Jump to content
BulForum.com

OpenFest в Пловдив


blum

Recommended Posts

И в крайна сметка, от тук присъстващите кой беше там???

И аз бях там. От началото до предпоследната лекция. Хареса ми, но мисля че се събрахме много малко хора. Гледайте в София кво ставаше майна ... Да бяха повече - добре, ама те бяха *много* повече. Аз лично понаучих някой работи и съм много доволен. На Godfather лекцията беше най-поучителна :punk за мен. А пък тва SuSE .. малиии .. и тоя пича как почна лекцията .. че не приличало най-много на уиндоус .. малиии .. Нека да не прилича! Балканската олимпиада по информатика я правихме на Fedora Core 2 и тогава си мислех, че съм седнал на нещо като уиндоус, ама тва SuSE ми разби всички представи. Завчера инсталирах федора и 1 час след инсталацията заби там за нещо си .. ами в последните три години слака ми е забивал 3-4 пъти и то все заради някакви драйвери.

:punk :punk :punk so keep it simple and stupid :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Сега след като всичко отмина и се възстановяваме от нечовешките простотии които преживяхме (аз в частност) за да стане реалност това нещо, искам да ви попитам как преценихте тази работа?

Все пак от анкетните карти не се разбира чак толкова добре какъв е резултата...

Критики/Предложения/Кандидатури за вселенско господство... всичко се приема

Link to comment
Share on other sites

Сега след като всичко отмина и се възстановяваме от нечовешките простотии които преживяхме (аз в частност) за да стане реалност това нещо, искам да ви попитам как преценихте тази работа?

Все пак от анкетните карти не се разбира чак толкова добре какъв е резултата...

Критики/Предложения/Кандидатури за вселенско господство... всичко се приема

Aaabe taka i ne razbrax na Sergo na lekciqta uvisnaxa li im chenetata ili kvo (che toi ne shte da kazva deba), mnogo e skromen kogato stava duma za takiva neshta :)

Link to comment
Share on other sites

Според анкетните карти, лекцията на Сергей и тази на Момчил Каров (a.k.a. Godfather) са предизвикали най-голям интерес. Здрасвко Здравков (човека със Zope Application Server) остана впечатлен и веднага се лепна за Серго. А Ицо разправя че май се опитвал в момента да го привлече в OpenIntegra... С 2 думи всичко в тоя свят в крайна сметка е твърде закономерно...

Link to comment
Share on other sites

Според анкетните карти, лекцията на Сергей и тази на Момчил Каров (a.k.a. Godfather) са предизвикали най-голям интерес. Здрасвко Здравков (човека със Zope Application Server) остана впечатлен и веднага се лепна за Серго. А Ицо разправя че май се опитвал в момента да го привлече в OpenIntegra... С 2 думи всичко в тоя свят в крайна сметка е твърде закономерно...

 

Здравко Здравков беше малко отегчаващ като за начало, но иначе като цяло всичко беше ОК. За съжаление можех остана само до обяд и пропуснах по-интересното....

Link to comment
Share on other sites

Аз бях целия ден. И на мен най-много ми хареса лекцията на Момчил Каров. Може би заради нея основно отидох. А този на 1-та лекция направо щях да заспя въпреки, че Zope Aplication Server си е интересно.

За СуСе лекцията беше интересна. Ама сами си правете сметката на Centrino на 1,5ГХц как вървеше. За мен СуСе-то си е бовно и тежко. Аз съм на 2,5 и не вървеше много по-бързо, а и ако барнеш някой .conf файл забрави да ти тръгне Yast.

 

btw Аве тия подложки, които даваха изглеждат готино ама като си сложа оптичната мишка и почва да бяга насам и натам.

Link to comment
Share on other sites

Значи бях на фест-а, даже бях там първи (един господ знае защо :) ). Според мен феста си беше много добър. Хареса ми лекцията за python и лекцията на GodFather за линукс като gateway. Последните две лекции от фест-а почти се провалиха заради технически проблеми, но момчетата долу-горе се оправиха.

Музиката, която бяха пуснали също ми хареса :) . Много специфична ... За тези, които се интересуват - групата се казва Arovane. :)

 

SiLvEr40, и при мен се получава същото, но е обяснимо.. погледни подложката на светлината да видиж каква е повърхонстта й... :)

 

Поздрави

cipher

Link to comment
Share on other sites

Qko beshe, ama moje bi e po-dobre da se napravi malko kato za po nezapoznati, za da moje naistina da se sybirat poveche hora. Men lichno mi haresa mnogo, ama trqbva da se napravi po-dostypno za hora, koito oshte ne sa se sblyskvali s linux. Inache imashe nqkolko mnogo dobri lekcii.

Link to comment
Share on other sites

Еми то направо трябва да си има отделни инстал фестове....То всъщност новия потребител най-много се плаши от инсталацията да не омаже нещо.

Link to comment
Share on other sites

Еми то направо трябва да си има отделни инстал фестове....То всъщност новия потребител най-много се плаши от инсталацията да не омаже нещо.

Moje bi prosto trqbva da e po chesto, shtoto v 6-7 lekcii koe da razkajesh po napred.

