Jump to content
BulForum.com

Какво бихте си купили?


Recommended Posts

http://www.samsung.ru/products/computers/d...s/fst-17/795df/

 

или

 

http://www.comexgroup.com/videosystem/disp...tc_k-9002fd.htm

 

 

samsung-a e 17" а КТC-то е 19" (30$ по-скъп), които да кажем 4е не са проблем...(мисля 4е вси4ко им е плоско и на 2та)

 

М/у другото незнам дали е глупаво..но при по голям монитор (19") , не трябва ли да вдигаш пове4е резолюцията (да кажем от 1024х768) , за да имаш графиката при игра на тази резолюция на 17"...

Съответно да натоварваш видеото пове4е... ако е така бих си взел 17"

Благодаря за мненията ви предварително....

 

това КТЦ ако го има в сребърен или 4ерен варянт ще е много готино

Link to comment
Share on other sites

KTC - не се сещам за по-гадни монитори, ако някой се сети да пише. И 21" да е, и да е с диамантен кинескоп и с незнам какво още няма място за сравнение между него и в случая Самсунга. Всеки 19" монитор Компак или Дел със Сони тръба - втора употреба е в пъти по-добър вариант.

Самите пичове кото правят ревюто не смеят да употребят нещо повече от "добър" това, ако не е атестат :).

Да не говорим, че 19" монитор, който не поддържа 100 Hz на оптималния за 19 инчов монитор режим 1280-1024 се води нисък клас. Та какво имаме - възможно най-евтин монитор от нисък клас.

Link to comment
Share on other sites

KTC - не се сещам за по-гадни монитори, ако някой се сети да пише. И 21" да е, и да е с диамантен кинескоп и с незнам какво още няма място за сравнение между него и в случая Самсунга. Всеки 19" монитор Компак или Дел със Сони тръба - втора употреба е в пъти по-добър вариант.

Самите пичове кото правят ревюто не смеят да употребят нещо повече от "добър" това, ако не е атестат :).

Да не говорим, че 19" монитор, който не поддържа 100 Hz на оптималния за 19 инчов монитор режим 1280-1024 се води нисък клас. Та какво имаме - възможно най-евтин монитор от нисък клас.

Verno e az bih zel Samsunga

Link to comment
Share on other sites

:D В момента KTC- то води класацията за най-лош монитор в BG!

За SAMSUNG или хубаво или нищо,като за умрял !

Простo си потърси COMPAQ P910 !

Ако не знаеш къде се продават драсни PM. :punk

Link to comment
Share on other sites

Wzemi si Smsung 959NF nqma da ostanesh razocharovan - ima neveroqten fokus toq monitor vsichko se vijda dobre dori na 1600X1200 koeto e mnogo dobre za 19" monitor i struva okolo 500-550 leva.

Link to comment
Share on other sites

До скоро бех с 17", вече съм с 19" Дел - разликата е в пъти по добра в полза на 19"-ката.

Но в случая, ако бех на твое место, щях да взема Samsung-a ...

Успех с решението и имаи в предвид, че ти ще си го гледаш, а не който и да било от нас ;) !!!

Link to comment
Share on other sites

I dvata sa malki

Vzemi si 21"

Da be...i 21" e malak, zatova po-dobre da si vzeme 42" LCD :P

Kakto i da e...ne sam vidjal linkovete, no moga da spodelja lichnia si opit pri izbor na monitori. Gledam kakvi mi sa sredstvata, koito moga da otdelja za monitora, posle predpochitam po vazmojnost neshto markovo(razbira se ne top-a...SONY i t.n., poneje tam ima % otgore samo zaradi markata)...neshto ot roda na Samsung,LG,MaxData i t.n. Pravja vnimatelna precenka dali mi e po-neobhodimo plosht(s po-slab model) ili po-malak silen model. No absoljutno vinagi tarsja pone 100Hz na nominalnata rezoljucia i dobar fokus. Stariat mi monitor e 17" Belinea ot pro-klasa, darji 110 Hz na 1024X768, kato stiga do 1920X1200&60Hz.Ima perfektni cvetove, fokus i vsichko ostanalo. Noviat mi monitor e 21" Samsung ot srednata seria, darji 110 Hz na 1280X1024, ima dobar fokus, njama tolkova dobri cvetove, kolkoto 17"-kata, no v sluchaja za men po-vajna beshe ploshtta. Pri izbora moje i da poglednesh goleminata na tochkata, makar che tova ne vinagi e merodavno, poradi razlichijata na pomestvaneto na dannite ot razlichnite proizvoditeli....abe...marketingovi trikove. Pochti vsichki novi modeli imat goljamo raznoobrazie v menjutata otnosno korekcia na koordinatite, no skoro Karaman mi spodeli, che bilo pochti nevazmojno na negovia monitor da postigne idealnata mreja (koeto dosta me ozadachi). Ami...stiga veche sam se objasnjaval - principat e edin - po-gloljamo i po-kachestveno(ot po-visoka seria), a kato ne stigat parite pochvash da rejesh, po malko obache :rolleyes: - ili ot goleminata, ili ot njakoi po-malovajni za teb parametri. Uspeh. :punk

 

P.S. A otnosno NF seriata na Samsung - ako mojesh da si ja pozvolish - vzimaj, bez da se zamislish.

Link to comment
Share on other sites

абе намерих тука рециклирани (НОВИ ги водят :D ) в кашони за по 160$..

ИМа P910 и P920 ....цените са еднакви ,кой е по-добрия от тях? ??? ? :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

я сподели къде си ги намерил и ние да се облажим ?

Ако трябва да избирам между тези двата боклука - отивам в риъл вижън или изот и си купувам някой марков втора употреба.

