Jump to content
BulForum.com

Anime


Recommended Posts

предполагам ти е извесно,че 'бака' е вид кофа? :huh:

не го ли превеждат "глупав" ,аз така съм виждал

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 261
  • Created
  • Last Reply
Според мен Akira и Ghost in the shell 1/2 са най-яки. Ако не си ги гледал сваляй

Такааа, значи Акира си е Акира :speachless:, Ghost in the shell признавам, че е много добро, но самата идея не можа да ме грабне, може би защото го гледах в началото на anime "кариерата" ми :)

Не знам дали си гледал Neon Genesis Evangelion съответно и филма The end of Evangelion, но ако не си, вярвай ми ще го добавиш към горния си пост, в момента не съм в настроение да го коментирам, пък и е доста сложно за коментиране :).

 

"предполагам ти е извесно,че 'бака' е вид кофа?"

baka - fool, idiot, но исках да го кажа, в добрия смисъл, като обръщение :)

Link to comment
Share on other sites

Бака или Бакеро е глупак .Между другото съм си свалил едно самоу4ителче по японски и макара 4е е доста малко изглежда яко.Някой ако проявява интерес да го ъпна някаде а?

Link to comment
Share on other sites

имах предвид значението на думата на български,на японски ми е ясно какво означава.

мисълтта ми е,че някак си не звучи на място,особено ако знаете какво означава думата на български,както е случая при мен.

 

уотеврър,хев фън енд стъфф :)

Link to comment
Share on other sites

имах предвид значението на думата на български,на японски ми е ясно какво означава.

мисълтта ми е,че някак си не звучи на място,особено ако знаете какво означава думата на български,както е случая при мен.

 

уотеврър,хев фън енд стъфф :)

Във всички аниме форуми, в които съм член се обръщаме един към друг с "бака", така че ако някой ме е разбрал погрешно - извинете.

Link to comment
Share on other sites

беше пост по погрешка, ама се оказа че ще ми потрябва. Та значи трябват ми 11 и 12 епизод на Evangeliona, че реших да го прегледам и се оказа, че са се пре***ли.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Препоръчвам ви Scryed анимето е 26 епизода готино е на мен не ми хареса само, че 2/3 от ОСТ-тата са

джаз. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

От доста време не се бях весвал тука. Бая Аниме изгледах :)

 

Monster - съвременен трилър. Действието се развива в германия и част от източна европа. Японски хирург (пре)следва младеж сериен убиец, който е спасил от смърт преди 10 години. Убиецът убива всички които са го познавали, като е виртуозен психолог и често подтиква други да му свършат работата. Сериалът е доста дълъг и пукотевиците са малко.

 

12 Kingdoms - В паралелна вселена, съществуват 12 царства, където владетелите се избират от Небесата, където бедствия се случват само при лошо управление, и където животът на владетеля зависи дирекно от добруването на царството му. В това аниме най-ярки и добре развити са положителните герои. (Примерно в Наруто е обратното...). Анимето също е доста дълго и поне за втората част е добре да си водите записки за термините, защото е доста политическа.

 

Full Metal Alchemist - Просто го гледайте. Започва като леко аниме, което постепенно се задълбочава и помъдрява. Незабравимо преживяване. Разказва се за двама братя, които загубват майка си. Те имат дарбата за алхимици - научна дисциплина за промяна подреждането на материята с помоща на формули и сила на волята. Те се опитват с помоща на знанията от книгите на изчезналият им баща, да върнат обратно майка им, но се провалят. По-големият загубва крак и ръка, а по-малкият цялото си тяло - като бива вселен в рицарска броня. Те се отправят на търсене за философският камък, който ще им позволи да заобиколят закона за равна размяна, за да си върнат загубеното. Преди време илезе и филм довършващ отворения финал...

 

Kino adventures - Само 12 серии, всяка се развива в различeн град-държава, с различни хора и история. На моменти спокойно и носталгично, на моменти брутално и динамично, това аниме гарантирано ще остави дълбока следа в съзнанието ви.