Link to comment
Share on other sites

Бе то хубаво се направи инсталация, ама на сусе майна .. да бяха направили на слак примерно да покажат там по-подробно кое как става. Да си раздели пича с фдиск харда, да показва последователно кое как, а не да пусне инсталацията и да говори някви общи работи през тва време. Аз ако не бях инсталирал линукс, щях да остана с впечатлението, че е по-лесно да го инсталираш отколкото уиндоус.

Link to comment
Share on other sites

Според анкетните карти, лекцията на Сергей и тази на Момчил Каров (a.k.a. Godfather) са предизвикали най-голям интерес. Здрасвко Здравков (човека със Zope Application Server) остана впечатлен и веднага се лепна за Серго. А Ицо разправя че май се опитвал в момента да го привлече в OpenIntegra... С 2 думи всичко в тоя свят в крайна сметка е твърде закономерно...

Мда многоуважавания Godfather има какво да разказва макар че f2f не съм го виждал, а Серго ако си намери няква по-свястна работа от сегашната ще е супер (не и за шефовете му де ама да се спасяват). Жалко наистина че нямах физическа възможност да присъствам на феста (не бях в Пловдив).

 

@shiro:

ако щеш вярвай когато за първи път инсталирах linux (беше redhat 6.2) никога не бях виждал такова животно, забих cd-то в компютъра и си го инсталирах без проблеми не по-трудно от виндовс. Сегашните дистрибуции се инсталират още по-лесно от тогавашните (в смисъл от времето на redhat 6.2) и имат невероятно по-добра поддръжка от към хардуер. Е вярно после не можах да си пусна dial-up интернета ама питах един приятел и той ми обясни как. :)

/* тука бех написал едни мнооого дълги размишления върху инсталирането на linux ама ми се видяха отегчителни и ги затрих :) Все пак ще отбележа че ако аз бях пълен лаик нямаше да си инсталирам сам ОС а щях да хвана някой друг да го направи - ето днес например бях в един приятел който го бяха фанали да инсталира вин хикс-п на един лаптоп hp - просто пича току що си го беше купил от техно маркет и си нямаше хал хабер за кво става дума, но иска да си има компютър и да си се човърка там с някви програми и игри, можеше само да го включва и изключва тоя топ-лап :) */

Link to comment
Share on other sites

||cipher||, не беше само Arovane :) и Autechre имаше доста... и Depeche Mode хехе. Откъм музикално оформление бяхме много МНОГО по-напред от София.

колкото до подложките, когато ги пуснахме ги пробвах точно на 4 оптични мишки (включително и на Apple) и не ми даде абсолютно никакъв проблем. но и други хора ми се оплакаха... изглежда имат проблеми само някои мишки.

това за инсталацията не е лоша идея... но не трябва да се конкретизира точно със слак. просто няма никаква причина...

За другия фест ще видим, ама за да стане трябва повече активност.

Link to comment
Share on other sites

Аз ако не бях инсталирал линукс, щях да остана с впечатлението, че е по-лесно да го инсталираш отколкото уиндоус.

 

Точно пък в инсталацията на линукс не смятам, че има какво да се умува толкова. Който се плаши от текстова инсталация просто да слага Мандрейк или СуСе и прочее. Инче не виждам с какво слак-а (както доста хора казват) имал сложна инсталация. Точно за тези начинаещи потребители е добре просто на видят как става една такава инсталация, за да разберат, че "вътре мечки няма" и да не се плашат от подобни работи. И не виждам защо трябва да правим аналогия с инсталацията на уиндоус при условие, че и двете са достатъчно опростени. Другото, което искам да ти кажа, Shiro е, че се съмнявам ако някой е толкова далеч от линукс системите да име такъв мерак да слага слак или да се мъчи с текстови инсталации при условие, че хората си си направили труда в други дистрибуциики да я опростят още повече. :) По отношение на делене на диск и прочее при инсталацията човека на лекцията си показа тоол-а за тази работа и всичко останало. И пак ти казвам ако примерно си толкова начинаещ няма да се набутваш да го правиш с fdisk ili cfdisk. :) Просто все едно да си пуснеш сам таралеж в гащите. :)

 

Поздрави

cipher

Link to comment
Share on other sites

Точно пък в инсталацията на линукс не смятам, че има какво да се умува толкова. Който се плаши от текстова инсталация просто да слага Мандрейк или СуСе и прочее. Инче не виждам с какво слак-а (както доста хора казват) имал сложна инсталация..............

 

Проблемите на потребителите не идват от самата инсталация - въпреки, че доста хора спират дотам. Според мен проблемите идват, когато човека види, че някои неща стават доста по-добре в Линукс и почва да иска повече.

Тогава вече се вижда, че някои работи не тръгват, някои работи са направени за "гуру"-та, нещо трябва да се допише, бутне и т.н. и т.н. Тогава се почва "егати тъпия линукс", "аз това на виндоз ще го направя с две кликвания" и други подобни. Чували сте ги нали?

Е, затова МНОГО, ама много пъти се написа в този форум (и по други , де) че за новаци най-добре е да се подбере пакетно ориентирана дистрибуция - Fedora, SuSe, Mandrake и т.н.

Точно затова и на подобни събития се показват точно такива дистрибуции - да се види, че всичко става лесно и привично (да не забравяме, че се мигрира от виндоз).

Нищо лошо за Slack-a, ама не е за прохождащи. (сега да не земе някой горелката, ей! обясних какви имам в предвид по-горе)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...