Jump to content
BulForum.com

Какво Ви накара да ползвате Линукс?


Recommended Posts

отнема ми 4 часа 2 пъти в месеца

Че как какво от това? 8 часа месечно, само за да поддържаш операционната си система що годе стабилна не са ли малко излишни, при положение, че можеш да ги избегнеш?

Иначе за моя Линукс брат ми е "виновен" :)

Винаги съм си го мислела...ами ако като купиш компютъра си ти слагаха Линукс? Щеше да се свикне точно толкова бързо, колкото и с Уиндоус. Е това направих и аз - свикнах. И постепенно започна интереса ми към самата операционна система, възможностите й, философията на свободния софтуер...

10x to Shiro, че ми отвори очите :P

Link to comment
Share on other sites

Преди и аз мислих 4е Виндоус е боклук,ама ся го мисля с по малко негативност(и се пак го мисля!)Ако знае6 как да го ползва6 6те ти работи добре.С донастроики моя си го направих по бърз и по сигурен и ся съм си супер , но тва не зна4и 4е няма бъгове и глупости...Слу4аи:

1.В кошчето няма НИЩО,а ми исписва , 4е има не6то.Влизам в кошчето и гледам ни6то няма!?После давам вси4ко да се изтрие в него(макар 4е няма ни6то) и ми излиза дали НАИСТИНА искам да изтрия

/Windows :confused

2.Обикновен ден.Пускам си пц-то и след 20 сек. след боот скриина излиза СИНИЯ ЕКРАН :wir :angry1

3.Слу6ам музика с реалплеар.След малко пак се появява незнаино как СИНИЯ ЕКРАН и следва рестарт...

Но ве4е половината не6та не се слу4ват(след 4 преинстала....)Ве4е не праи много проблеми но и Виндоус има много работи за из4истване.Един от главните му проблеми е , 4е е със затворен код :excl:

Линукс..преди бях с разновидност на Дебиан(забраих му името) и си бе6е добре,но доиде време да нагласям много не6та,а и нови работи/занимания навлезнаха в ежедневието ми и ре6их да го махна изцяло.Преди го държах , за6тото се у4их на Перл ама ся не6то...

Link to comment
Share on other sites

... Не съм програмист...

 

Аз също не съм, ама това не ми пречи да ползвам Linux (Slackware) вече седма година. :D

 

Беше късната есен на 1998 година. Тогава беше първия ми допир със операционна система с графичен интерфейс (Windows NT4 Server) и със Интернет и тогава чух думата Linux. Видях едни мои връстници да правят и да говорят неща, от които не разбирах нито дума и ми стана много, ама много интересно. Когато попитах какво е това, ми казаха: Linux. Около година по-късно един много, ама много добър системен администратор ми подари една кутийка със 2 CD-та вътре - Slackware 8.0 и ми пожела "...нека той да няма тайни от теб." Оттогава съм верен Slackware фен, макар че за много кратко съм пробвал и други дистрибуции.

 

Конкретно:

 

Звука под Linux е по-качествен. Може и да ми се струва, ама доста от приятелите ми казват същото.

 

Инсталирах Linux като NAT рутер/firewall на архаичен компютър в една фирма през 2003 г. Този компютър е спиран само по вина на НЕК и работи и в момента.

 

Писнало ми е от необяснимите мизерии на цялата фамилия "Windows" (XP се държи достойно и отчасти измива срама от името "Windows", ама и той си има трески за дялане).

 

Толкова от мен :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Писнало ми е от необяснимите мизерии на цялата фамилия "Windows" (XP се държи достойно и отчасти измива срама от името "Windows", ама и той си има трески за дялане).

Айде, айде, не ми казвай, че *никс ОС-тата нямат трески за дялане.Линукс е една прекрасна ОС, но не става за workstation OS, както и windows не става за сървъри.

Link to comment
Share on other sites

Айде, айде, не ми казвай, че *никс ОС-тата нямат трески за дялане.Линукс е една прекрасна ОС, но не става за workstation OS, както и windows не става за сървъри.

 

Само дето май изобщо не се замисли, преди да изтипосаш поредната смешка. Нито в едното нито в другото има и капка истина.

Link to comment
Share on other sites

Eми аз през 80% от времето пред компютъра вкъщи си ползвам FreeBSD и не се оплаквам:)Според мен зора е докато конфнеш ОС-то после е супер пушкало и може да работиш с години на него-клик клик клик Win style;P.Имам XP заради игрите иначе бих го махнал.

