Jump to content
BulForum.com

Forsage Vs Omega Drivers Vs Catalyst


Recommended Posts

Нека в тази тема всеки да напише кои от изброените драивъри е избрал и как те помагат за по-добрата производителност (повечето точки в мраковете :D ) на неговата машина .

Като първи въпрос искам да задам как точно мога да инсталирам Forsage 4.10 extract-нах ги ,и сега какво ?

П.П. потребителите на nVidia също може да споделят , съжелявам ,че направих темата за ориентирани Аti драивъри , въпреки че омегите имат и nVidia вариант :)

Link to comment
Share on other sites

Odobriavam edinstveno draiverite Catalist, za6toto sa odobreni ot Microsoft i imat digital signature. Drugite, ne.

 

NO, ako triabva da izbiram niakoi ot drugite dva, bix izbral Forsage.

Link to comment
Share on other sites

и все пак примерно пробвал ли си с Омегата ?! :) Възможноста за клок с Radlinker ?!

Някои оптимизациики :) Сравнявал ли си резултатите на Омега и Каталист по мраковете ?

Link to comment
Share on other sites

и все пак примерно пробвал ли си с Омегата ?! :) Възможноста за клок с Radlinker ?!

Някои оптимизациики :) Сравнявал ли си резултатите на Омега и Каталист по мраковете ?

 

Toku6to probvax Forsage i vupreki tova, 4e niama digital sign, igrite se durjat dosta po-dobre. Po-malko lagvat, ako moga taka da se izrazia.

Link to comment
Share on other sites

сега ,ако ми и кажеш как точно си го инсталирал ще те заобичам :)

 

Ami lesno. Tui kati niama installer, otiva6 na driver update>install from a list or specific location>do not search...>have disk i ukazva6 miastoto, kudeto si gi razarxiviral i tova e

Link to comment
Share on other sites

Айде некой да каже за nVIDIA аз съм с най-новите ForceWarez защото четох в един сайт кой от всички драйвери е по добър и там беше посочено че новите ForceWare са най-добри за 3D а имаше и по-стари драйвери един от който е по-добър при OpenGL ама някой може да каже кой са най добрите за nVIDIA

Link to comment
Share on other sites

Кои са официалните сайтове на тези драйвери? Не мога да ги намеря освен Омегата! Аи има 3-4 вида още!

 

 

Вярно ли е че Forsage драйверите превръщат Radeon във FireGL?

Link to comment
Share on other sites

Кои са официалните сайтове на тези драйвери? Не мога да ги намеря освен Омегата! Аи има 3-4 вида още!

Вярно ли е че Forsage драйверите превръщат Radeon във FireGL?

 

Da ti kaja ima ne6to takova, v4era go usetix - ugrite ne su mi vurviali nikoga tolkova gladko, a puk i 3D prilojeniata stanaxa po-purgavi

Link to comment
Share on other sites

Аз лично ползвам ATI Optimized Driver 1.16b и сам много доволен, най-вече, защото CS:Source ми върви изрудски с оптимизираните OpenGL драйвери :) Инфо:

 

Since future OmegaDrivers will not include new builds of OpenGL drivers and there is few incompatibles with the new ATI drivers and CCC. but The NGO Group wont leave you behind! Introducing new version of the fastest ATI modified driver around:

 

Based on the offical Catalyst 4.11beta (8.07b2)

- Two OpenGL drivers for your selection

- New OpenGL/DirectX tweaks

- Incredible performance under OpenGL games

- ATI's new AI feature

- New Installer with GUI

- Doom III Bugfix (use Normal OGL for D3)

 

Known issues:

 

Old OGL (OpenGL) has corruption under 16bit color quality mode in few cards

Workaround: Setup your OpenGL games to use 32bit color quality deep BEFORE installation (-32bpp in Counter-Strike command-line will force 32bit)

 

Use this driver by your own risk

This Driver is not supported by ATI Corporation.

