Jump to content
BulForum.com

Ски и Сноуборд


Recommended Posts

Ходите ли да карате ски или пък сноуборд? От колко време? Имате ли си собствена екипировка и каква? Къде обичате да карате? Общо взето всичко!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Аз съм скиор,но догодина почам сноуборд.До в4ера бех 3 дни на банско.Беше яко ако изключим събота дет валеше сняг и духаше ветър.Акото беше,че имаше страшно много сняги карах оффроуд т.ч не по пистата а през гората и там дет минаат лифтовете.Бяхме с 1 пи4(сноубордист) и имаше 1 малка рекичка.Той се засили да я приско4и,успя но падна.Аз веднага след него и забих ските в гъза му.Добре,че се откопчяха аФтоматити та литнах на 3 метра напред и се забих с главата в снега като пирон.Почнахме да се хилим като побъркани,а хората на гледаха от лифта и се чудиха колко сме зле;)))

Link to comment
Share on other sites

Няколко години биатлон.В спортното.В Чепеларе.При Боран Хаджиев.Когато стигнах на ниво професионално трябваше да избирам между пушката и писалките и нещо друго много важно в моя живот :(.Избрах другото.Сега от сърце съжалявам , но няма връщане.А и изгубих форма.Никога не съм спирала да карам за удоволствие.Имам оборудване на Атомик.

Link to comment
Share on other sites

ами кво да ви кажа професионален скиор сам карам от 5 годишен не сам от спортното и сам очаствал в много састезания екипировката си я меня почти всяка година сега сам екипиран с HEAD.обичам най-много да карам на Мечи чал, това е на чепеларе но и Боровец и Панпорово се кара добре Банско не ми харесва толкова колкото другите корорти макар че техниката е най-новата.

най-яко сам падал на Ястребец в боровец. като скачах точно кадето трябваше да падам имаше некви спрели скиори и направих някви стойки и са вартях бая по наклона а пак на чепеларе сам си вадил рамото яка болка.

Link to comment
Share on other sites

ами кво да ви кажа професионален скиор са/Ъ/м карам от 5 годишен не са/Ъ/м от с/С/портното и са/Ъ/м О/У/частвал в много са/Ъ/стезания екипировката си я меня почти всяка година сега са/Ъ/м екипиран с HEAD.о/О/бичам най-много да карам на Мечи чал, това е на ч/Ч/епеларе но и Боровец и Пан/М/порово се кара добре Банско не ми харесва толкова колкото другите ко/У/рорти макар, че техниката е най-новата.

най-яко са/Ъ/м падал на Ястребец в б/Б/оровец. като скачах точно ка/Ъ/дето трябваше да падам имаше нЕкви спрели скиори и направих някви стойки и са/Е/ ва/Ъ/ртях бая по наклона а па/Ъ/к на ч/Ч/епеларе са/Ъ/м си вадил рамото яка болка

 

 

Просто не издържах да не те поправя при тези правописни /елементарни и то/ грешки. Вземи да вложиш и малко средства в образованието си, защото повярвай ми, но си много зле с правописа, а за пунктуация да не говорим. Не вярвах, че все още има хора които да не знаят как се пише глагола СЪМ

Дано поне малко схванеш какво искам да ти кажа.

Link to comment
Share on other sites

Просто не издържах да не те поправя при тези правописни /елементарни и то/ грешки. Вземи да вложиш и малко средства в образованието си, защото повярвай ми, но си много зле с правописа, а за пунктуация да не говорим. Не вярвах, че все още има хора които да не знаят как се пише глагола СЪМ

Дано поне малко схванеш какво искам да ти кажа.

 

извиняваи но аз се занимавам със спорт а не с литература и обикновенно пиша с англйски букви, а каква си ти да ме съдиш как пиша аз. нямаш ли по интересни занимания.

а ти дано поне малко схванеш, че не всеки човек има дарбата да пише правилно и че трябва да се научиш да си държиш езика зад зъбите си. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

В повечето куроти вече е открит сезона и викам да посъбудим темата и да обменим информация. Някой ходил ли е вече на х. Здравец или поне знае ли дали става закаране и работят влековете?

