Jump to content
BulForum.com

Скаутство


Grimjaur

Recommended Posts

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Разбирам че на сбирката в събота сте се отказали от организирано ходене на авиофеста.

Все пак едно появане на всички с униформи на феста щеше да една много добра реклама. Първо защото там ще има много повече хора от парада. Второ предполагам ще има хора от цяла България. Преките участници са от 9 страни.

По програма ще има повече от трийсет единици техника.

Ето малко инфо ако някой реши да ходи:

ще се проведе в Крумово

откриването е в 10 часа

закриването е в 18 часа

демонстрациите почват в 11 часа и по програма свършват към 15 часа

има извънредни влакове Пловдив-Маврудово

за седми септември няма данни за демонстрации

Моята препоръка е ако някой ходи да е с униформа.

В сряда да разправяте как било на парада.

Link to comment
Share on other sites

Авиошоуто беше повече от ужасно, повечето които отидохме, бяхме с униформи и хората доста ни се радваха.Също много ни се радваха и на парада, обаче аз съм бесен от поведението на хората, образуващи така наречения "строй".Ще се карам в събота, в сряда е ред на Тольо.

Link to comment
Share on other sites

Разбирам че на сбирката в събота сте се отказали от организирано ходене на авиофеста.

Все пак едно появане на всички с униформи на феста щеше да една много добра реклама. Първо защото там ще има много повече хора от парада. Второ предполагам ще има хора от цяла България. Преките участници са от 9 страни.

По програма ще има повече от трийсет единици техника.

 

 

 

Така както ми се стори имаше организирано присъствие на авиофеста, не зсъм запоснат с някакви отказвания ама май не се е случило. На авиото има ше наистина много хора дори и от чужденеция, а за техниката и страните... е то се видя.

Link to comment
Share on other sites

Здрасти!!!Да се похваля-Visio най-накрая ми осигуриха достъп до Evrocom.info и ще мога да посещавам форума около 45 пъти по често и съм много радостен поради този факт :punk !!!Та въпроса ми е към Тольо-можеш ли да напишеш какви точно са изискванията за 3 клас(колко възли трябва да се знаят и такива работи),защото има двама човека в патрул "Мечка"(демек Алек и Константин),които още не са държали изпит за 3 клас(а има и от другите патрули май!) и не ние е много ясно всичко около изпита?!?!?А все пак ние(останалите от патрул "Мечка")трябва да им съдействаме и помагаме!!!Та това е струва ми се! :D

Link to comment
Share on other sites

и аз считам тази информация за необходима

опитах се да се самообучавам с възли от разни сайтове

и това са всички практически познания който имам

то с "тапир" още не сме се срещали ,че да ми почне обучението

... в събота вече ще имаме някаква организация в патрула

 

(аз съм Димо )

Link to comment
Share on other sites

опитах се да се самообучавам с възли от разни сайтове

noxious ако искаш да се самообучаваш ще ти препоръчам да отидеш в градската библиотека-"Иван Вазов". Там има няколко книги за скаутство. Показани са възли, как се правят на няколко етапа и т.н.

Можеш да прочетеш и други интересни неща.

Link to comment
Share on other sites

ми тия от английската (+митака -алек(,който ако имажелание нека се присъедини)) решихме да сформираме нов патрул с кодово название "Тапир".

проблема е че повечето бяхме в "Мамут" и сега той е с 4 човека от който : Иван във варна , патрулния водач май няма да идва (често поне) , другия Иван май и той нещо подобно и Mиро ....

та до колкото ми каза Гопето

Миро евентуално ще се присъедини към нас

 

днес имаме среща ... ще избираме патрулен водач

 

трябва да си намеря някой да дойде с мен за библиотеката че там ще лудна ... :smile:

Link to comment
Share on other sites

Абе ей пичове, кви са тия неща от вас бе. Чувайте старото скаут. Не се делете. Не си напускайте патрулите. Те са част от вас, както и вие сте част от тях. Истинският скаут никога няма да предаде патрула си... ДА! Това си е чисто предаване. Също така и истинският патрул няма да предаде скаута си.

