Jump to content
BulForum.com

Скаутство


Grimjaur

Recommended Posts

Не знам колко от вас са чували за скаутската организация в България и в частност - в Пловдив,но такава има.

Наскоро обсъждахме,че има нужда организацията има нужда от хора - не само от "вълчета" - малки момчета и момичета,а също така и от скаути и скаутки,и естествено "роувъри" - това са по-възрастните и пълнолетните хора.

Какво представлява скаутската организация - хората се учат да оцеляват в природата,да оказват първа помощ(това помага при курсовете за шофьорска книжка),да се ориентират с карта и без карта,да могат да връзват и възли,да могат да палят огън,както индианците и прочие забавни и полезни неща.

Не бих го нарекъл спорт,но може и така да се погледне на нещата.Пускам темата с идеята да открия хора,които искат да се научат на тези неща.

 

Ето и пълна информация :

 

Място на сбирките :Синдикален дом,стая 28а(последния етаж,ляво крило)

Време на сбирките :Сряда 18:30ч. Събота 16:00ч.

 

маил за информация : kara_tolimir_zlia@abv.bg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Ами преди идваха в моето училище и търсеха желаещи,но аз не проявих интерес,но сега пък ми стана интересно и искам да се науча ама няма кой да ми помогне...

Link to comment
Share on other sites

Няма нищо! :)Извинен си.Който иска да научи повече за движението,какво цели и с какво се занимава - ЛС.Винаги ще отговоря.Между другото - движението е насочено към всички.Не само към възрастните - то е с идеята нещата,които се учат,да се научат още в детските години - не е само за възрастни.Всички са добре дошли :)

Link to comment
Share on other sites

A заплаща ли се нещо? :confused

Link to comment
Share on other sites

A заплаща ли се нещо? :confused

 

 

Членският внос е повече от символичен - 12лв за година.Вече ако искаш да ходиш на лагери и прочие - заплаща се.Има също така и друг момент - оборудването(ама без него не става) и ако сериозно мислиш да се захващаш - униформата.Но тя ти излиза 15 лв.Така че може да се каже - не,не се плаща.

Link to comment
Share on other sites

Членският внос е повече от символичен - 12лв за година.Вече ако искаш да ходиш на лагери и прочие - заплаща се.Има също така и друг момент - оборудването(ама без него не става) и ако сериозно мислиш да се захващаш - униформата.Но тя ти излиза 15 лв.Така че може да се каже - не,не се плаща.

 

А ти ходиш ли редовно на тези срещи, щот ако дойда и не познавам никой ще ми е тъпо :), а теб поне те знам :)

Link to comment
Share on other sites

А ти ходиш ли редовно на тези срещи

 

Е,бивало и да не ходя :) Ходя естествено.Пък и новите хора се запознават със всички :)

Малко уточнение - тази сряда няма да съм на срещата,щото съм на работа.

Събота съм на линия ;)

 

В момента работя по сайта на пловдивската организация.Като завърша най-належащите неща,ще дам линк.

Link to comment
Share on other sites

Е,бивало и да не ходя :) Ходя естествено.Пък и новите хора се запознават със всички :)

Малко уточнение - тази сряда няма да съм на срещата,щото съм на работа.

Събота съм на линия ;)

 

В момента работя по сайта на пловдивската организация.Като завърша най-належащите неща,ще дам линк.

 

То стяда т.е. днес и аз съм зает, но за събота ще се постарая да дойда :)

Link to comment
Share on other sites

Надявам се,че ви е харесало днес.В сряда ще се говори за ориентиране по карта с бусола и общи неща за скаутството :)

Link to comment
Share on other sites

Абе Grimjaur по всичко си лечи,че си минал през парашутното.Поне кажи коя година и кой батальон си бил и в тая работа има ли и други от парашутното.А може би има и хора от аероклуба от хората на Марга от яките 93'-97' години.

Занимавате ли се с походи и преходи?Много е кофти точно в събота,когато хората могат да идат на една разхотка х.Здравец, Бяла Черква, Митницата, Персенк, нощувка ,Осиково,яз.Кричим и в неделя вечерта да са си в къщи да се изправят пред дилемата дали да дойдат да ви видят с какво се занимавате там,но определено ме заинтрегува

Link to comment
Share on other sites

Ми по принцип в региона само аз съм отслужил.Иначе отрядният водач е любител-парашутист.Казармата я изкарах 2002г - януари-октомври,в Свързочен батальон.

Да,занимаваме се с преходи или походи,или както му викаме ние - еднодневен лагер ;)

Сбирките не са само през съботата,има и в сряда.

Link to comment
Share on other sites

Надявам се,че ви е харесало днес.В сряда ще се говори за ориентиране по карта с бусола и общи неща за скаутството :)

 

Да хареса ни(на мен и моите приятели) много, в сряда пак сме на линия, само да попитам кои бяха другите от форума???

Link to comment
Share on other sites

ми аз бях единия другия беше един мои приятел

тея дет закъсняха!!!!и е сигурно 4е в сряда ще доидем пак

 

Хах дам и ние ще дойдем задължително. Аз бях този с червеното яке дето излизаше за да говори по телефона :)

Link to comment
Share on other sites

Да хареса ни(на мен и моите приятели) много, в сряда пак сме на линия

 

 

Радвам се.В сряда(пак да кажа) - ориентиране.Малко по-нататък най-вероятно ще започнем и с възли.

 

За ориентирането - който търси,намира.Тъй като сте от компютъризираната младеж - ето ви две сайтчета.

 

1.Спортно ориентиране - форум

2.Топография и ориентиране

 

Вторият сайт е много полезен за всички,които се занимават с туризъм.Горещо ви го препоръчвам!

Link to comment
Share on other sites

Радвам се.В сряда(пак да кажа) - ориентиране.Малко по-нататък най-вероятно ще започнем и с възли.

 

За ориентирането - който търси,намира.Тъй като сте от компютъризираната младеж - ето ви две сайтчета.

 

1.Спортно ориентиране - форум

2.Топография и ориентиране

 

Вторият сайт е много полезен за всички,които се занимават с туризъм.Горещо ви го препоръчвам!

 

Mерси, вчера търсих подобна информация, но не открих.

Link to comment
Share on other sites

Както казах - който търси - намира.

Утре ще ви предадем основните понятия.Повечето ги има в сайта.

Link to comment
Share on other sites

съжелявам но по здравословни причини неможах да си довлека задника на сбирката.но се надявам до събота да оздравея :D

Link to comment
Share on other sites

Извинен си :) Няма да пишем отсъствие :P

 

Ако не си се видял с някой от другите,ето ти последните новини:

1.Решихме да ви обединим в отделен патрул - всички знаете най-малко,поради което обединяването ви ще спомага за работата ;)Пък и ще се опознаете повече.

2.Започнахме с ориентирането,основни понятия и работа с бусола.

Link to comment
Share on other sites

имаш ли идея дали има по-ефтини някъде???

 

Не.Като си ходя следващия път ще разпитам из Пазарджик(сега разпродават военно имущество) може би ще изкочи нещо по-тънко.

Link to comment
Share on other sites

Такааа....Сайта вече е разработен като бета версия.Остава малко снимки и тууук-там информация да се качи.Остава също да изберем как да се казва и къде да го хостнем.До седмица бетата ще е онлайн.След това даже може да давате предложения кое,как и защо :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...