Link to comment
Share on other sites

един ден бях в един приятел и като му се стратира компа се усмихна един хамелоеон и мноо ме накефи.после същия човек вика: ей ти тука една книжка за линукс, че няма кво да я правя.но не ме убеди!и след исвестно време ми даде книжка за Сусе и инсталл ДВД оригинални(от Германия) и започнах с тях. макар че

бяха Сузе 6.3 .после си сложих Мандрейк, Тиликс, ДеМуди,РеМуди и .т.н и реших че няма мърдане от Сузе и сега сам със Супер Сузе .(опенсусе.орг/Супер)

Link to comment
Share on other sites

Дето се казва: от чиста проба гъзария!

 

:confused

 

Хех... то много хора така са пропушили после се оплакват че са привикнали и не могат да ги откажат :-P

 

 

 

аз мислех да не коментирам по темата след последните ми пререкания с ov3rm4n и Godfather (и не само), но ме провокира твоето изказване :)

 

Мнението, че джамът бил много нестабилен не е много точно - аз пък от 2001-ва година не съм преинсталирал, имам само 1 антивирусна, а както нееднократно съм заявявал ползвам отделен рутер (linksys) и не разчитам на програма на моето PC. За голям ужас на аудиторията ползвам ИЕ само че с малко вдигнати настройки за сигурността и последните 5 години вирус не съм пипнал... Като гледам, описаните проблеми на всички са били от това че са инсталирали подред каквото заварят без да мислят а и най-вече защото са ползвали win95, 98 и/или МЕ които наистина са трагедия и половина и всичко останало е по-добро от тях.

 

Иначе и с линукс е същата работа - ако си го "намажеш" сам много ясно че ще спре да работи или ще стане нестабилен - само че при това положение мнението е че или ти не си бил наясно какво правиш и сам си го "счупил" или че нещо не си настроил но може да се поправи след като попрочетеш малко литература по случая или някой ти помогне да изровиш подходящият скрип за да оправи работата :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Друга работа е LINUX ,неможем изобщо да го сравняваме с Уиндоус.Използвам Линукс ,защото :

1.Linux е красив ! (Уиндоус-а си е грозен по дефалт).

2.Имам по стъбилна инет връзка.

3.Няма вируси.

...

Мисля ,че това е основното :)

Link to comment
Share on other sites

Преди и аз мислих 4е Виндоус е боклук,ама ся го мисля с по малко негативност(и се пак го мисля!)Ако знае6 как да го ползва6 6те ти работи добре.С донастроики моя си го направих по бърз и по сигурен и ся съм си супер , но тва не зна4и 4е няма бъгове и глупости...Слу4аи:

1.В кошчето няма НИЩО,а ми исписва , 4е има не6то.Влизам в кошчето и гледам ни6то няма!?После давам вси4ко да се изтрие в него(макар 4е няма ни6то) и ми излиза дали НАИСТИНА искам да изтрия

/Windows :confused

2.Обикновен ден.Пускам си пц-то и след 20 сек. след боот скриина излиза СИНИЯ ЕКРАН :wir :angry1

3.Слу6ам музика с реалплеар.След малко пак се появява незнаино как СИНИЯ ЕКРАН и следва рестарт...

Но ве4е половината не6та не се слу4ват(след 4 преинстала....)Ве4е не праи много проблеми но и Виндоус има много работи за из4истване.Един от главните му проблеми е , 4е е със затворен код :excl:

Линукс..преди бях с разновидност на Дебиан(забраих му името) и си бе6е добре,но доиде време да нагласям много не6та,а и нови работи/занимания навлезнаха в ежедневието ми и ре6их да го махна изцяло.Преди го държах , за6тото се у4их на Перл ама ся не6то...

ами че ти не използваш линукс-а си!Инсталирах ти го,а ти го учисти от буутлодъра,затри му и партишъните :lol:

Link to comment
Share on other sites

Започнах да ползвам FreeBSD, понеже ми трябваше рутер на машина на 300 Мх и един приятел ми го инсталира. Тогава не осъзнавах какви са предимствата на FreeBSD като ОС, но след 2 г. ползване вече мога да кажа:

1. Много трудно се чупи, дуракоустойчив е от всякъде.

2. Много е бърз.

3. Като цяло не е толкова разпространен и се очаква, че по-малко хора ще си прабват силите върху него.

4. Огромно количество софтуер има и се създава постоянно нов.