 

X800 unsupported with Old OGL (OpenGL)

Workaround: Use "Normal OGL"

 

Даунлоад @ тук.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично ползвам ATI Optimized Driver 1.16b и сам много доволен, най-вече, защото CS:Source ми върви изрудски с оптимизираните OpenGL драйвери :) Инфо:

 

Since future OmegaDrivers will not include new builds of OpenGL drivers and there is few incompatibles with the new ATI drivers and CCC. but The NGO Group wont leave you behind! Introducing new version of the fastest ATI modified driver around:

 

Based on the offical Catalyst 4.11beta (8.07b2)

- Two OpenGL drivers for your selection

- New OpenGL/DirectX tweaks

- Incredible performance under OpenGL games

- ATI's new AI feature

- New Installer with GUI

- Doom III Bugfix (use Normal OGL for D3)

 

Known issues:

 

Old OGL (OpenGL) has corruption under 16bit color quality mode in few cards

Workaround: Setup your OpenGL games to use 32bit color quality deep BEFORE installation (-32bpp in Counter-Strike command-line will force 32bit)

 

Use this driver by your own risk

This Driver is not supported by ATI Corporation.

 

X800 unsupported with Old OGL (OpenGL)

Workaround: Use "Normal OGL"

 

Даунлоад @ тук.

разлика в фрамовете при на стрес тест-а да ми кажеш ?

Link to comment
Share on other sites

Марзи ме ся, почивните дни, ще направя някой друг тест ако ми остане време...

нз на мене ми паднаха с 6 фреимчетата като сложих тези твоите в сравнение с Форсаж-а базирани на 4.10

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Аз имам един въпрос относно Омега драйверите.Когато ги инсталирах ме пита дали Wast Writes да са включени или изключени и пишеше че е по-добре да са изключени и аз си г оставих изключени.Правилно ли съм постъпил защото по принцип знам че Fast Writes е хубаво да са включени?Картата ми е Radeon 9550.

 

И също сега прочетох темата и искам да питам Forsage или Omega са по-добри?Защото никой нищо не каза за Омега.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам един въпрос относно Омега драйверите.Когато ги инсталирах ме пита дали Wast Writes да са включени или изключени и пишеше че е по-добре да са изключени и аз си г оставих изключени.Правилно ли съм постъпил защото по принцип знам че Fast Writes е хубаво да са включени?Картата ми е Radeon 9550.

 

И също сега прочетох темата и искам да питам Forsage или Omega са по-добри?Защото никой нищо не каза за Омега.

 

При мен е припоръчително пък да е включено Fast Write. В зависимост от картата и дъното. ако и двете потдържат, то нормално е да са включени, но ако едно от двете не потдържа, по-добре ги изключи защото така или иначе нищо няма да правят.

Link to comment
Share on other sites

При мен е припоръчително пък да е включено Fast Write. В зависимост от картата и дъното. ако и двете потдържат, то нормално е да са включени, но ако едно от двете не потдържа, по-добре ги изключи защото така или иначе нищо няма да правят.

И дъното и картата поддържат.Пишеше че ако е изключено не се губи производителност и е препорачително да е включено само при 9600 серията ако има проблем ако е изключено. :blink:

Link to comment
Share on other sites

И дъното и картата поддържат.Пишеше че ако е изключено не се губи производителност и е препорачително да е включено само при 9600 серията ако има проблем ако е изключено. :blink:

 

Остави го изключено. А колкото до драйвърите - пробвал съм и двата вида, че и Softmod и съм най-доволен от Омегата. С другите ми се струва, че лагва :wir

Link to comment
Share on other sites

И дъното и картата поддържат.Пишеше че ако е изключено не се губи производителност и е препорачително да е включено само при 9600 серията ако има проблем ако е изключено. :blink:

Aз съм с 9600ХТ и дали е включено или изключено не видях никва разлика по игрите,които имам :(

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли тея Форсаж произвеждат ли се още,има ли такива базирани на ATI Catalyst 5.9(най-новите),от къде могат да се свалят,и по-добри ли са от омега?Бая въпроси станаха,ама който незнае пита :P .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...