Link to comment
Share on other sites

Аз в Събота ще ходя там!

Тренирал съм 5 години,ама от 2 не съм карал!

Дано навляза във форма колкото се може по-скоро! :D

 

Бе то и аз уж ще ходя в събота, ама в неделя било официалното откриване и знам ли кво ще е. Да не се окаже, че няма да работи влека и да вися цял ден като сопол...

Link to comment
Share on other sites

Преди малко се прибрах от хижа Здравец.

Влека работи,сняг има,времето е супер! :punk

Само дето трябваше да съм на юношеската писта,а тя е много малка! :unsure:

 

Много ми се ходи на Чепеларе! Там са ми любимите писти!!! :woot :woot :tongue :wub: :love :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Аз съм стигнал до нивото "кеф ми е да карам ски" , абсолютно шоу е. Пожелавам го на всеки.

Предпочитам ските пред сноуборда, защото твърдо вярвам, че с два крайника е по-добре, отколкото с един!!

От тази година съм със Salomon ProCarv, много съм доволен. Досега карах Fisher VC400, също мога да ги препоръчам.

Обикновено карам на Пампорово, но честно казано не съм доволен от условията, просто не се полагат грижи за пистите, не се полага сняг там, където се оголи, оръдията за сняг, хващат паяжини; не хвърлят сняг пред пропусквателните машинки и опитвайки се да вкараш картата, за да преминеш, се изкълчваш от стойки в заледените коловози. Накратко, за съжаление, фирмите са ангажирани с прибиране на парите ни, а не с поддръжка на пистите и съоръженията.

В Чепеларе трябва да обновят лифта, че този само плаши момичетата (имайте предвид, че е на възрастта на родителите ни!!). Липсват оръдия за сняг.

В Бяла Черква е готина пистата, ама "котвата" плаши по-начинаещите, заради големия наклон в началото и обсипания с бабуни маршрут на влека. Липсват оръдия за сняг.

 

Планирам да отида в Банско в близко време, казват , че били "много напред с материала"!

Link to comment
Share on other sites

Аз съм стигнал до нивото "кеф ми е да карам ски" , абсолютно шоу е. Пожелавам го на всеки.

Предпочитам ските пред сноуборда, защото твърдо вярвам, че с два крайника е по-добре, отколкото с един!!

От тази година съм със Salomon ProCarv, много съм доволен. Досега карах Fisher VC400, също мога да ги препоръчам.

Обикновено карам на Пампорово, но честно казано не съм доволен от условията, просто не се полагат грижи за пистите, не се полага сняг там, където се оголи, оръдията за сняг, хващат паяжини; не хвърлят сняг пред пропусквателните машинки и опитвайки се да вкараш картата, за да преминеш, се изкълчваш от стойки в заледените коловози. Накратко, за съжаление, фирмите са ангажирани с прибиране на парите ни, а не с поддръжка на пистите и съоръженията.

В Чепеларе трябва да обновят лифта, че този само плаши момичетата (имайте предвид, че е на възрастта на родителите ни!!). Липсват оръдия за сняг.

В Бяла Черква е готина пистата, ама "котвата" плаши по-начинаещите, заради големия наклон в началото и обсипания с бабуни маршрут на влека. Липсват оръдия за сняг.

 

Планирам да отида в Банско в близко време, казват , че били "много напред с материала"!

 

To ако в Пампорово не ти хареса просто няма къде другаде да ти харесва (изключвам останалите големи курорти, но те са прекалено далеч от Пловдив). Единственото ми каране тази година засега беше на Бяла Черква точно....е кво да ти кажа...ужас... Сутринта когато снега още е със задоволителни качества той е на такива коловози от машините, че непрекъснато трява да правиш мини скоци като прайш тигели от единия край на пистата до другия. А малко по-късно става още по-трагично защото снега слиза в долния край на пистата и се оголват кви ли не шитове. Да не говорим, че ми се скъса котвата под гъза и с човека до мен се изсипахме доста болезнено пък и беше на стръмен участък и отзад идваха хора....и можеш да си представиш :D А забравих и порядъчното трамбоване от паркина за коли до пистата......в общи линии там повече не стъпвам :)

Link to comment
Share on other sites

Имал си малшанс с "котвата"! :rolleyes:

При добри атмосферни условия на Бяла Черква е хубаво. Само 8лв е картата, следобед не взимат пари, ако отидеш и е доста близко до Пловдив.