БРАВО ДАМЯНЕ! Защитавай хората си. Не ги давай на никого и те няма да те преДАТАТ! Нищо, че сте само стари скаути и има един нов. Ако този, новият скаут е достатъчно кадърен и свестен, той би получил едно перфектно обучение от вас, тъй като има не един пример за подражение, а цял патрул. Така има възможности да се издигне рязко в йерархията и да постигне големи успехи, като скаут. Естествено, ако той желае да се присъедини към нов патрул, това си е лично негово решение и вие можете само да го подкрепите и да се радвате за него.

Но той, както и всичко останали, трябва да сте на ясно, какви рискове крие едно такова "отцепване" на група скаути от патрул.

 

Сигурен съм, че нито един от вас... тези, които ще си сформирате патрула, не сте наясно, с какво всъщност се захващате.

 

Първо - единственият що-годе стабилизиран и нормално функциониращ патрил за момента е "Мечка"! Поне според мен. Защото познавам скаута, който основа този патрул. Знам, какво е вложил той в него и какво му беше отношението към патрула. Познавам и сегашния водач - човек, който не е за подценяване. Има хора, които не го приемат на сериозно, но той има качества, които много хора нямат - воля, стимул, знания и дългогодишен опит. А не мисля, че някой от хората, които ще правите нов патрул притежавате по-горе описаните.

 

Второ - от опит мога да ви кажа, какви ще са последствията:

 

- новият патрул ще се разпадне до не повече от 6 месеца. Хората ще загубят интерес и ще се разотидат, кой от къде е.

- патрул "Мамут" може и да издрапа цяла година... ако до тогава не се разпръсне, ще бъде патрул за дълги времена.

 

----------------

Един патрул се гради на много неща. Най-вече на приятелството между скаутите в него. Доверие, лоялност, честност, братство и забавление - не забравяйте тези неща. Другото идва от самосебе си. Не се предавайте и се подкрепяйте - бъдете едно неразделно цяло. Това е то скаутския ПАТРУЛ. Другото е просто тълпа.

 

Съвета ми е да не предприемате такива действия, тъй като има какво още да научите. А да си патрулен водач е много отговрна длъжност, за която ще си поговорим някоя вечер край лагерния огън, ако ме поканите. До тогава... късмет и всичко хубаво.

 

Бъдете Готови! :)

Link to comment
Share on other sites

Морско не си прав по отношение на това че на хората от новите патрули им липсва Воля и Стимул. Всички които бяха тази вечер показаха че могат да деистват в екип не само като си отсояваха хората (тва кои от кои патрул е се разбра за 1-2 мин.) просто е била грешка с имената на момчетата. Всички които се захващат със сформирането на нов патрул не са наясно, но имат Воля и Стимул да се научат, все пак никои не се е родил научен. И аз познавам скаутът които основа мечка и сегашния патрулен и съм напълно съгласен с мнението ти че е единственият добре (без що годе от лагера се случиха доста неща и сега пичовета си работят като патрол та дрънкат:) ).

Що се отнася до новите хора, както вече споменах те имат два от четирите ти критерия, а другите два идват от опита.

И накрая все пак ти не беше тази вечер и не знаеш какво се случи. Според мен не е правилно да си вадиш заключения за хората само от един задочен разговор без дори да познаваш и половината от тях (а вярвая ми не ги познаваш). Тези които бяха на лагера са оставили в теб едно впичетление, но все пак те не са всички които сега ще се организират, и вече го направиха, в патрули.

Скаутите които ще се съберат в ноеият патрул с работно име "Тапир" са си приятели още от отдавана, когато Иисус е бил готвач в казармата.

не мисля че съвета ти да не предприемат както ти сам каза:"такива деиствия" е парвилен все пак не може да има патрули от по 15-20 човека нали:)

С тов асмятам да приключа че трябва да дам думата и на другите.

Винаго Готов!

