexec.bat", ако мога така да се изразя.

Виж точно как си сложил командите, трябва да са в края на текстовия файл - всяка команда на отделен ред. Този скрипт автоматично се изпълнява с root права, затова нямаш грижи.

Най добре покажи точно каква грешка ти дава.

Link to comment
Share on other sites

Аз си намерих грешката :) Стана, всичко е точно вече :)

Искам да благодаря на всички ви за помоща :) Ако възникне случайно още някой въпрос пак ще пиша :)

Да знаете че без вас, сам нямаше да се справя :)

Благодаря още веднъж :D

Link to comment
Share on other sites

Мдаа ето пак че възникна нещо ... :)

Не мога да си инсталирам skype :( Свалих си от сайта на skype това което дават както те пишат за SuSE 9 and newer обаче като се опитам да инсталирам пакета ми дава Cannot execute binary file :(

Аз се опитвам през конзолата като просто пиша пътя до файла и натискам ентер, но не ства така :(

Как да го инсталирам това нещо и чувам че с новите версий има проблеми - последната ли да ползвам или по-стара и коя ?

Link to comment
Share on other sites

Мдаа ето пак че възникна нещо ... :)

Не мога да си инсталирам skype :( Свалих си от сайта на skype това което дават както те пишат за SuSE 9 and newer обаче като се опитам да инсталирам пакета ми дава Cannot execute binary file :(

Аз се опитвам през конзолата като просто пиша пътя до файла и натискам ентер, но не ства така :(

Как да го инсталирам това нещо и чувам че с новите версий има проблеми - последната ли да ползвам или по-стара и коя ?

 

Изпълни командата:

chmod +x

след което ще можеш да го изпълниш ;)

Link to comment
Share on other sites

Инсталирах си XAMPP, ей така за мой експерименти, но като се опитам да го стартирам под потребител различен от ROOT казва че не може и че трябва като ROOT да го стартирам ... Това нормално ли е, може ли да се промени, тоест да се стартира и от друг потребител, и изобщо под кой потребител трябва да се стартира и да върви XAMPP (като ROOT или като простосмъртен потребител) :confused

Link to comment
Share on other sites

И аз си качих Сусе 9.2, настроих модема, но много ми се бави нет-а. Слаля си нормално, но много бавно отваря страниците. Инсталирах му и Firefox и пак същата работа. Някакви идеи? :confused

Link to comment
Share on other sites

И аз си качих Сусе 9.2, настроих модема, но много ми се бави нет-а. Слаля си нормално, но много бавно отваря страниците. Инсталирах му и Firefox и пак същата работа. Някакви идеи? :confused

Никой ли не може да ми реши проблема? Полудях вече. Къде ли не се рових и не ще и не ще. :angry1

Link to comment
Share on other sites

Незнам как мога да ти помогна, но при мен нямаше никакви проблеми, нито с нета нито с каквото и да е, докато не пуснах един ъпдейт на кернела, след това ми изчезна звука и сега нямам звук :(

Саунд картата ми е вградена и е на nVidia.

Как да си оправя звука? Ако прекомпилирам кернела, дали ще стане, можеби трябва да се зареди някакъв модул, как? Иначе картата ми я открива и разпознава, но като и дам тест и не вади звук :angry: имам всички кодеци и преди с mplayer-a си гледах доволно филми и слушах музика с xmms, но сега филмите ми вървят без звук и музиката без музика :(

Link to comment
Share on other sites

кде с гноме се сменя естествено с няколко движения на ми6ката нещо характерно за Сузе стартираш яст и от там отивасх на инсталция на пакети и просто от метваш КДЕ и 4екваш гноме .но поне тва си ели4но мнение си остани с КДЕ по яст мойесх и да го обновиш до 3.4 ас са монитор си старираш Сакс2(сузе адвансд еь нещо со конфигуратор)които е суупер яка програмка за настроики от там си вклиу4ваш и 3Д в слу4аи 4е си с оригинални драйвери например на нвидия.та дистрото е мноо лесно за работа и е наи популярното в европа дори и Линус е със Сузе.

Link to comment
Share on other sites

Вчера си инсталирах SuSE 9.3(Големо Благодаря на Dreamer :) ),ъпдейтнах го ама последния ъпдейт беше за Nvidia драйвери и като рестартирах не ми зареди KDE(по подразбиране) а осн.графична среда и ми даде грешка:

linux kernel:NVRM:loading NVIDIA Linux x86 NVIDIA kernel

Module 1.0-7167 Fri Feb 25 09:08:22 PST 2005 Apr 17 9:49:27

linux kernel:end_request:I/0 error,dev fd 0 sector 0

Ако някой може да ме посъветва нещо ще съм му благодарен. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Имам Сусе 9.2, но преди време си смених монитора с TFT (не поддържа Hz на стария) и сега не мога да влезна в Х средата. Някой ако може да ми каже как да влезна в конзолата и да променя резолюцията, ще съм му много благодарен.

Link to comment
Share on other sites

Имам Сусе 9.2, но преди време си смених монитора с TFT (не поддържа Hz на стария) и сега не мога да влезна в Х средата. Някой ако може да ми каже как да влезна в конзолата и да променя резолюцията, ще съм му много благодарен.

Пусни си наново конфигурирането на X-a.

xorgconfig

Иначе може и да редактираш конфиг файла. Намира се в /etc/X11/xorg.conf.

Link to comment
Share on other sites

Пусни си наново конфигурирането на X-a.

xorgconfig

Иначе може и да редактираш конфиг файла. Намира се в /etc/X11/xorg.conf.

То хубаво ама ако ми кажеш и как да влезна в конзолата за да го напиша?

Link to comment
Share on other sites

То хубаво ама ако ми кажеш и как да влезна в конзолата за да го напиша?

С Ctrl+Alt+Backspace може да kill-неш X-а. Ако искаш може с Ctrl+Alt+F1 да влезеш в конзолата.

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви питам може ли с Live CD да виждам ХДД-то и как става, че сега разглеждам SUSE LINUX 9.2 Live Eval

Сорка за глупавия въпрос ама какво да се прави като съм подкарвал линукс 3-4пъти :)

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви питам може ли с Live CD да виждам ХДД-то и как става, че сега разглеждам SUSE LINUX 9.2 Live Eval

Сорка за глупавия въпрос ама какво да се прави като съм подкарвал линукс 3-4пъти :)

С каква файлова система ти е хард диска, или поне партитишъна който искаш да видиш?

Link to comment
Share on other sites

Пусни си наново конфигурирането на X-a.

xorgconfig

Иначе може и да редактираш конфиг файла. Намира се в /etc/X11/xorg.conf.

 

 

С Ctrl+Alt+Backspace може да kill-неш X-а. Ако искаш може с Ctrl+Alt+F1 да влезеш в конзолата.

Прекофигурирах Х средата обаче пак не иска да влезне в нея, не знам що така. :confused

Link to comment
Share on other sites

NTFS :cry

Със Live CD едва ли ще стане. Ще тествам все пак да видя.

 

Прекофигурирах Х средата обаче пак не иска да влезне в нея, не знам що така. :confused

Ами най - добре да погледнеш в лог файловете какво пише. Малко ми се спи в момента :(. Утре ще ти напиша къде точно да погледнеш.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...