Ако се вложат малко повече средства би могло да стане страхотно място за ски. :D

Link to comment
Share on other sites

Никога досега не си бях представял какъв кеф може да бъде това да живееш на 20 минути от няколко ски курорта (също и факта, че си на крачка от океана) и да ходиш на ски след работа (пистите работят до 22 ч.):

Cypress_019.jpg

Cypress_026.jpg

Cypress_027.jpg

Link to comment
Share on other sites

Къде точно е това горе? А относно българските курорти мога да каж, че наистина тази година на Пампорово много се излагат. От както се помня карам там и спокойно мога да кажа, че преди беше по-добре. Единственото хубаво за тази година беше, чвно от по-високите цени, че нямаше толкова много народ по пистите и се караше супер доволно и спокойно особено през делнични дни. Защото си спомням преди около 7-8 години по празниците не можеше да се намерят ски да си наемеш и имаше много хора и самият курорт имаше съвсем друг дух. А относно Банско-там са много напред наистина. Тази година ходих само веднъж и останах зашеметен. Съоръженията са на съвсем друго ниво и пистите са супер. Какво ти трябва повече. Според мен наистина Банско се превърна в най-добрият ни зимен курорт. Смятам да ида поне още веднъж тази година. Не съм ходил на Боровец само. Някои ако има някакви впечатления да каже.

Link to comment
Share on other sites

В Пампорово миналата година в края на февруари и началото на март беше ужасно тъпкано с хора, заради няколкото дни официални празници. Имаше огромни опашки за лифтовете, тъпкане на ски, качване с кантовете върху чужди ски... изобщо кошмарът на скиора.

Чакането за лифт и времето за качване до върха отнемаше повечето време през деня, отколкото самото каране. И това затваряне на лифтовете в 1630ч., когато е очевидно, че денят е станал много по-дълъг и може да се удължи работното време. Да не говорим за спирането по няколко пъти на ден на лифтовете за по 20-30мин. поради повреди в следствие претоварване.

Още има много да се работи по качеството на обслужване за жалост. :(

Link to comment
Share on other sites

Е, браво за Ванкувър! Там нямат проблеми със снега, предполагам и целогодишно. :lol:

 

Ами още някоя мизерия да вземе да стане със ските в България и се местя в Канада :D

Link to comment
Share on other sites

Направо си купувай билет за Канада ;) Аз от бая време не съм карал ски и честно казано много ми се карат,сноуборд също ми се кара,но за съжаление няма кой да ме спонсорира с 1000-2000 лева,за да прекарам 5-6 дни в някой от зимните ни курорти :cry .Виж едно време беше готино,тогава ходех доста честно,но беше доста по-евтино

Link to comment
Share on other sites

Е, браво за Ванкувър! Там нямат проблеми със снега, предполагам и целогодишно. :lol:

 

Не е целогодишно, но тук климата е много специфичен. В града, който е на океана зимата е мека с положителни температури почти през цялото време (5-8 градуса). Неудобството за някои е дъждовния период, през който се изливат страхотни дъждове. В същото време само на 20 мин. с кола се намират три ски-курорта със страхотни условия. Снимките, които пуснах са от Cypress Mountain. След падналите през януари страхотни валежи, в момента покривката горе е 345 см. Повечето писти са осветени и лифтовете работят до 10 вечерта. Цените на нормална карта за цял ден през уикенда са май колкото на Пампорово и Боровец. На Банско може и да са по-високи. :D Аз например обичам да ходя надвечер след работа - след 4 часа цената пада с $12 и си караш на спокойствие до късно. Иначе в цялата провинция зимните курорти са стотици (най-много са на Скалистите планини, но разстоянието до там е средно 500 км.). Следващата зимна олимпиада, както е известно ще се проведе тук през 2010, като алпийските дисциплини ще бъдат изнесени в Whistler, който е на час и нещо път от града, но предлага перфектните условия за алпийските дисциплини.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...