Jump to content
BulForum.com

Vijte tova


netrootbg

Recommended Posts

Linux e operacionna sistema s otvoren kod. Tq e edna ot nai-silnite zaplahi za sega6niq lider pri operacionnite sistemi Windows, za6toto e dosta po-stabilna i ne iziskva tolkova golemi resursi, koeto q pravi po-gavkava i mnogozada4na. Toi moje da se ipolzva za vsqkakvi pc-ta ot serveri do opiknovenni laptopi.

Sastoi se ot osnovna 4ast, koqto se nari4a kernel i nadgrajda6ti moduli. Za Linux sa razraboteni razli4ni grafi4ni sredi pozvolqva6ti po-dostapna i po-udobna rabota na obiknovennite potrebiteli. Nai-Izvestnite takiva sredi sa GNOME i KDE.

Ima mnogo razli4ni ditribucii na Linux, no nai-izvestnite ot tqh sa RED-HAT LINUX; MANDRAKE; SLACKWAVE LINUX i dr. Za na4inae6ti potrebiteli moga da prepora4am MANDRAKE, tai kato e nai-lesen za svikvane.

Na LINUX mogat da se igraqt igri, da se gledat filmi(sas subtitri pri tova :woot ), da se slu6a muzika :music , da se browse-va iz neta :confused , da se izpolzvat razli4ni office programi, da se pravqt razni serveri i v ob6ti lnii moje da se pravi vsi4ko kvoto se setite.

I nai-golqmoto predimstvo e tova, 4e kogato dadeno ne6to ne ti haresva moje6 da si go naglasi6 po tvoi vkus:)))t.e. moje6 da pravi6 kakvito si iska6 promeni po samata operacionna sreda....i kogato ne6to se bagne za okolo 24h moje6 da polu4i6 pomo6t, savet ili source code kak da si go opravi6...

Izbora si e va6. Ako ste se zainteresuvali na4i 6te se vidim na L.I.F.E:))))

Link to comment
Share on other sites

Linux e operacionna sistema s otvoren kod. Tq e edna ot nai-silnite zaplahi za sega6niq lider pri operacionnite sistemi Windows, za6toto e dosta po-stabilna i ne iziskva tolkova golemi resursi, koeto q pravi po-gavkava i mnogozada4na. Toi moje da se ipolzva za vsqkakvi pc-ta ot serveri do opiknovenni laptopi.

Sastoi se ot osnovna 4ast, koqto se nari4a kernel i nadgrajda6ti moduli. Za Linux sa razraboteni razli4ni grafi4ni  sredi pozvolqva6ti po-dostapna i po-udobna rabota na obiknovennite potrebiteli. Nai-Izvestnite takiva sredi sa GNOME i KDE.

Ima mnogo razli4ni ditribucii na Linux, no nai-izvestnite ot tqh sa RED-HAT LINUX; MANDRAKE; SLACKWAVE LINUX i dr. Za na4inae6ti potrebiteli moga da prepora4am MANDRAKE, tai kato e nai-lesen za svikvane.

Na LINUX mogat da se igraqt igri, da se gledat filmi(sas subtitri pri tova :woot ), da se slu6a muzika :music , da se browse-va iz neta :confused , da se izpolzvat razli4ni office programi, da se pravqt razni serveri i v ob6ti lnii moje da se pravi vsi4ko kvoto se setite.

I nai-golqmoto predimstvo e tova, 4e kogato dadeno ne6to ne ti haresva moje6 da si go naglasi6 po tvoi vkus:)))t.e. moje6 da pravi6 kakvito si iska6 promeni po samata operacionna sreda....i kogato ne6to se bagne za okolo 24h moje6 da polu4i6 pomo6t, savet ili source code kak da si go opravi6...

Izbora si e va6. Ako ste se zainteresuvali na4i 6te se vidim na L.I.F.E:))))

brao maddrum pak dade expertno mnenie ...

maddrum kai na kva OS e "servera" pri vas ? a ...

 

moi sa vidim na L.I.F.E

p.s. ne se zaqjdam prosto mi e lubopitno

Link to comment
Share on other sites

Ok... hubavo e 4e vi valnuva taia tema... :D

 

Zna4i, veselbata si e veselba, no ako imate smisleni vaprosi otnosno fest-a,

kakvo moje da polu4ite ot nego i kak moje da u4astvate - pitaite na mail-a mi,

moje i tuk, no tuk sam na tri no6ti vednaj....

Link to comment
Share on other sites

ВСИЧКИ сте поканени !

аз ще правя демонстрация как се играе Enemy Territory под линукс ;S

Финалната версия върви идеално, само да не бях с тая Рива ТНТ карта :)

Link to comment
Share on other sites

Ne si zabraviaite kompiutrite, ako iskate da vi instalirat i konfigurirat ma6inata

bezplatno... Ako ve4e imate instaliran Linux, no ne6to ne varvi ili vi tormoziat

problemi - donesete ia - 6te go poglednat specove...

Samo PC-to bez monitora (osven ako niamate problem to4no s nego - togava i nego) - monitori 6te ima osigureni. Nosete si i periferiata, ako iskate niakakav

savet svarzan s neia. Starta e v 10:00 - do kam 11:30 vsi4ki koito si nosiat ma6inite za instalacia bi triabvalo da sa na linia, za da moje da se planira vremeto.

Estestveno ne e zadaljitelno da si nosite ma6inata, za da prisastvate - 6te e dosta

interesno i zabavno - dosta raboti 6te mogat da se nau4at...

 

Osnovno 6te se demonstrirat i instalirat:

 

1.Red Had;

2.SuSe;

3.Mandrake;

4.Debian - (6te imate na razpolojenie i BG Debian barabar s avtora mu..);

5.Slackware;

 

Kazvam osnovno, za6toto sas 100% sigurnost 6te ima i drugi OS, daje razli4ni ot

Linux (e ne Windows de)... Taka 4e ima po ne6to za vseki... Kraia na sabitieto ne e fiksiran vav vremeto - 6te svar6i kogato ne ostanat jelae6ti da kuponiasvat :)...

 

Ami tova e. Ako ima o6te niakakvi vaprosi - pitaite...

 

...ima canal v IRC - #L.I.F.E. - skoro 6te ima i sait...

Link to comment
Share on other sites

ВСИЧКИ сте поканени !

аз ще правя демонстрация как се играе Enemy Territory под линукс ;S

Mersi 6te si pomisla moga da doida moga i da ne doida. :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...