Jump to content
BulForum.com

Ски и Сноуборд


Recommended Posts

Страхотно, ще ми се да можеше и тук да можеше да се кара до 22ч. например. Като време и разстояние, Бяла черква е някаква своеобразна аналогия на пистите около Ванкувър, но откъм съоръжения и инфраструктура има какво да се желае още много.

Ех, един ден... :ph34r:

 

ПП Това е за Godfather: ако не е проблем, ще ме светнеш ли как се постват снимки или линкове към тях в PM.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Снощи се прибрах от Пампорово.Снега се топи и има много англичани предимно.Цени на лифт: петък, събота и неделя: 33лвцял ден, след 12:30ч е 19.50лв.Съоръженията работят до 16:30ч.Сините и червените писти са добре поддържани, а зелената след Студенец в посока към Малина се е оголила почти:( Не се чака както преди по лифта, в общи линии бива;-) Ако ходите НЕПРЕМЕННО давайте да се разбере, че сте българи, защото разликите в цените са ...големи:)Например пица на пистата е около 6лв, но ако си признаете , че сте БГ - веднага става на 3лв:-)

Двойна стая в "перелик" е 102лв а в "Евридика"=70лв В Чепеларе апартамент за 4-ма е 50лв.

Късмет на всички:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Как беше в Чепеларе?

Аз бях уикенда в Пампорово. Времето беше топло и слънчево, снегът беше мек и тежък. По опашките за лифтовте имаше доста нерви с всякакви скиори, скиорки и скиорчета, които ти газят през ските, качват ти на гърба дори, много яко!! :angry:

Link to comment
Share on other sites

След невероятното количество валежи, паднали в планините над Ванкувър на 8-ми март снежната покривка в момента е 430 см.!!! Аз почти си мислех, че трябва да затварям ските в гардероба. :D

 

На Тодоровден времето беше страхотно и направо се скъсах от каране на ски. Ето малко от невероятните изгледи от върха на Cypress Mountain:

Cypress_079.jpg

Cypress_083.jpg

Cypress_084.jpg

Cypress_099.jpg

Cypress_086.jpg

Cypress_104.jpg

Cypress_105.jpg

Cypress_106.jpg

Cypress_109.jpg

Cypress_075.jpg

Link to comment
Share on other sites

Е в Канада са си напред хората какво да ги правим :) . МИналата седмица ходих на Добринище тоест над това селце защотото пистите са на 10 км над него и мога да ви кажа, че не беше никак зле. Като изключим старата лифтова база мога да кажа че си имат една добра писта и нямаше почти никакви хора. Вярно ходих през седмицата ама по същото време на Банско си беше ужас. Та там има 3 писти като последната е на панички и е детска. Има една друга къъдето е като вертикална стена и най-горната която е за масово каране на която в началото може да си се спускаш спокойно в права линия ( е като завиваш на завоите де :) ). А и цените бяха много доволни. Много е далече от Пловдив обаче и едва ли скоро пак ще отида.

Link to comment
Share on other sites

Може ли някой да ми каже къде в Пловдив може да ми наточат кантовете и да ми запълнят чертите на сноуборда.

п.с. ако става въпрос за онова до гарата вече два пъти ходя и е затвотено

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Е, браво за Ванкувър! Там нямат проблеми със снега, предполагам и целогодишно. :lol:

 

Тази година беше рекордна по продължителност на ски сезона. Общо за цялта зима падна над 9 (девет) метра сняг. В момента в града е 20 градуса, на планината - 10, но все още снежната покривка не иска да се топи. Вчера за последно закрихме сезона на Сайпръс - все още има много сняг, но през деня като напече и горната част доста се размеква и не става за каране.

В курорта Уистлър обаче (където ще се провежда оломпиадата) сезона продължава до началото на юни - днес е последния ден на високите зимни цени на картите и от утре влиза намалението, затова другата седмица съм там. :punk :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Пичове,зимния сезон идва,морето мина, сега ще мажем ските за новия зимен сезон.Как ме сърбят краката да се кача на Ястребец.... :)

Между другото,прочетох че някой от вас си сменят ските почти всеки сезон, искам да кажа че търся ски за гаджето 1,50-1,60 височки на сносна ченичка,че ще увеличаваме скиорската компания.И ако някой реши да пише 1 ПМ нема да му се разсърдя. А може да направим една ски/сноуборд среща на форумци,ама това ще го мисил като падне първия сняг.

Айде,със здраве и много снеговита зима!

