Jump to content
BulForum.com

Help!Desktop


KenwooD

Recommended Posts

А уе нещо ми се развали резулюцията на Desktop-а!Преди ми беше на 640х480!Сега пак ми е толкова но след като ми изписа един път няква грешка и реснах,нещо се омота.Иконите са по-големи,а уе нищо общо с нормалния вид в който ми беше десктопа.Пробвах на различни резулюции но нито една не е както ми беше преди рестарта!Някой ако знае на какво се дължи тоя проблем и как се оправя да помогне!Но кажете как се оправя без преинсталация или формат.На Windows 98 съм. :cry :throw:

Link to comment
Share on other sites

Desktop - desen buton - Properties - Appearance. Там избираш схемата за виндовс десктопа и го даваш на Windows Default или нещо такова, не съм сигурен. Така с една настройка ще настроиш големини, икони и т.н.

А иначе и аз не разбрах точно какъв е проблема, може и от Desktop-desen buton-Properties-Settings-Advanced- там някъде имаше да задаваш DPI за десктопа - например 96, 120, 72 и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Възможно е да нямаш никакъв избор на резолюции и на рефреш рейт. Това задължително се получава след преинстал на windows. Тогава ще ти трябват драйвери за дънната платка. Ако не е такъв проблемът, просто избери някоя свястна theme от десктоп/пропертиес (мй е в appearance, не знам на 98). dpi иначе

Link to comment
Share on other sites

Ми глей сега!

Докато си играей Цс ми изписе Process is terminated(или нещо такова).Излезна ми от играта и на десктопа ми беше целия бял и имаше надпис Active Desktop и отдолу още някви писаници!Цакнах там нещо Restore Settings(не си спомням точно кво беше) и ми се оправи но пак като играех на ЦС пак ми излезна от играта но този път ми беше както казах в горния пост в друга резулюция.Големи икони Wallpaper-а беше голям.Опитах се да стартирам нещо но ми даде грешка.ПС-то се бъгна и му дадох рес.След рес-а беше пак същото.Пробвах най-различни неща,които споменах в горния пост,но не намерих решение! :sick

Link to comment
Share on other sites

IZGORIL SI SI VIDEOKARTATA!!!!!!!.......maitap si praa :woot. Probvai da vlezesh v safe mode (pri startirane na kompiutyra natiskash F5) i restartirai pak...nqkoi pyt pomaga (windows suxx)

Link to comment
Share on other sites

IZGORIL SI SI VIDEOKARTATA!!!!!!!.......maitap si praa :woot. Probvai da vlezesh v safe mode (pri startirane na kompiutyra natiskash F5) i restartirai pak...nqkoi pyt pomaga (windows suxx)

В safe mode се лиза с F8 не с F5!Мерси за съвета ще го пробвам и ще пиша кво е станало.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не стана!Пак същия проблем!Нека някой с Windows 98 да каже с ква резулюция е.И кви са му настройките!

Poslednoto neshto koeto mi doide na uma e da deinstallnesh video kartata i da q instalirash nanovo. Ako tova ne pomogne znachi problema e v nqkvi nastroiki!

Link to comment
Share on other sites

Нищо не стана!Пак същия проблем!Нека някой с Windows 98 да каже с ква резулюция е.И кви са му настройките!

Аз съм с 98SE, ама май няма да ти свърша работа, понеже съм на 1600Х1200, но това по-горе за видеокартата изглежда добре като идея. Щом не щеш да правиш преинсталация, приготви си диска с драйверите на картата, с Add/Remove махни софтуера (ако изобщо имаш някакъв инсталиран за нея). После влез в System и направо премахни видеокартата от сетъпа. Рестартирай и при въпроса за драйвери на новонамерената видеокарта избери стандартните VGA на MS. Виж с тях имаш ли някакви проблеми....смени някоя и друга резолюция....и ако всичко е наред - ъпдейтвай този драйвер с драйвера на видеото ти (или с някой по-нов такъв).

 

Едит: Може би го знаеш, но за всеки случай да добавя, че System и ADD/Remove се намират в контрол панел-а. :)

Link to comment
Share on other sites

При мен се бе появил такъв проблем.На монитора ми се събраха само 8 икони<толкова големи станаха :D >

Проблема го оправих като дадох на по-голяма резолюция и после върнах на 640х480 и се оправи ;)

А сега срещам друго проблемче:като стартирам Virtual dj резолюцията на монитора става 800х600 или 1024х768<зависи кой скин използвам>а като излезна,всеки път резолюцията ми остава такава,каквато е бил скина.Това как мога да го премахна :confused

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...