Jump to content
BulForum.com

3D Mark 05


Recommended Posts

за картината нищо не съм казал. говоря за другите технически характеристики. тя картината е същата и с 9600XT. не се опитвай да ме опровергаваш по този начин. търся разлика която си заслужава $100. различна от качеството на картината при по-големи натоварвания.

w00x, едва ли има някои, който да знае отговора на този въпрос по-добре от самите производители. Все пак те са тези, които определят началната цена и препоръчителната цена. ;)

Ето ти едно обяснение, което ако не нещо друго то звучи правдоподобно. 5900XT е опита на nVidia да възвърне част от изгубените позиции на пазара, като за целта предложи най-доброто съотношение цена/производителност в този клас. Затова се получава, че на пръв поглед карти с еднакви характеристики се различават по-този начин, но все пак става въпрос за различни производители. Интересно дали след появата на AGP версия на 6600GT, 5900XT дали ще продължи да се продава с по-ниска цена или бавно ще изчезне от пазара. По-вероятно е второто, но това ще се разбере към края на годината.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply
Разбрах че 5900ХТ била малко по-бърза от X600XT и малко по-бавна 6600. Има ли нещо такова

Така е, но с едно малко уточнение. X600XT е PCI-E версията на 9600ХТ и трябва да се сравнява с PCX5900, което е PCI-E версията на 5900ХТ. Конкретно 6600GT успява да задмине на тестовете 5950 Ultra, така че е доста по-бърза. Друг плюс на 6600GT е че е SLI Ready. :)

Прекия конкурент по производителност на 6600GT е X700XT, а не X600XT въпреки че попадат с 6600GT в една ценова категория ($200). :blink:

Link to comment
Share on other sites

Така е, но с едно малко уточнение. X600XT е PCI-E версията на 9600ХТ и трябва да се сравнява с PCX5900, което е PCI-E версията на 5900ХТ. Конкретно 6600GT успява да задмине на тестовете 5950 Ultra, така че е доста по-бърза. Друг плюс на 6600GT е че е SLI Ready. :)

Прекия конкурент по производителност на 6600GT е X700XT, а не X600XT въпреки че попадат с 6600GT в една ценова категория ($200). :blink:

Аз писах за чистия 6600, а не GT

Link to comment
Share on other sites

6600 не Гт май няма SLI.Сега като излезе 6800Ле(za okolo 230-240$)с новия рива тунер се модват 90% от картите.До(12/16пикселни конвейра)

Link to comment
Share on other sites

Бахти отчайващия резултат :crazy: 971 точки със нонаме 5900 ХТ. Аз не видях някъде повече от 2фпс при игрите :wir Депресиран съм :mellow:

Link to comment
Share on other sites

6600 не Гт май няма SLI.Сега като излезе 6800Ле(za okolo 230-240$)с новия рива тунер се модват 90% от картите.До(12/16пикселни конвейра)

Само 6600 без GT не е SLI Capable. Другата разлика е в по ниската работна честотa на GPU-то. Интересно, че цената на 6600GT е в рамките на $199-$240. Много е близка с тази на 6800LE(SE). Получава се нещо много интересно от nVidia буквално заливат пазара във всяка ценова ниша. Май само за под $100 нямат от новите карти. :) 6600 - $140-$160; 6600GT - $199-$240;

Бахти отчайващия резултат  :crazy: 971 точки със нонаме 5900 ХТ. Аз не видях някъде повече от 2фпс при игрите  :wir  Депресиран съм  :mellow:

Не само при теб е отчайващ резултата. За да изкараш що годе добри точки трябва да използваш драйвери, специално за 3D Мark 05, който обаче за друго освен за това не стават. Пълна простотия. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Za 5900XT i slabiq im rezultat ne se u4udvam . Predi vreme bqh 4el edna statiq 4e pri HL 2 ako kartata raboti v DirectX 9 rejim freimovete padat 3 puti koeto e dosta . Za FX seriqta se okaza 4e sa burzi v DirectX8 no izostavat v DirectX9.

Kogato ni e s brat mi si smenihme video kartata brat mi be6e zaludql za 5900XT i nqma i kak drugo da e vuv vsi4ki forumi samo e hvalebstviq nai dobra cena\proizvoditelnost . I togava go ubedih 4e za o6te 50$ 6te vzemen naistina burza karta Radeon 9800 pro . I tozi test dokazva 4e tezi 50$ ne sme gi hvurlili na vqtura .

Drug e vuprosa 4e sled izlizaneto na R500 na6ata karta 6te izglegda napravo sme6no bavna .

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми се вижда малко тия почти 1000 точки за 200 доларова карта. Мисля че има нещо вярно в това че май драйверите удрят спирачка на цялата работа :)

Link to comment
Share on other sites

Pri men neshte da mi se startira pishe mi "Direct3DCreate9 failed"

shto??? :confused

nqkoi moje li da mi kaje kuv e problema?

А защо първо не кажеш каква ти е картата и дали поддържа DX9? ;)

GeForce FX 5200 128mb ddr 128bit

Тогава първо си провери дали имаш инсталиран DX9 и ако имаш - рестартирай. Ако пак дава същото - провери си драйверите....после...преинсталирай теста....после - Windows-a.....и накрая вземи един чук и.....нали знаеш какво. :evil Майтапът настрана...ама (без последното) това е пътят общо взето - ако някой се сети нещо друго, да каже.