 

Now and then here and there - Друго не толкова дълго аниме. Момче се опитва да се сприятели с момича на име Лала Ру, когато тя бива отвлечена в друга епоха. Така те се озовават в бойна крепост - град, където войници са основно деца отлечени от околните села. Най-голямото богатство е водата, и Лала Ру е ключът към неизчерпаеми количества от нея. Доста смахнато аниме...

 

Nausicaa of the Valley of Wind - Това е по-скоро филм. Бъдеще подобно на това от "Небесните господари". Генетично създадена пустош завладява земята, огромни насекоми я обитават и защитават. Има ли бъдеще за хората? Ще разберете сами.

Link to comment
Share on other sites

iso14496, можеш ли да ги шернеш някъде, за да ги изтегля локално?

Link to comment
Share on other sites

Monster - съвременен трилър. Действието се развива в германия и част от източна европа. Японски хирург (пре)следва младеж сериен убиец, който е спасил от смърт преди 10 години. Убиецът убива всички които са го познавали, като е виртуозен психолог и често подтиква други да му свършат работата. Сериалът е доста дълъг и пукотевиците са малко.

Уникално як е.Препоръчвам го на всеки.

Разтърсете се,има го качен целия.

Link to comment
Share on other sites

От одавна не съм писал в темата, за това реших да се реванширам и да постна препоръка за едно аниме, което искренно му се радвах и му се радвам :)

Става въпрос за Fate-stay night. Ще ви кажа някоя и друга дума за анимето, за да разберете за какво става навъпрос в него. Всичко се развива в наши дни. Съществуват магьoсници, от които 7 избрани се бият в битката за The Holy Grail. Всеки маг (който участва във войната) може да призовава свои служител, помагащ му да победи. Главният герой (както може би се досещате) е именно такъв магьсник, който съвсем случайно разбира, че е такъв. Следват множество приключения и битки. Надявам се, че ще ви допадне и ще се зарибите като мен :D

За сега могат да се намерят само 18 епизода, но всяка седмица се увеличават с един :laughing1:

Приятно гледане :)

Link to comment
Share on other sites

От одавна не съм писал в темата, за това реших да се реванширам и да постна препоръка за едно аниме, което искренно му се радвах и му се радвам :)

Става въпрос за Fate-stay night. Ще ви кажа някоя и друга дума за анимето, за да разберете за какво става навъпрос в него. Всичко се развива в наши дни. Съществуват магьoсници, от които 7 избрани се бият в битката за The Holy Grail. Всеки маг (който участва във войната) може да призовава свои служител, помагащ му да победи. Главният герой (както може би се досещате) е именно такъв магьсник, който съвсем случайно разбира, че е такъв. Следват множество приключения и битки. Надявам се, че ще ви допадне и ще се зарибите като мен :D

За сега могат да се намерят само 18 епизода, но всяка седмица се увеличават с един :laughing1:

Приятно гледане :)

 

Това аниме е супел силно го препоръчвам! Правено е по игра с Hentai елементи, но в анимето за сега няма повече перверзии от нормалното за повечето анимета. Има бая бой, магия, на моменти е забавно, дълбок сюжет, но не ви препоръчвам да четете много за него в интернет форуми, защото много често се издава сюжетът.

Link to comment
Share on other sites

и аз го почнах вчера ,досага съм изгледал 7 епиозда и е много зарибено ,напомня ми за Shakugan no SHANA (което бтв също е много добро) за ся ме кафи най-много Аршера изруд е :D

Link to comment
Share on other sites

Гледам,че и другите препоръчват,да препоръчам и аз няколко заглавия :

Vampire Hunter D : Bloodlust

Texhnolyze

Ghost in the Shell(1995)

Monster

Serial Experiments Lain

Berserk

Akira

Cowboy Bebop

Golden Boy

The Animatrix

Memories

Blood : The last vampire

 

Айде стига толкова засега,че много ги нагъчках.Само класики съм сложил (то не,че няма още де...).

