Jump to content
BulForum.com

Lubovta!


Recommended Posts

dobre kazano...jalko, 4e ne sy6testvuva takova ne6to :devil

 

Съществува и още как... Може да поспорим, но е излишно, според мен въпросът опира до това дали си намерил или не точния човек... Е успех на всички в търсенето, макар че то не се намира, когато го търсиш под дърво и камък, то само те намира :)))))))))))) !!! B)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply
Ами аз викам да ме намери вече ;)

 

Ха, ха ами дано... покрай това се сетих за една поговорка : " Тръкулнало се гърнето и си намерило похлупака " и по този повод една моя приятелка преди време викаше : " То хубаво, ама ние откога се търкаляме ...." :)))))))))))

 

А по повод на другия ти въпрос : " Глупаво ли е да си щастлив ? "

Е разбира се , че не е !!! Глупаво е когато приемеш това щастие за даденост и спреш да го цениш....

Link to comment
Share on other sites

" Глупаво ли е да си щастлив ? "

Е разбира се , че не е !!!

Това според мен е възмножно най-риторичния въпрос, ако ме разбирате какво искам да кажа :)

Всеки човек се стреми да е щастлив - било то чрез любов, приятели, семейство, пари, кариера или самота, омраза, завист, нуждата да причиняваш болка някому...Свят широк, хора всякакви.

Link to comment
Share on other sites

Aуе кво да ти обяснявам ся като и аз незнам кво точно е любовта.Просто чувство ,което идва бързо и си отива много бавно.Кофти работа ако е несподелено,но тва е живота.Кво съм седнал да ти обяснявам ,я по-добре питай човека,който обичаш,аааааааааа!Тук никой няма да ти помогне.

Аре чао на всички. :devil

Link to comment
Share on other sites

мога да кажа само це вси4ко коеот казахте е вярно но усещате ли 4е толкова неща казахте(които са се верни) но никои не успя то4но и ясни да обясни какво е лубов за мен то4но това е лубовта неможе да баде описана трябва да се по4уства тогава т истава ясно колко е хубава лубожта :wub: :love :blush:

Link to comment
Share on other sites

"Love is only a feeling

(Drifting away)

And we've got to stop ourselves believing

(It's here to stay)

'Cos love is only a feeling

Anyway."

Link to comment
Share on other sites

"Любовта е ... да даваш и да вземаш. Аз давах, а сега ще взема да се махна."

 

Едгар - компютъра от филма "Електронни мечти"

 

 

"Любовта е биохимичен еквивалент на яденето на голямо количество шоколад"

 

Ал Пачино

"Адвокат на дявола"

 

 

"Любовта е голяма купчина тор, и аз съм един петел, който се катери по нея за да изкукурига"

 

Арчибалд (Тим Род)

"Роб Рой"

PS Нещо за любовта ми дойдоха неща... сигурно съм влюбен в Мери...

Link to comment
Share on other sites

Любовта е смесица от много и различни чувства, оплетени едни в други.Както е благословена така е и проклинана любовта.Точен пример za това чувство неможе да се даде.

 

Любов - интимно и дълбоко чувство, насочено към друга личност, човешка общност, идея, към природата, живот, истина и други. В любовта човек се отъждествява с обекта на своя стремеж; изпитва потребност от сближаване и обедияване. Още от античността любовта е разглеждана и като подбудителна сила за духовно извисяване

Link to comment
Share on other sites

О, как сега душата си да спра,

та твоята да не докосва? Как

над теб да я издигна в небесата?

Бих искал да я скрия в пещера,

затулена сред местност непозната,

за да не тръпне в стихналия мрак,

когато в теб потръпва глъбината.

Но всичко ни раздвижва - теб и мен, -

и като лък, две струни хванал в плен,

извлича пак ЕДИН акорд чудесен.

Кой инструмент разпъва ни така?

И кой ли цигулар ни взе в ръка?

О, сладка песен.

 

Рилке

 

Такива ми ти работи...

Link to comment
Share on other sites

Ne me zovi

i bez pokana sam v tvoq hram , v nozete ti glava smal4ana shte sloja sam ,shte slusham vlastnite poveli , shte 4akam plah..

neshtasten v dalgite razdeli...shtastliv sled tqh

V prahta ot tvoite strasti svli4an....i slab do grob!

Vedaj - sluga , drug pyt obi4an

i ve4no rob!

