Jump to content
BulForum.com

Скаутство


Grimjaur

Recommended Posts

Здрасти и от мен.

Днес за пръв път бях на сбирката...

Много се зарибих

 

BTW Аз сам Иво--тоя който дойде заедно с Язо и Димо-Noxious

 

И аз доста се чудех дали да идвам, ама сега вече КАТЕГОРИЧНО съм

решил- ще идвам...

 

 

А дано си зема първия изпит ! :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Е то за първия изпит ще ти се каже всичко което трябва да се знае, и не се стряскай-щом аз съм го взел значи не е чак толкова труден :P

 

Иначе се радвам че ви е харесало на всички:). Ехтра!

Link to comment
Share on other sites

Тольо трябваше да кажеш, че щом аз съм го взел ;)

Наистина изпита е лесен, само трябва да внимавате.

Link to comment
Share on other sites

А ако изпита не го вземеш от първия път,можеш пак да се пробваш ,нали?  :huh:

 

 

Е естествено че може. Ама досега не е имало такъв случай, така че дерзайте:).

Link to comment
Share on other sites

Аз лично доста се изненадах, като казахте че сме много...

Очаквах да е някаква голяма зала с бол народ. Ся да ва питам за сверка... Кои бяхте "мастър-скаутите"? Ицо, Чернев, Атанас/Grimjaur(кай как да ти викам :rolleyes: ), Толимир(с който предполагам другия път ш са запознаем)...

Междо другото pyroman(май той беше) дойде малко след като си тръгнахте, Grim

Link to comment
Share on other sites

Ами май мастър скаути няма, като изключим Тольо.

Иначе в момента космати, грозни и лоши бабаитчета(тоест - заместници на Тольо) се явяваме аз, Ицо и Чернов.

Викай ми както ти е удобно.

Да, знам за пиромана.Пък и се засякохме с него. :)

Link to comment
Share on other sites

Малко да те поправя Grim в момента в България има само 8 Мастър-скаута и за аз не съм един от тях. Колкото и да ви се иска да ми се подмилквате :P аз не съм мастър и не се очертава скоро да ми окажат честа да ме повишат. Та за тези който не знаят как са степените в Организацията нека да оточня.

 

3-ти клас-първата степен която един скаут получава след като е положил изпит и дал обещание. Изисква се новопостъпилия да е понаучил това-онова.Това са редовите скаути.

2-ри клас- втората степен. Това се дава от нарочна комисия (не само в Отряда както е за трети клас). Тук изискванията са малко по-задълбочени: как се води патрул, каксе прави отряден лагер и т.н.Това обикновено са патрулни и зам.патрулни.

1-ви клас- най-високата степен кояо може да се постигне от обикновен скаут. Тук вече се изисква едно по-задълбочено познаване на принципите на скаутизма и умения да се работи в необичайни условия (като се има пред вид и опит натрупан извън Организацията). Патрулни водачи, Отрядни водачи, Помощник Отрядни...

Опитен Скаут-дава се на хора които когат да организират и проведат отряедн сбор, да подготвят и водят отряден лагер, да са взели участие поне в едно учение за оцеляване, да са били отрядни водачи минимумеднагодина.

 

СКАУТ-МАСТЪР- това е човек които се е посветил изцяло на организацията и нейния живот. Той трябва да бъде ВИНАГИ ГОТОВ за Организацията.

 

 

Както вече казах аз не скаут-мастър защото не притежавам необходимите изисквания. Едно малко дооточнение 3-ти,2-ри и 1-ви клас се дават чрез изпит. Докато 1-ви (не не е грешка), Опитен и Скаут-Мастър се дават по заслуги. За сведение аз съм само 1-ви клас:)

 

Редакция- скаутски класове не се прескачат т.е. всеки трябва да ди мине по реда независими какво длъжност заема. Изключение от това правило може да има само при намеса на Скаут-Мастърите, Главния скаут или Президента на Организацията (е вярно че те всичките са Мастъри ама...).

Link to comment
Share on other sites

Кои бяхте "мастър-скаутите"? Ицо, Чернев, Атанас/Grimjaur(кай как да ти викам :rolleyes: ), Толимир(с който предполагам другия път ш са запознаем)...

 

 

Малко да те поправя Grim в момента в България има само 8 Мастър-скаута и за аз не съм един от тях. Колкото и да ви се иска да ми се подмилквате :P  аз не съм мастър и не се очертава скоро да ми окажат честа да ме повишат.

 

 

Човека искаше да знае кой по принцип се води старшинка на региона. ;)

Link to comment
Share on other sites

А така значи добле:P. Аз не държа на тея неща, ама ти си отслужил и знаеш какво значи да ти объркат чина, макар и с по-висок, не е приятно. Иначе това си беше още една лекция за скутизма и се бнадявам да я видят повече хора.

Link to comment
Share on other sites

следващото събиране в неделя ли е ?

че нали ще сте на хижа здравец

много ми се искаше да дойде с вас но в сряда имам изпит :(

 

едит : тук имах в предвид събота

Link to comment
Share on other sites

Не в четвъртък ше се съберем в синдикалния от 100:00ч. Ако имаш възможност ела ще е интересно.

Link to comment
Share on other sites

ок ще дойда в 10:00

ако не съм на работа

надявам се да не съм , но не помня колко дена му кажах на шефа че ми трябват за изпитите :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Днес ще има ли и по време на самия лагер въобще? Последния път забравих да дойда :bgrin: ако е било казано тогава

 

Имах предвид сбирания(тук)... да идвам ли, има ли, ще има ли и ако да, кои ходите

Link to comment
Share on other sites

днес нямаше събиране

warum ?!?

 

кога сте се разбрали

явно сички знаеха

щото никой друг не се беше зблудил

 

едит (след поста на дамян) :

 

тва лято не ми даде много възможност за скаутство

ето сега и на 20 няма да мога да дойда :(

Link to comment
Share on other sites

Така.....Здрасти!!!Аз съм Дамян!Големия лагер завърши!Скаутска сбирка ще има на 20.08.2005!По възможност всички трябва да сме там!Часът и мястото на срещата са известни!Чао засега

Link to comment
Share on other sites

Браво Дамяне сега вече всички знаят кога е сбирката. Разбрах че ще има и нови хора (още) ама се надявам и останалите да доидат. Аз ще се завърна от Бургас чак на 1 септ. и по рано няма да се видим ама веднага щом се върна ще доида на сбирка така че починете си малко от мене :P .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

УТРЕ ОТ 10 НА "РОДОПИ"

нали правилно съм рабрал ?!?

 

освен спален чувал и продоволствие какво да си нося ??

Link to comment
Share on other sites

УТРЕ ОТ 10 НА "РОДОПИ"

нали правилно съм рабрал ?!?

 

освен спален чувал и продоволствие какво да си нося ??

 

:unsure: WTF?

Да не сте насрочили лагер пак?

Link to comment
Share on other sites

излет с една нощувка

над храбрино

само че аз както винаги нищо не разбрах и сега не знам дали е

събота и неделя(така си мисля аз) или неделя понеделник (така твърди янчев)

отивам на гарата пък ако нещо и утре ще отида

 

 

ЕДИТ : днес е (инфо от гено)

само че от наборите май само гопето ще ходи ама него никой не го е чувал такаче не съм сигурен

в момента съм в душевен дисбаланс чудейки се дали да заминавам

то аз още никаво обурудване за подобни лагери не съм си набавил :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...