Link to comment
Share on other sites

Пичове,зимния сезон идва,морето мина, сега ще мажем ските за новия зимен сезон.Как ме сърбят краката да се кача на Ястребец.... :)

Между другото,прочетох че някой от вас си сменят ските почти всеки сезон, искам да кажа че търся ски за гаджето 1,50-1,60 височки на сносна ченичка,че ще увеличаваме скиорската компания.И ако някой реши да пише 1 ПМ нема да му се разсърдя. А може да направим една ски/сноуборд среща на форумци,ама това ще го мисил като падне първия сняг.

Айде,със здраве и много снеговита зима!

 

Чул те господ за снега :D

Ами може да...като завали да отскочим до Здравец за малко ски....и коняк естествено. То в коняка е половината чар на ските :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Сезона на Боровец се открива утре!

И сняг падна...

Така ме е яд,че не мога да ида.Работен ден...кво да се прави.В неделя празник..... :) пак не става.Ама айде да се събираме скиорите и скиорките :woot ,че и сноубордистите и да правим форумно спускане.

Link to comment
Share on other sites

Айде честит първи сняг! Май това нас най-много ни вълнува :punk

Някой ако знае кога се почва на х. Здравец да казва!

 

Ей хора, някой знае ли по какъв начин може да се стигне от х. Студенец до Пампорово или дали става за отсядане там?

Link to comment
Share on other sites

Здравеите, искам да попитам дали някои е член на някакво ски дружество или дали има информация какви ски клубове има в пловдив и да даде някаква информация за тях.Скоро идва и за нас времето на х.Здравец днес се върнах от там но още липсва достатачно сняг дано натрупа.Иначе поздравления доста добър хотел са спретнали горе.Сега ще видим как ще бъдат подготвени и за сезона,но българщина ще очаква ме изцепки като трупи по пътя за пистата :(

Link to comment
Share on other sites

Приятел,има ски клуб в Пловдив.Преди няколк огодини имах мерак да членувам в него,но така и не отидох.Имаха и среща всеки петък вечер в някакво помещение,ама да се е..а забравих къде се намираше.Точна информация можеш да получиш от лифтаджията на Бяла черква-Иван се казва.Ако си член имаш някакъв % отстъпка от картата.Но аз последно време започнах да ходя на Боровец,повече плащаш ама поне караш на много писти.А на здравец чакаш на опашката,особенно в неделя като идеш.

Но и там става ако падне много сняг....за сега е 10-15см.

Link to comment
Share on other sites

във вторник открих на Боровец-обаче снега беше много малко-почти кал.Уж по инфо го дават 30см + изкуствен още ама емного зле.Тази година май ще е безснежна.На здравец едва ли са обработили изобщо,то с тази покривка тревичките няма да се скрият.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Знаете ли какви са цените на лифтовете на Пампорово?Пък ако някой знае колко струва сноуборд + очила под наем ще е супер.

 

За лифт приготви поне по 30 кинта на ден....поне! За борда пак някъде толкова, но очила под наем не съм виждал честно казано....

Link to comment
Share on other sites

А бе чувал съм че в края на секи сезон в софия се сабира някакъв пазар и се продава ски обурудване на сравнително добри цени някои може ли да ми каже някаква по точна информаци -кога,къде?Също така някой знае ли къде се продават евтини каски защото тея по 120лв ми се виждат доста скъпи.А пък както се очертава този сезон е пълна катастрофа няма ли най-накрая да завали един хубав снежец и да пробваме пак горските пътечки около здравец :punk

Link to comment
Share on other sites

И аз съм чувал за такова нещо в София. Едно време беше пред националния стадион. Цените били наистина ниски, о се продават ски и автомати от ски гардеробите от курортите следователно са изкарани доста. Но като се замислиш може да оцелиш и по-запазени, защото доколкото знам добрите гардероби си разпродават ските всяка година и както се сещаш за една години едни ски не могат да се очукат кой знае какво.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
И аз съм чувал за такова нещо в София. Едно време беше пред националния стадион. Цените били наистина ниски, о се продават ски и автомати от ски гардеробите от курортите следователно са изкарани доста. Но като се замислиш може да оцелиш и по-запазени, защото доколкото знам добрите гардероби си разпродават ските всяка година и както се сещаш за една години едни ски не могат да се очукат кой знае какво.

 

 

Зависи кой ги е карал все пак тези ски са давани под наем и не се знае кой се е качвал на тях но като цяло си прав за 1 година би трябвало да са в добро състояние

Link to comment
Share on other sites

Ходих за 3 дена на Добринище, Банско и Боровец. ;) Навсякъде снегът се топи и към следобед направо на места си става киша, но въпреки това си имаше много хора. Ако не завали скоро време нов сняг съвсем няма да може да се карат ски за жалост. Много слаба зима тази година за съжаление :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...