Jump to content
BulForum.com

Какво значи ЛИС ?


Recommended Posts

Хора! Помагайте!

Незнам какво значи това ЛИС, някой може ли да ми каже ?

Първо трябва да разбера какво значи това, а после и да напиша две гадни теми :

 

"Дон Кихот - портрет на една епоха"

"Трънливият път на доброто в романа "Дон Кихот"

 

Без да знам за какво става въпрос, немога да напиша нищо!

Link to comment
Share on other sites

тва трябва да си го у4ил след като имаш да пишеш такива теми.ЛИС- литературно интерпретативно са4инение.

провери в у4бника и тогава питаи НЯМА НА4ИН ДА НЕ ГО ПИШЕ ТАМ АЗ САМ ГО У4ИЛ ОТ ТЕТРАДКАТА АКО СИ ПИСАЛ В БАЛГАРСКИЯ ОЩЕ ПО ЛЕСНО

Link to comment
Share on other sites

преди 4-5 години като имах такива работи да пиша... зимах помагало и ги преписвах. а от тия двете.. точно първото и аз съм го писал.

Link to comment
Share on other sites

преди 4-5 години като имах такива работи да пиша... зимах помагало и ги преписвах. а от тия двете.. точно първото и аз съм го писал.

Знаеш ли откъде мога да си го намеря ?

Няма в referati.com :(

Link to comment
Share on other sites

Или по известно Отговор на литературен въпрос

Отговор на литературен въпрос е ОЛВ,а литературно интерпретативно сачинение е ЛИС!Незнам ква е разликата,ама нали трябва да се тормозят учениците и... може да измислят още 5-6 вида! :)

Link to comment
Share on other sites

Има разлика в структурата!Аз преписвах от някъв вестник мисля че се казваше "Рики" или нещо такова там имаше ОЛВ , ЛИС , ЕСЕ и др.

Link to comment
Share on other sites

Честно да ви кажа, еб*л съм ги сичките видове. Когато са ми давали тема по български винаги съм писал едно и също - анализ. Не ме бърка какво се води, аз си гледам някъв общ анализ от предговор/пищов/тетрадка и тва е. Естествено съм нямам 6-ци, но пък и 4,5 е хубава оценка :D

Link to comment
Share on other sites

a be 4ove4e kupi si vesnika gimnazist tam ima6 temite prepi6i gi i si pu6ka a ina4e lis e literaturno interpretativno sa4inenie :)

 

във вестник Гимназист има по 1 тема на брой. дали ще е точно тази тема в броя в който ще купи?

 

@simbata : казах ти пич... намери си литературни анализи и гледай да вникнеш в темата и преписвай каквото би ти свършило работа. все ще скалъпиш нещо.

Link to comment
Share on other sites

w00x тие казал истината. То във всичките помагала пише едно и също така че си намери един анализ. Оттам преценяваш кво точно ще използваш и от време на време пишеш " Това е трънливият път на Дон Кихот " или "избрал да въврви по трънливия път на еди-какво си " и си готов с темата :D

Link to comment
Share on other sites

И един малък съвет,така и така ще преписваш - променяй тук-там.Щото и даскалите си купуват вестници и ровят из интернет.Не ги мислете за толкова залюхани ;)

Link to comment
Share on other sites

simbata,

az sa6to v momenta u4a don kihot. Ot na4alo ne me kefe6e no posle.... ama da ne se otklonqvam. Zna4i edinstvenoto ne6to koeto ti trqbva vav vryzka s donkihot e eseto Razumat na bezumieto ot Isak Pasi (da tva e na solomon pasi ba6ta mu i e nai-dobriq bulgarski eseist) ako pro4ete6 tva nqma da ti e nujno ni6to drugo vqrvai mi

Link to comment
Share on other sites

във вестник Гимназист има по 1 тема на брой. дали ще е точно тази тема в броя в който ще купи?

 

@simbata : казах ти пич... намери си литературни анализи и гледай да вникнеш в темата и преписвай каквото би ти свършило работа. все ще скалъпиш нещо.

 

ami to v temite se pi6i gore dolu edno i sa6to men gimnazist-a mi var6i ralta :) za tva go predlagam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ЛИС се доближава много до това което си правил в 7-ми клас за приемните изпити(ако си правил де).В 7-ми клас му викаха "съчинение разсъждение",но на всякъде по вестници и помагала си бяха точно ЛИС и много рядко ОЛВ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...