Jump to content
BulForum.com

оптимизиране на скороста на интернета


ikoo

Recommended Posts

здравейте хора интерсуваме дали ниакои незнае ниакоиа програмка ъа оскориаване на интернет враската

ако ниако ънае не6то по тази тема и реши да сподели с другите штесам му много благодарен

Link to comment
Share on other sites

edinstvenoto koeto pravat tezi programi e 4e ograni4avat polzvaneto na neta ti ot Operacionnata sistema i drugi takiva (proverki za Updates na razni programi) ta naj mnogo da ti ka4i s 0,5kbit/s

Link to comment
Share on other sites

edinstvenoto koeto pravat tezi programi e 4e ograni4avat polzvaneto na neta ti ot Operacionnata sistema i drugi takiva (proverki za Updates na razni programi) ta naj mnogo da ti ka4i s 0,5kbit/s

Да! А това можеш и сам да си го настроиш от настройките, дори като последна мярка и от файруола.

Не се лъжете по тези глупости, връзката си е връзка, оптимизират на баба ми фърчилото, най-много да ти инсталират някой spy :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината, има такива дето оптимизират, но го оптимизират на L2. :) Но най-добрия оптимизатор е 63-50-63 :) Ако дропи пакети и ъплинка е над 53дб (55макс) да идват и да оправят.

Link to comment
Share on other sites

(добре че пуснах един search преди та отворя нова тема...)

 

значи следното нещо:

 

eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 4C:00:10:3C:27:44

inet addr:217.10.247.21 Bcast:217.10.247.255 Mask:255.255.255.0

UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1

RX packets:1549071 errors:22765 dropped:3988 overruns:22765 frame:0

TX packets:244050 errors:0 dropped:0 overruns:16 carrier:0

collisions:0 txqueuelen:100

RX bytes:340596627 (324.8 Mb) TX bytes:21193099 (20.2 Mb)

Interrupt:9 Base address:0xa000

 

Това нормално ли е?! според мен не :)

 

Когато идваха да ми пускат нет-а техниците се чудеха известно време тъй като имаше връзка но стоийностите на сигналите не бяха както им се искаше. Аз се опитах да питам какви трябва да са... за да знам за по нататък - нищо не ми отгвориха :( гррр. както и да е:щ

 

Това са стоийностите в момента:

 

Downstream Power Level: -10 dBmV

Upstream Power Level: 60 dBmV

 

Интернет има... но е малко под обещаните наскоро по гоелми скорости. Flash Get държи някъде 13-14 почти колкото преди, пък други еврокомски потребители (също на Достъпна) ми се хвалят че държат 15-16 ... :angry:

Link to comment
Share on other sites

Програмките са много, но те няма да увеличат скоросстан на нет-а, а по-скоро лага.

aphex и аз не мога да залепя на 15-16. Свалям с 13-14К

Link to comment
Share on other sites

да увеличим пропускателната способност на интернет връзката

 

 

 

Windows XP резервира за свои нужди 20% от всяка интернет връзка. Този размер може да бъде намален до 0% чрез стартиране на 'gpedit.msc' от RUN. Там намерете разклонението Computer Configuration -> Administrative Templates -> Network -> QoS Packet Scheduler – и там кликнете два пъти върху 'Limit reservable bandwidth', намиращ се отдясно и му задайте стойност ENABLED, а за Bandwidth Limit – 0%

Link to comment
Share on other sites

abe i az iskam da vi pitam neshto, znchi vseki den pone po 2 pati mi pada neta i idva sled ot 2-do 60 minuti, idvaha tehnici sigurno veche 10 pati

seki si prehvarlq topkata na drugiq

 

Downstream Value

Frequency 711000000 Hz Locked

Signal to Noise Ratio 31 dB

Power Level -18 dBmV

The Downstream Power Level reading is a snapshot taken at the time this page was requested. Please Reload/Refresh this Page for a new reading

 

 

 

Upstream Value

Channel ID 3

Frequency 24550000 Hz Ranged

 