Link to comment
Share on other sites

Малко са хората, които са готови... не само да се чувстват готови, но и да са наистина готови - да поведат група хора в планината (или въобще). Виж, все пак всеки е ентусиазиран в началото и не мисля наистина, че този ентусиазъм трябва да се спира или подтиска. Хората трябва да се подтикват и насърчават, но все пак всичко с времето си. Както каза - имате доста нови хора... моето скромно мнение е, че те има какво още да научат... и то много. Прибързването никога не е било добрия вариант. Аз лично не бих позволил на едно момче, което е много ентусиазирано и бърза - да стане патрулен водач. За пример какво точно имам в предвид, мога да ти дам пример от живота - това е като да станеш баща в ранна възраст. Никой не е готов за това, нали. Същото е и с водачеството. А там отговаряш за много повече хора. Има значение и самото ти отношение към останалите, подход, лидерски умения, работа в група. Неща, до които дори и наши водачи не са стигнали все още. Надявам се малдоците бързо да се издигнат и да попиват умения и знания, като дунапрен... и нека силата бъде с тях :rolleyes: Късмет и на тебе с новите патрули. :inqn

 

Бъдете готови!

Link to comment
Share on other sites

Здрасти again!Искам да питам дали някой от Регион Пловдив има карта на Средна Гора и ако има дали не може да е даде на патрул "Мечка" за 3 дни?Ще ви е върнем здрава и читава :rolleyes: !!!Ако някой има и желае да ни е даде може да ни е донесе в сряда!

Link to comment
Share on other sites

Така.Ще ви помоля горещо да спазвате правилата на форума.Имаше изписана цяла с(т)раница с глупости и излишни спорове.Решенията са вече взети.Дамяне и теб,Морски, ще ви помоля да не изтъквате толкова явно за другия форум, че може да загазите.Затова изтрих постовете, където се споменава.Даден е като линк в темата за сайтовете и това е напълно достатъчно споредм мен.Аз самия също съм го сложил в подписа си.Правилата са си правила и трябва да се спазват.

Link to comment
Share on other sites

Здрасти again!Искам да питам дали някой от Регион Пловдив има карта на Средна Гора и ако има дали не може да е даде на патрул "Мечка" за 3 дни?Ще ви е върнем здрава и читава :rolleyes: !!!Ако някой има и желае да ни е даде може да ни е донесе в сряда!

Здрасти!Купих си карта на Средна Гора ,така че това по-горното отпада!Ако някой все пак е имал карта и щял да е донесе(в което дълбоко се съмнявам)му благодаря! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ето изискванията за трети клас както са по наръ4ник:

Да знае законите и принципите на скаутизма, поздрава, ръкуването,повика "Бъди Готов - Винаги Готов" и химна на скаутът.

ДА знае историята на скаутскот движение в света и в България и най-важните дати из българската история.

Да знае да дава първа помощ при навехване и с4упване на крайници и правилата за предпазване от пожар у дома, в у4илище и сред природата.

ДА работи с морзова азбука , да шифрова и дешифрова съобщения по 5 на4ина.

Да познава тайните скаутски знаци.

Да знае видовета карти и мащаби и услонита картни знаци, да може да се движи по азимут, да се ориентир (без компас) по още 3 на4ина.

Да знае и прилага 8 възела.

ДА може да се подготви за 3-дневен лагер поход.

Да е дал обещание.

 

 

Това е от мен надявам се да ви е полезно.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Не ти трябват никви молби и документи,само желание ;)

Просто идвате на някоя сбирка,да видите дали ще ви хареса :D Кога и къде пише в първия пост.

Link to comment
Share on other sites

да добавя че повечето сряди и съботи ще америш само някои от отрядните водачи

може би те ще те насочат малко по късно към някоя патрулна сбирка ,но както те си решат

 

пс. иначе сте добре дошли :smile:

 

Въпросче :

от къде мога да си купя наръчник ?!?

продава ли се някъде или трябва да си ксеро-копирам

 

Edit използвай по-честичко ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...