Jump to content
BulForum.com

OpenFest в Пловдив


blum

Recommended Posts

Тази година по всякак вероятност (или по-точно невероятност) openfest в Пловдив пак ще има. Ще се проведе на 23-ти октомври (събота) в Център за съвременно изкуство "Баня Старинна" (известно повече като "Чифте Баня", намира се на ъгъла на "6-ти Септември" и "Цар Борис III Обединител"). Ще има на разположение мултимедиен прожектор, екран, няколко изтерзани комютъра и около 30 стола. Пространството е доста голямо, и ограничение за посетители едва ли ще има. Всичко това е благодарение на любезната подкрепа на Сдружение "Изкуство Днес" и Центъра за съвременно изкуство.

Дотук всичко е чудесно, но далеч не е всичко. Търси се подкрепа по всякакъв начин за провеждането на това прекрасно събитие. Планира се отпечатването на някакви рекламни (по-скоро запознавателни) материали, но спонсори засега няма. Търси и се и някаква подкрепа за прекарване на временна интернет връзка за целите на лекциите в старинната баня. Призоваваме всеки които може да помогне по някакъв начин да го направи. Буквално с каквото може... Има хора които са се впрегнали и го правят, и вярват че ще се получи добре.

Търсят се и лектори (засега има около 4-5) с интересни и задълбочени познания в областта на знаете какво.

За повече информация отностно open fest http://openfest.org

За контакт с организаторите: blum@arttoday.org iko@drundrun.org

 

Да споделим свободата си!

Link to comment
Share on other sites

Ami mnogo hubavo, obache imam edin vypros - kvo se pravi na takova mqsto, shtoto az vednyj bqh minalata (ili mai beshe taq) godina i edinstvenoto neshto, koeto bqha grupa hora sybra li se okolo 5 kompiutyra i vseki si govori sys toq do nego i tva e. :cry

Link to comment
Share on other sites

може би това е поради ограничените пространство и аудитория, които бяха на миналия... по принцип е поредица от интересни лекции, от които наистина се научават интересни неща. най-вече за софтуера с отворен код :rolleyes:

но преди всичко е нещо като празник, на който хората които употребяват този софтуер доказват че съществуват, а след цялата тарапана се събират и отиват да полеят събитието с 1-2-3-4-5.. бири :wir

Link to comment
Share on other sites

Ами обаждайте се по-рано за такива мероприятия, защото например спокойно мога да осигуря зала с достъп до интернет и с поне 7-8 свестни компютъра плюс мултимедиен прожектор.

Но след като вече сте определили мястото, мога да се включа активно в програмата за лекции, инсталации и т.н. ;)

Link to comment
Share on other sites

Познавам част от хората, които ще изнасят лекции на този фест и нещо не ми вдухва доверие. Все пак ще отида да погледна за какво става въпрос.

 

Име: д-р Дафчо Табаков

Ще изнесе лекция: TV тунери под Линукс

 

Име: Валентин Данаилов

Ще изнесе лекция: настройка и използване на MRTG

 

Име: Сергей Георгиев

Ще изнесе лекция: Python

 

За сега единствената свястна лекция, която виждам е Python. Другите две мисля, че няма кой знае какво да се говори по тях.

Link to comment
Share on other sites

това е чудесно Godfather, само изпрати темата с която искаш да участваш. ето тук можеш да видиш какво имаме досега: http://openfest.org/modules.php?op=modload...order=0&thold=0

 

и още нещо.. всички можем да видим слабите страни на нещо, въпросът е в подобряването им.

Link to comment
Share on other sites

Познавам част от хората, които ще изнасят лекции на този фест и нещо не ми вдъхва доверие. Все пак ще отида да погледна за какво става въпрос.

За сега единствената свястна лекция, която виждам е Python. Другите две мисля, че няма кой знае какво да се говори по тях.

За другите не знам не ги познавам, но от Сергей има какво да се чуе за Python. Може и аз да си довлеча задника.

Link to comment
Share on other sites

ахам, заповядай... трябва да стане хубава яртостна дискусия, за да върви по-добре бирата после..

Пък и основния проблем на Сергей е, че не може да си намери качествена опозиция по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Аз не намерих в списъка на лекции Python. :( Да не би да е отпаднала? И 30 места не е ли малко, ако са наистина 30 трябва да има записване иначе прав да слушаш лекция не е работа!

Link to comment
Share on other sites

ou shtom sha se govori za Python as kato viden AntiFen na ezici kato Python nqama kak da ne doida

Ами може да дойдеш, и да си промениш мнението, кой знае.

Link to comment
Share on other sites

i kakvo 6te otidem i nqkvi 6te ni plqmpat za otvoreniqt kod? to lo6o nqma v tva de ama nia hubavo 6tom e Open FEST da se organizira nqkakuv kupon. i kato za programa ne6to ot roda na 1.da ni plqmpat oneq ;) 2.da se pokajat predimstvata na open sourca i opdobni raboti 3.da se firka na qka muzika do sutrinta (vse pak e festival) :) ama kato imam pred vid qka zna4i qka- mo6ten usilvatel, govoriteli i tn. i da nqma nedovolni ot muzikata da se puska vsi4ko (e bez operi i tn. de, samo modernoto :) )

aide kajete na organizatorite da znaqt. samo 4e mai 6te im trqbva sponsor. emm za open sourca edva li nqkoi 6te dade kinti? ta nali e bezplaten :)

Link to comment
Share on other sites

Лекцията за Python определено не е отпаднала. Не знам какви източници на информация ползваш Lotion, пробвай с това: http://openfest.org/modules.php?op=modload...order=0&thold=0

 

Alien@ според теб каква ще е програмата? ;) За парти винаги има кога и къде, но това е вече въпрос на желание от страна на аудиторията.. сигурен съм че ще се намери къде да дрънчи "модерното" :>

 

"Организаторите" знам какво значи спонсори, (намриха се все пак) и странно колко много хора проявиха интерес по темата след като е вече късно :zzz

Link to comment
Share on other sites

Az kato kolekcioner na distrot-a bih iskal da popitam shte moje li ot tam da si nabavq nqkoi (che za interneta ot nas 700 MB sa si mnogo ta kamoli nqkolkoo pyti po tolkoz)?

 

Ако кажеш кои диструбуции те интересуват мога да нося някои от тях на феста ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако кажеш кои диструбуции те интересуват мога да нося някои от тях на феста ;)

Ami po-princip vsqkakvi. Kvoto imash:) Shtoto aktualna imam samo na slackware.

 

Edit: nikvi versii nqmam na Gentoo i fedora.

Link to comment
Share on other sites

Ami po-princip vsqkakvi. Kvoto imash:) Shtoto aktualna imam samo na slackware.

 

Edit: nikvi versii nqmam na Gentoo i fedora.

 

ОК, ще нося по-известните дистрибуции, като Fedora C2, Gentoo, SuSe, Slackware, Debian Sarge (testing) и още каквото се сетя.

Link to comment
Share on other sites

ОК, ще нося по-известните дистрибуции, като Fedora C2, Gentoo, SuSe, Slackware, Debian Sarge (testing) и още каквото се сетя.

moje i po-neizvestni...az shte se zapasq s prazni diskove:) Inache 10x :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...