Самсуна е dynaflat, а другия е боклук и половина...19 инчов монитор за 200 долара... стига бе!Ако искаш истински качествен нов 19 инчов монитор трябва да се бръкнеш поне 2-3 пъти по 200 долара...

Link to comment
Share on other sites

Препоръчвал съм го и преди.Единствения монитор, който си заслужава да се вземе това е Compaq 19' trinitron... Ако си от Пловдив.Отиди на Опълченска 13 офиса е GigaHertz.Там ще намериш такъв.Втора употреба.Но няма нищо общо с KTC, LG, MAG и др.Да не говорим, че като качество е перфектен.Ако имаше такъв TFT предполагам щеше да е най-скъпия монитор.Също така Dell е много добра марка.Посети сайтовете разгледай мониторите.След това по модели ги по-търси в Български фирми( в ценовата им листа ).Няма да съжаляваш с това предложение.Което писах по-горе.

 

Сега по темата.Човеко според мен вземи Samsung-а първо, че има дизайн.Има квадратна форма и избор на цветове.Второ в херците нямат голяма разлика.Абе аз лично предпочитам Samsung-a.Но ти си прецени.До колко пари имаш за единия и съответно за другия.Да знаеш 19' това е монитор на който можеш да се насладиш.Но определно смятам че KTC-то не е точно тази марка.Която ще те зарадва...

 

Ти си решаваш.Пожелавам ти успех в избора.И да се похвалиш след като си купиш монитор.С здраве да си гледаш филми на него и съответно игри и др.

 

Поздрави !!!

Link to comment
Share on other sites

Хайде и аз да се изкажа...барабар Петко с мъжете :-) Марка монитори COMPAQ и DELL :blink: Ми май някой друг им ги прави а? Да не говорим че доста от тях са произведени от Samsung. Специално DELL 1025HE е супер монитор до 3-4-тата година, после БУМ ТХО-то и айде на боклука. Този модел специално е няква Нокия 440 или 430. Интересното е че абсолютно същия на външен вид монитор с изтипосана марка Fujitsu на него няма тези проблеми с ТХО-то ;) И друго, най-добрите кинескопи са Mitsubishi Diamondtron. Именно споменатата серия NF на Samsung са с такива кинескопи . Ако ще си купуваш втора употреба гледай да не е от Изот. Честно! Техните монитори карат по около година, не знам що така на мен ли само ми се случва?!? Ако 'набараш' някое EIZO, NEC, Mitsubishi, ViewSonic и не е сдухан, земай без да се замисляш.

По предложенията, Compaq P910 е добър монитор за домашна работа. Много добър фокус, няма проблеми по ъглите, но имам чувството че всички /или 90% от внесените/ са 'коригирани' малко отвътре. Не може според мен 3-4 годишен монитор да има по-силен brightness от нов такъв. Абе отиди, виж и си избери този който след 10-15мин работа не ти 'вързва' погледа на джуфка ;)

Link to comment
Share on other sites

Те го усилват брайтнеса от вътре...затова е хубаво ако имаш познат по тея фирми:)

А туй си е верно за дел и компак, ама са по-добри от тези новите боклуци.

Link to comment
Share on other sites

Хайде и аз да се изкажа...барабар Петко с мъжете :-) Марка монитори COMPAQ и DELL :blink: Ми май някой друг им ги прави а? Да не говорим че доста от тях са произведени от Samsung. Специално DELL 1025HE е супер монитор до 3-4-тата година, после БУМ ТХО-то и айде на боклука. Този модел специално е няква Нокия 440 или 440. Интересното е че абсолютно същия на външен вид монитор с изтипосана марка Fujitsu на него няма тези проблеми с ТХО-то  ;)  И друго, най-добрите кинескопи са Mitsubishi Diamondtron. Именно споменатата серия NF на Samsung са с такива кинескопи . Ако ще си купуваш втора употреба гледай да не е от Изот. Честно! Техните монитори карат по около година, не знам що така на мен ли само ми се случва?!? Ако 'набараш' някое EIZO, NEC, Mitsubishi, ViewSonic и не е сдухан, земай без да се замисляш.

По предложенията, Compaq P910 е добър монитор за домашна работа. Много добър фокус, няма проблеми по ъглите, но имам чувството че всички /или 90% от внесените/ са 'коригирани' малко отвътре. Не може според мен 3-4 годишен монитор да има по-силен brightness от нов такъв. Абе отиди, виж и си избери този който след 10-15мин работа не ти 'вързва' погледа на джуфка  ;)

 

 

Прав си ама май само на теб ти се случва тая история с мониторите дето карали по около година :-).

Link to comment
Share on other sites

Не е така.Всичко е до бройката, това все пак е техника втора употреба, неможеш да знаеш колко и как е работила.На мен също ми се е случвало да попадна на кофти бройка, но това е защото не го огледах достатъчно добре.

С новите е подобно положението обаче, особено с тези евтините боклуци.

Много хора реват, че лг-то или самсунга им за 100-200 долара още извадено от кашона почва да прави парчета.За това като си купувате монитор ,дори и нов - с някой който разбира.

Link to comment
Share on other sites

Извинявам сеза оффтопика ама искам да го кажа.Преди повече от 1,5 си купих NESO TD770V 17'.На 1012х768 държи 85Hz.Аз лино сам си много доволен.Не ми е правил парчета дано и да него прави.Иначе не е скъп взех го за около 180 $ ако не се лъжа.Якото е че е с Samsung тръба пък е ефтин.И определено има дизайн.Не е нкаъ грозноват.Такаче мисли му.И гледай да не вземеш някой боклук.ПОсле да съжаляваш. ( никога недей взимай от магазини като Метро,Технополис,техномаркет,Зора "ако продават монитори")

 

Поздрави и Успех в покупката...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...