Link to comment
Share on other sites

Сега да не вземеш чука, ей!!! :bgrin: Айде бе хора....нали все пишете по тия теми, че сте големи спецове - що не му помогнете на човека... :)

 

Edit:

Къде видя спецове тука? Къде? И аз искам да видя.

RazorGL, ne me ambiciraj da se razrovja iz temite, shtoto shte ti izkaram pone 100 posta ot roda "...ti na men akal ne mi davaj, az ot 2 godini se zanimavam s komputri..." ili "...kade sam pisal gluposti....tova dano nali e za P4 - tova da ne sa gluposti..."/a temata beshe savsem druga/.....njama da citiram imena, da ne se zasegnat njakoi hora... ;)

Link to comment
Share on other sites

Pri men neshte da mi se startira pishe mi "Direct3DCreate9 failed"

shto??? :confused

nqkoi moje li da mi kaje kuv e problema?

Отиваш тук:3D Mark 2005 Discussion Board и в search пишеш "Direct3DCreate9 failed" и четеш.

Да ти кажа честно не си заслужава да се занимаваш да го пускаш с тази карта, но ти си знаеш. ;)

Ето какво можеш да очакваш за GF FX5200:

Main Test Results

3DMark Score 209 3DMarks

Game Tests

GT1 - Return To Proxycon 0.7 fps

GT2 - Firefly Forest 0.7 fps

GT3 - Canyon Flight 1.1 fps

Minimum System requirements

* x86 compatible processor with MMX support, 2000MHz

* 512MB system memory

* 400MB of hard disk space

* DirectX9 generation graphics card with support for Pixel Shader 2.0 or higher

* Microsoft Windows 2000 or XP operating system

* DirectX9.0c or later

Сега да не вземеш чука, ей!!! :bgrin:  Айде бе хора....нали все пишете по тия теми, че сте големи спецове - що не му помогнете на човека... :)

Къде видя спецове тука? Къде? И аз искам да видя. :P :lol:

 

Edit: Midex, май трябваше да поясниш, че не става въпрос за спецове, а за "спецове". Прав си, така е няма нужда да търсиш постове нали сам виждам. :)

 

Edit2: Пробвах какво става с резултата на 3D Mark 2005 след като се активира NULL PS от драйверите на nVidia.

 

При нормален тест: 410 Marks

При активиран NULL PS 2.x :1380 Marks :woot

 

Cheat time baby!!! :lol: :love

Link to comment
Share on other sites

1430 Marks (вси4ко е както е от сигнатурата)... :punk

Много ли е зле ... :D толкова нас4ки не бях видял от както сам цъкал на правец

Link to comment
Share on other sites

1430 Marks (вси4ко е както е от сигнатурата)... :punk

Много ли е зле  ... :D толкова нас4ки не бях видял от както сам цъкал на правец

Резултата е много добър, ти недей гледай, че яко насича. Ако можеш и един screenshot да дадеш. Имаш повече точки от хора с 5900XT. Определено този 3D Mark 2005 е много неприятен за FX серията, но винаги остава възможността да се пробва с NULL PS. :evil :lol:

Edit2: Пробвах какво става с резултата на 3D Mark 2005 след като се активира NULL PS от драйверите на nVidia.

 

При нормален тест: 410 Marks

При активиран NULL PS 2.x :1380 Marks  :woot

 

Cheat time baby!!!  :lol:  :love

Link to comment
Share on other sites

Я кажи как го мамиш тва че да се погавря и аз малко  :evil

Като отвориш настройките на драйвера отиваш на Direct3D Settings и избираш точно под него има More Direct3D. Там ти излизат NULL Fixed Function, NULL PS 1.x и NULL PS 2.x с отметки. Избираш ги всичките и стартираш теста. При мен вместо картина даваше бял екран, може и да е черен, но картина няма да видиш. То няма и как да покаже картина, защото не обработва нормално шейдърите. И накрая излиза резултата кажи речи повече от 3 пъти повече точки и иди разбери, че е пускан с тази функция. :evil

 

P.S.Това, което съм описал тук е за драйверите версия 56.72 и 3D Mark 05 v1.0

 

Enjoy, and Have Fun!!! :devil

Link to comment
Share on other sites

Ах чийтъриии :P начи така можеш да изкараш голям резултат със слаба карта. Нищо чудно и преди някой да го е правил (на по стари версий на марка) и да показва резултати тука и да се фука каква супер карта има :punk

Link to comment
Share on other sites

Nzm az bqh pusnal 3Dmark03 s 466 Mhz 256 SDR GeForce MX400 64mb 64bit

i izkarah 13 tochki

sega sum s 2.4Ghz 512 DDR 400 GeForce FX5200 128mb 128bit i toiq noviq 05 neshte da trugne kvo staa basi i nai nakraq nikoi ne uspq da mi kaje kuv e problema "Direct3D9 Failed" Kvi li ne driveri probvah kvi li ne DX-ove ne staa we

Link to comment
Share on other sites

Nzm az bqh pusnal 3Dmark03 s 466 Mhz 256 SDR  GeForce MX400 64mb 64bit

i izkarah 13 tochki

sega sum s 2.4Ghz 512 DDR 400 GeForce FX5200 128mb 128bit i toiq noviq 05 neshte da trugne kvo staa basi i nai nakraq nikoi ne uspq da mi kaje kuv e problema "Direct3D9 Failed" Kvi li ne driveri probvah kvi li ne DX-ove ne staa we

 

directx 9 C mai trqbva6e

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...