5. Понеже е ОС, която се ползва на практика от много компании, то има много информация и документация.

6. Има вградена система за следене на зависимости при инсталация на нов софтуер, което е голямо предимство за мен.

7. Много лесно се поддържа up-to-date.

 

Ако говорим за избор между Linux-и, аз бих избрал Debian...за сървър и Fedora Core за desktop..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Аз имах 98 :( и исках нещо по-хубаво и много по-стабилно , тогава изгря xp и си викам "тва трябва да е както трябва" , НО незнам защо не ми хареса останах с чуствато , че това си е 98 малко нашарен и по съвместим ! Иначе пак си бъгва ,затова реших да пробвам първо някое live cd да видя закакво става въпрос !

1. Damn Small Linux - Добих представа (горе , долу) какво е линукс !

2. Slax - Много ми хареса като графична среда (десктопчето и иконките ме грабнаха) :) , но за съжаление няма много модули , а не ми се занимаваше с пакети на slackware !

3.KNOPPIX - видях го и съм много доволен всичко си му беше perfect :)

Такаа и минах на debian отскоро ! Ама си държа и win-a , че сестрата неможе да си пуска игрички , музика и филми :) ! Иначе debian си е супер , мн си ме кефи и лесно си бачкам с него :) !

Link to comment
Share on other sites

Такаа и минах на debian отскоро ! Ама си държа и win-a , че сестрата неможе да си пуска игрички , музика и филми :) ! Иначе debian си е супер , мн си ме кефи и лесно си бачкам с него :) !

 

Хъъъъъ... значи филми не гледаш на линукса? Един приятел единствено заради това пък си го е инсталирал защото на неговата антика само под линукс плейъра работи без да насича много.

 

Хайде кажи какво работиш под линукс че като гледам то не останаха неща дето могат да се правят освен нещо самият линукс да човъркаш настройки, едно друго...

Link to comment
Share on other sites

djadomraz за кво толкова злобееш???Всеки има свободата да използва каквато си реши ОС.Щом не ти харесва линукса и мислеш, че е направен само да го човаркаш можеш да не влизаш в секцията за линукс потребители.Първите 3 основателни причини заради, които можеш да го ползваш са, че няма вируси и е по-сигурен за хакерски атаки, а и не се налага толкова често да си форматираш харда.А ако някой се чуди коя е най-добрата ОС (ако има такава) ето частичен отговор (клик)

Link to comment
Share on other sites

Желанието за промяна.Пък искам да науча нещо,което мога да моделирам по свой образ и подобие :evil

 

Моделирай го, и ще стане едно ходещо и говорещо и мислещо почти като теб и ще ти вари кафе сутрин и ще ти прави и ..... :D

 

За мен лично причината да мина на линукс беше, че ми писна windows-кия десктоп и трябваше непрекъснато да се боря с някви тъпи вируси, а да не говорим, че си бях наблъскал start menu-то с кви ли не антивирус идиотщини. ....

 

Е, аз не съм такъв борец като теб, и затова нямам врагове :P . Нямам и антивирусна, и чудно защо от 4 г. съм нямал нападения, в 0% от случаите преинстал е бил по вина на гад.

... Направо съм пристрастен към всичко свързано със конзола.

 

Преди 20 г. хората бяха пристрастени към ДОС 3.30 конзолата, но защо ли усвоиха GUI повсеместно.. Не вярвам да е заради по-голямата продуктивност.. :punk

 

...Незнам кой нормален човек би дал да кажем 700$ за Photoshop пакета, освен ако няма фирма за графичен дизайн, а за нормалните user-и/ хора, просто да не говорим :)

 

Тук си прав, може би решението е че за Windows вече съществуват портове на повечето, иначе линукс, софтуери. Първото което ми идва наум са мозилите.

 

Мраза еднообразието (XP, за това реших да пробвам нещо различно и самото усещане че съм с линукс ме кара да се чувствам по-сигурно, че като се прибера няма винбозето да ми е направило 402150 проблема и да ми хване 1001 вируса само за няколко часа

 

Еднообразието е присъщо на този който се чувства по този начин. Нито Windows, нито Linux може да му осигури многообразието в живота, и същевременно и двете предлагат достатъчна база за многообразие, просто по различни начини. Този довод за мен е просто абсурден.