Избирайте си и зарибявайте.Всички с изключение на Golden Boy са сериозни анимации с много мисъл в тях.А "Златното момче" си е хилеж,който не тр да се пропуска.

Повечето от тях ги има на локала (ако не всичките).Ако за някое от тях не намирате линк за даунлоуд,се обаждайте - ще дам.

Link to comment
Share on other sites

 

Втори глас за Златното Момче! Едно аниме за живота и неговото изучавне. Инече всички останали са красика, въпреки, че е трудно едно аниме да се определи като класика, след като повечето са уникални!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Малко да събудим темат.... :D

Още едно предложение от мен....Eureka Seven.

Анимето е доста интересно. Най-вече за фоновете на техно анимета. Анимацията е наистина на ниво. Историята лично за мен също е много добра. Заслужава си времето прекарано с анимето...няма да съжалявате ако го гледате. Това е от мен. Ако скоро сте гледали някакво зарибено аниме, споделете го, че нещо напоследък няма какво да гледам :P

Link to comment
Share on other sites

Малко да събудим темат.... :D

Още едно предложение от мен....Eureka Seven.

Анимето е доста интересно. Най-вече за фоновете на техно анимета. Анимацията е наистина на ниво. Историята лично за мен също е много добра. Заслужава си времето прекарано с анимето...няма да съжалявате ако го гледате. Това е от мен. Ако скоро сте гледали някакво зарибено аниме, споделете го, че нещо напоследък няма какво да гледам :P

 

Гледах първите 3 епизода, ама нещо не ми хареса.. :unsure:

Аз последно гледах Dokura-chan и Loveless.На Dokuro-chan му давам 7/10, а на Loveless 10/10. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Гледах първите 3 епизода, ама нещо не ми хареса.. :unsure:

Аз последно гледах Dokura-chan и Loveless.На Dokuro-chan му давам 7/10, а на Loveless 10/10. :happy:

Да в началото, като че ли е малко тапичко. После когато главния герои заедно с Eureka почват да пилотират робота става интересно....малко драми, любов, екшъм и т.н. Всичко си има :D

А за Loveless прочетох малко инфо и май ще почна да го гледам и него 10х :)

Link to comment
Share on other sites

Да в началото, като че ли е малко тапичко. После когато главния герои заедно с Eureka почват да пилотират робота става интересно....малко драми, любов, екшъм и т.н. Всичко си има :D

А за Loveless прочетох малко инфо и май ще почна да го гледам и него 10х :)

 

Aко си на Gigabit и имаш DC++ понеделник мога да ти дам да го дръпнеш от мен аз имам всички епизоди + ехтра. :) Иначе анимето на мен много ми хареса и влиза в списъка с любимите ми анимета. :)

А иначе за Еурека и самия стил на анимация не ми хареса. :(

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже заглавието на един филм, в който танк пада в едно езеро и му става нещо, след това напада едно село, а след последната си ракета трябва да се саморазруши.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже заглавието на един филм, в който танк пада в едно езеро и му става нещо, след това напада едно село, а след последната си ракета трябва да се саморазруши.

 

Имам оригинална касета (още от комунистическо време) на едно такова аниме.

В него едни обирджии открадват танк, първо се скриват в едно езеро, и после тръгват из града да обират банки, но нашите полицаи ги залавят. Тогава танка тръгва на автопилот, като в него остава една от нашите. Армията се опитва да си върне танка, а нашите хора се опитват да спасят жената, преди танка да изразходва амунициите и да се самоунищожи.

 

Ако това е филма, то той се казва "Техническа Полиция"

 

Касетете ми е с дублаж на Английски и субтитри на Български.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не мога да повярвъм че чета 14 страници :angry1 и никой не сПоменава най големите Gundam seed i gundam seed destiny не мога да повярвам и е непростиомо!!!

Който не ги е гледал препоръчвам ги задължително гледат се в реда в който съм ги записал.Общо правят малко над 100 епизода. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...