Power Level 37 dBmV

 

stoinostite mi sa takiva daite savet dobre li e ili zle, da im se karam li veche ili ne!!! mersi predvaritelno

Link to comment
Share on other sites

DownStream

Modulation . ..........]64 or 256 QAM

Maximum Data Rate. ....38 Mbps

Bandwidth..............6 MHz

Symbol Rate............64 QAM 5.069 Msym/s

Symbol Rate............256 QAM 5.361 Msym/s

Operating Level Range..-15 to +15 dBmV колкото по висока стойност - толкова по силен сигнал

Input Impedance........75 Ω (nominal)

Frequency Range........88 to 860 MHz

General

Cable Interface........F-Connector, female, 75 Ω

CPE Network Interface .USB, Ethernet 10/100BaseT(auto sensing)

Data Protocol . . . . .TCP/IP

Dimensions . . . . . . 7.2" H x 2.0" W x 7.8" L

Power . . . . . . . . .9 Watts (nominal)

Input Power . . . . . .100-240 VAC, 50-60 Hz

Upstream

Modulation . . . . . . 16 QAM or QPSK

Maximum Data Rate . . .10 Mbps

Bandwidth. . . . . . ..200 kHz, 400 kHz, 800 kHz,

. . . . . . . . . . ...1.6 MHz, 3.2 MHz

Symbol Rates. . . . . .160, 320, 640, 1280 and

. . . . . . . . . . ...2560 ksym/s

Operating Level Range..+8 to +55 dBmV (16QAM)

. . . . . . . . . . . .+8 to +58 dBmV (QPSK) Колкото по ниска стойност, толкова по добро качество на uplinka

Output Impedance . . ..75 Ω (nominal)

Frequency Range. . . ..5 to 42 MHz (edge to edge)

 

Въпроси и отговори за кабелен модем

Link to comment
Share on other sites

Windows XP резервира за свои нужди 20% от всяка интернет връзка. Този размер може да бъде намален до 0% чрез стартиране на 'gpedit.msc' от RUN.

Може ли малко повече обяснение за тази опция-кои са тези нужди,в кои случаи се проявява и свеждането на размера до 0% да не би да попречи на работата на Операционната система?

Иначе обяснението е правилно-пробвах го стъпка по стъпка-засега на мога да видя някаквя промяна в производителността?!

Link to comment
Share on other sites

Няма и да видиш. 20% резервирано, 80% гарантирано от 100 Мбит/сек, при положение, че QoS ти е инсталирано. За USB не знам как стоят нещата. Всъщност там имаш лъм 10Мбит/сек, значи пак е далеч над реалната интернет скорост

Link to comment
Share on other sites

Може ли малко повече обяснение за тази опция-кои са тези нужди,в кои случаи се проявява и свеждането на размера до 0% да не би да попречи на работата на Операционната система?

Иначе обяснението е правилно-пробвах го стъпка по стъпка-засега на мога да видя някаквя промяна в производителността?!

 

Ami tva maha 20% koito windowsa izpolzva za svalqne na update i malko ot malko ti stava po barza vruskata kym neta,neznam kak da go obesnq :(

Link to comment
Share on other sites

Ami tva maha 20% koito windowsa izpolzva za svalqne na update i malko ot malko ti stava po barza vruskata kym neta,neznam kak da go obesnq

Предполагам/мое лично мнение/,че това малко може да влияе върху ускорението на връзката при мен,тъй като аз ползвам функциятя WindowsUpdate само в ръчен режим/искам да знам какво става/ и следователно рядко го употребявам.

Иначе идеята е добра.

Използвам случая да попитам дали няма още някоя подобна скрита настройка,която да се пипне с цел ускоряване на връзката или нещо подобно в този дух?

Link to comment
Share on other sites

Използвам случая да попитам дали няма още някоя подобна скрита настройка,която да се пипне с цел ускоряване на връзката или нещо подобно в този дух?

 

 

Mi ima drugi nastroiki ama te sa za optimizaciq na windowsa ne za interneta

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...