 

ami polzvah go na rabotata, taka razbrah 4e v opredeleni otno6eniq e na svetlinni godini predi win ....

ina4e si imam i Slax za vseki slu4aj :bgrin: dosta si me kefi i toj

 

Я кажи някои неща, с които е на светлинни години :) , не знам само как ще ги споменеш, след като ще трябва да изчакаме въпросните светлинни години да се върнат за да станем свидетели

 

lwl, не си ли разбрал до сега, че вирусите са феномен при windows просто, защотото системата позволява това. При linux този феномен го няма :) ...

 

Айде бе, Линукс явно трябва да е наистина нов феномен и да не използва съществуващите протоколи, компютри и стандарти за да го няма този феномен. Но в такъв случай това означава, че Линукс не е standards-compliant и не бива да да работи в съществуващата инфраструктура?! Интересен парадокс :lol:

 

хмм, какво ме накара? - ами комшията отсреща...

 

Комшията отсреща и на мен ми казваше да ползвам преди време Flex Type (например), ама на.. защо ли не го послушах..

 

Любопитството към 1 кутийка с 2 диска:

Slackware sas 2.0.14 kernel :)

 

Karaman, любопитството понякога погубва :bgrin:

 

1. 'щото съм инат

2. каквото ти трябва - сядаш и си го пишеш или пък някой вече го е написал

 

Инатът е лош порок. За тези които ще ме репликират, има си доста други, близки до ината явления, които не са точно пороци. Иначе ми трябваше един софтуер за изчисляване на един производствен процес за един клиент, би ли ми го написал, разбира се ще е GPL и едва ли ще ми искаш пари за това.

Вие добре ама такива като мен не просветени на тема компютри ще си лангъркат джама и ще си правят преинсталове дo като свят светува ... : P

 

Точно, лангъркам си го, с малката подробност че е без преинсталовете.

 

Obeshtaniqta che e mnogo po-burz i siguren. Karam paralelno s windows, koito polzvam za igri. Vse pak windows mi haresva poveche.

Обещанията затова са обещания, защото не се изпълняват, вечния пример - депутатите.

 

какво ме накара ли-любопитство,скука,свободно време,свободен компютър.не ми хареса много е ..недообмислено...и ми е омразнало да слушам глупости на тема как уиндоуса трябвало да се преинсталира на 2-3 месеца как постоянно забивал и бил пълен с вируси!моят не сам го преинсталирал от януари 2004,не ми е забивал от една година и не съм хващал вируси от 4 години.и как поддражка му е майката.една добра антивирусна,защитна стена и 5 програми за почистване.отнема ми 4 часа 2 пъти в месеца.голяма работа няма що!

 

Абсолютно съгласен, без едно - какви са тия 8 часа месечно? Аз отделям по 5 минути на месец, и пак си лангъркам от месеци без рестарт и всичко е като в първия ден от старта.

 

мен ме зариби един приятел

Човек в такива ситуации разбира кои са му приятели. : )

 

Аз също не съм, ама това не ми пречи да ползвам Linux (Slackware) вече седма година. :D

Не ми казвай, че от 7 г. не си рестартирал или преинсталирал Slackware.

 

Писнало ми е от необяснимите мизерии на цялата фамилия "Windows" (XP се държи достойно и отчасти измива срама от името "Windows", ама и той си има трески за дялане).....

 

Пробвай Windows Server 2003 SP1 и тотално ще ти се променят твърденията за нестабилността и мизериите на фамилия Прици (опа, Виндовс).

 

Айде, айде, не ми казвай, че *никс ОС-тата нямат трески за дялане.Линукс е една прекрасна ОС, но не става за workstation OS, както и windows не става за сървъри.

 

Айде бе, да ти кажа, Windows 2003 не само става прекрасно за сървър-ОС, но и за декстоп, аз вече година съм с него, ползвам го и за двете. 2 в 1.

 

Друга работа е LINUX ,неможем изобщо да го сравняваме с Уиндоус.Използвам Линукс ,защото :

1.Linux е красив ! (Уиндоус-а си е грозен по дефалт).

2.Имам по стъбилна инет връзка.

3.Няма вируси.

...

 

Правилно, не можем. Въпрос на вкус, за мен Линукс е грозен по дефолт (тук ще се съгласят с мен и някои линуксчии). Някой каза по-горе че е и недообмислен, и тук ще се съгласят. Интересно ми е за по-стъбилната инет връзка.. Явно линукса се е идент-нал пред ISP-то и той ти е подобрил връзката, друго обяснение нямам.. Ще взема да си сложа един рутер с линукс, та ЕК да не ми вижда Виндовса, може и да ми оправят нета..

 

А по темата, преди 2 г. имах Линукс в продължение на една година.

Кое ме накара ли - същите абсурдни доводи, които чета тук в цялата тема. Всичко накуп.

Е, след година ползване (дуал боот с Вин ртазбира се), вече това чудо не е стъпвало на компа ми оттогава. Не ми трябват главоболията, свързани с Линукс. Човек когато има работа да прави, не му трябва и още бели на главата.

 

No offense to all, просто размисли на глас.

 

Извинявам се че [ quote излязоха по този начин, но явно е нещо бъг във форума, или от размера на поста.

 

EDIT: Ако някой сметне, че постът ми е не по темата, мога само да кажа, че греши, и изтриването му само ще е показател че Линукс не търпят критика. Аз никъде не критикувам никого, просто къде чрез закачка, къде не, се опитвам да накарам някои хора да се замислят дали не действат както самите те обвиняват Windows-потребителите че как били започнали с Windows, че къде по инерция, къде от мързел и т.н. други щуротии. "Кое ви накара да.. еди какво си". Това е в пълен синхрон с това за което говоря. Темата не е Lin vs. Win, но само по заглавие. Иначе много е ясно, че Тези, които ползват сега линукс, преди са ползвали Виндовс (малко юзъри са започнали директно с линукс), и индиректно темата е кое ви накара от Win -> Lin. Не вярвам някой да отрече.

Link to comment
Share on other sites

djadomraz за кво толкова злобееш???Всеки има свободата да използва каквато си реши ОС.Щом не ти харесва линукса и мислеш, че е направен само да го човаркаш можеш да не влизаш в секцията за линукс потребители.Първите 3 основателни причини заради, които можеш да го ползваш са, че няма вируси и е по-сигурен за хакерски атаки, а и не се налага толкова често да си форматираш харда.А ако някой се чуди коя е най-добрата ОС (ако има такава) ето частичен отговор (клик)

 

Защото до тука чувам единствено сравнения защо не ти харесва windows, а не за какво ползваш линукс... ей това ми е крайно любопитно. Като изключим уеб сървърите и за браузване с mozilla/firefox като гледам не го ползвате да се гледат филми, сестрите не могат и едно мп3 да се оправят да пуснат, за програмиране средите са с милиони светлинни години назад спрямо MS Visual Studio... аз ли нещо оставам с грешно впечатление.

 

За форматирането на харда и т.н. - погледни няколко поста по-нагоре съм коментирал това колко време не съм преинсталирал аз моя "джам" тъй че това като причина отпада смятам.

 

За вирусите - ще им дойде и на тях времето... преди години един мой приятел от любов към спорта написа вирус за правец 8...

Link to comment
Share on other sites

Оставете djadomraz намира... момчето мре да плюе, не може се сдържи, ей така по-силно е от него - като види Линукс някъде написано и просто отвътре го напъва да плюне. Не се занимавайте с него, оставете го намира. Ignore пълно и това е. Следващите постове в които някой се заяжда с него ще бъдат просто изтрити. Не давам да се заяждате с момчето и това е :) той не е виновен, тя Природата го е ощетила, така че спестете си флейм-а... да не се наказваме.

 

Темата не е "джам или не", нито е "мразя линукс" - не си мерете пишките, пишете по темата. djadomraz - за теб се отнася. Ти ползваш ли Линукс?! Не?! Ами не пиши в темата, ясно?

Link to comment
Share on other sites

На тази тема може да спорим с дни така, че повече мяма да флуудвам.А що се отнася до форматите ти си една рибка в "океана" която знае как да си потдържа Уин-а.

Link to comment
Share on other sites

Last - не превръщайте темата във flamewar - не за друго, а защото накрая победител ще изляза аз :)

 

ОК? Мнението е като задника - всеки си има по един, но културните хора не ви навират своя задник в лицето, освен ако вие не сте пожелали така :) Тъй че, ако няма какво да споделите по темата - не навирайте задниците си пред очите ни, знаем, че ги имате. Ако не искате да виждате нашите задници - не влизайте в темата.

 

Наистина последно предупреждение... да няма после сърдити...

Link to comment
Share on other sites

Obeshtaniqta che e mnogo po-burz i siguren. Karam paralelno s windows, koito polzvam za igri. Vse pak windows mi haresva poveche.

Обещанията затова са обещания, защото не се изпълняват, вечния пример - депутатите.

Samo che obeshtaniqta se okazaha verni i vidqh s o4ite si kak linux e mnogo po-dobur v mnogo otnosheniq ot windows.

Link to comment
Share on other sites

Обещанията затова са обещания, защото не се изпълняват, вечния пример - депутатите.

Samo che obeshtaniqta se okazaha verni i vidqh s o4ite si kak linux e mnogo po-dobur v mnogo otnosheniq ot windows.

Добре, говорим все пак за обещанията че е много по-сигурен и бърз. Според думите ти.

Като евентуален бъдещ потребител, какви доводи ще ми изтъкнеш в подкрепа на това. За по-сигурен предполагам какво ще ми кажеш, но за по-бърз не знам. Моят досег с Линукс поне показа точно обратното. В случая имам предвид себе си (споменал съм как ползвам компютъра и колко често рестартирам и преинсталирам), а не че някой си сюлю пульов преинсталира всеки месец "бозата си". Мен това ме накара да НЕ ползвам Линукс, противно на това което твърдите, че точно то ви е накарало да ползвате Линукс :) .

Един ден може и аз да стана Лин-потребител, живота прави с нас какво ли не, но засега..

Със здраве.

Link to comment
Share on other sites

Мене лично ме накара това че ми се искаше да си върша работата по-бързо.

Аз пиша програми и ми трябваше среда дето да не ме кара да си местя постоянно ръката от мишката към клавиатурата и обратно (щото не е много удобно нито да пишеш с една ръка, нито с мишка :-P).

И тогава намерих комбинацията fvwm (с бързи клавиши за превключване от един виртуален екран на друг), gdb(за да мога да си дебъгвам кода без да губя време да чакам поредния джам да се изрисува и да натискам след това TAB до забрава) и vim (бързо, точно и истинско редактиране, дето дори върви през ssh на 9600).

 

От тогава не съм полгеждал назад.

 

Верно по едно време бях залитнал да ползвам cygwin, ама не е същото : като че**ията и е**то :)

 

След това дойдоха и mozilla/firefox, gaim, mplayer, openciv .... Какво повече му трябва на човек.

Верно че от време на време и аз обичам да си чопля PC-то : приемам го за въпрос на чест да пусна този или онзи хардруер. Но това всеки го прави, нали ? :D

Link to comment
Share on other sites

Добре, говорим все пак за обещанията че е много по-сигурен и бърз. Според думите ти.

Като евентуален бъдещ потребител, какви доводи ще ми изтъкнеш в подкрепа на това. За по-сигурен предполагам какво ще ми кажеш, но за по-бърз не знам. Моят досег с Линукс поне показа точно обратното. В случая имам предвид себе си (споменал съм как ползвам компютъра и колко често рестартирам и преинсталирам), а не че някой си сюлю пульов преинсталира всеки месец "бозата си". Мен това ме накара да НЕ ползвам Линукс, противно на това което твърдите, че точно то ви е накарало да ползвате Линукс :) .

Един ден може и аз да стана Лин-потребител, живота прави с нас какво ли не, но засега..

Със здраве.

Нямам никакво намерение да убеждавам някой в подкрепа на линукс, който може - да си вади сам изводите.

 

Доколкото разбирам твоят опит с линукс е минимален, или поне недостатъчен за да опознаеш и настроиш системата си за по-бързо стартиране и ползване (извинявам се ако греша). За мен спорове с такива хора са не само излишни, а и вредни.

 

И все пак ти пожелавам да навлезеш в някоя от UNIX-подобните системи, защото ми изглеждаш кадърен човек. :D

 

 

 

===========================

 

@djadomraz:

Хайде кажи какво работиш под линукс че като гледам то не останаха неща дето могат да се правят

 

Линукс не е за всеки. Линукс не е за хора, които искат всичко да им е удобно и наготово. Много малко неща в линукс ще "тръгнат" на такива хора.

Link to comment
Share on other sites

Хъъъъъ... значи филми не гледаш на линукса? Един приятел единствено заради това пък си го е инсталирал защото на неговата антика само под линукс плейъра работи без да насича много.

 

Хайде кажи какво работиш под линукс че като гледам то не останаха неща дето могат да се правят освен нещо самият линукс да човъркаш настройки, едно друго...

 

хмз ми имам предвид , че вин-а ми е само за глупости ! като искам да изкарам някви документи или др. си използвам линукс ... още обработка на аудио , видео и когато ми се налага да си пусна сърварче !

Как да не са останали работи !? ами ти само за музика , филми и игри ли го използваш?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...