Al. Blok

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Моето мнение е малко раздвоено защото вярвам че любовта е нещо страхотно и даващо крила.... НО любов но по 16-17 НЯМА!!!Тва е единствено внушение щото на тея години единственото което си мисли едно момче е как ще си легне с мадамата .... НО има и изключения ЕВАЛА на такива :P

Link to comment
Share on other sites

Моето мнение е малко раздвоено защото вярвам че любовта е нещо страхотно и даващо крила.... НО любов но по 16-17 НЯМА!!!Тва е единствено внушение щото на тея години единственото което си мисли едно момче е как ще си легне с мадамата .... НО има и изключения ЕВАЛА на такива :P

Няма значение на колко години си за да изпитваш любов ;) А когато я изпитваш не се чудиш " това любов ли е ? " ;)

Отностно другото ти изказване - имаше един лаф "Жените са създали проституцията за да им плащат мъжете за секс, Мъжете са измислили брака за да не плащат за секс, а поетите са измислили любовта за да не изглежда всичко толкова отвратително" (Не че въпростният лаф има нещо общо с това което мисля :D )

Link to comment
Share on other sites

Сега ще се намеся аз :). Ахъм... ЛИбоФ на по 16-17 действително НЯМА! Има изключения естествено, но на тази възраст не всеки е достатъчно емоционално зрял за да изпитва това чувство.

На 16-17-18 до 20-22 връзките са тип "КЕфиш ме малко, с тебе работите са горе-долу, обичам да те използвам и ми въздействаш добре на егото" :D.

И много хора, не обичат по-перфектни от тях и затова не искат и връзки с по-перфектни. 1-во чувстват се по-"нисши", ако са затворени и с ниско самочувствие пък тогава съвсем няма и да си помислят за връзка с такъв човек, а такива връзки могат да бъдат изненадващо дълготрайни :).

 

Дано да не съм казал много глупости.

Link to comment
Share on other sites

Сега ще се намеся аз :). Ахъм... ЛИбоФ на по 16-17 действително НЯМА! Има изключения естествено, но на тази възраст не всеки е достатъчно емоционално зрял за да изпитва това чувство.

На 16-17-18 до 20-22 връзките са тип "КЕфиш ме малко, с тебе работите са горе-долу, обичам да те използвам и ми въздействаш добре на егото" :D.

И много хора, не обичат по-перфектни от тях и затова не искат и връзки с по-перфектни. 1-во чувстват се по-"нисши", ако са затворени и с ниско самочувствие пък тогава съвсем няма и да си помислят за връзка с такъв човек, а такива връзки могат да бъдат изненадващо дълготрайни :).

 

Дано да не съм казал много глупости.

Бе много глупости написа, ама айде няма да ти се смея :)

Link to comment
Share on other sites

Любовта, според мен е каквото искаш... може да е всичко, може и да е нищо... и да си блъскате главите цял живот, най-много да пуснете нова серия от ония дъвки Love Is, дето преди ги имаше :P

Link to comment
Share on other sites

Най-точно казано : "Любовта е сляпа кучка".Любимата фраза на даскала ми по психология който по негови думи се женил и развеждал три пъти :wacko:

Ами и аз съм психолог и от тази гледна точка... пак не бих казал че е сляпа кучка или каквото и да е друго животно... просто е лишена от логика в повечето случаи... привличането е друго нещо там си има правила, ама с малко тренинг лесно се различават.

Link to comment
Share on other sites

Моето мнение е малко раздвоено защото вярвам че любовта е нещо страхотно и даващо крила.... НО любов но по 16-17 НЯМА!!!Тва е единствено внушение щото на тея години единственото което си мисли едно момче е как ще си легне с мадамата .... НО има и изключения ЕВАЛА на такива :P

 

Че няма любов на 16-17 не е така. За мен (ставам на 18 тази година) любовта на тези години съществува. Говоря така, защото съм я изпитал и продължавам да я изпитвам, макар вече да не сме заедно с това момиче, но това не ми пречи да продължавам да я обичам и то все повече или поне така го чувствам. Бях 8 клас лятото, когато се запознах с нея, бяхме на езикова практика до Англия. Там се получиха някой неща, но не беше сериозно и трая само 1 месец. След 4 месеца обаче точно на Нова Година тогава мисля, че се посрещаше 2004 се оказа, че ще сме заедно на едно и също място. През тези 4 месеца аз не бях спрял да мисля за това момиче, но бях постъпил много гадно с нея и ме беше срам дори да и се обадя да и кажа каквото и да било. След тази Нова Година живота ми тотално се промени. Наистина мога да кажа, че обичах и то по някакъв начин, който наистина ми даваше крила във всичко. Сега ще кажеш това е продължило 3-4 месеца... не продължи 1 година и 11 месеца... и не се разделихме, защотот не се обичаме ... и в момента продължаме да се виждаме макар от 2 месеца да не сме заедно ... вече наистина не е същото, но пък кой го интересува така или иначе сърцето ти не те пита дали да я обича още или не(аз все още продължавам да си мисля за нея и да си спомням яките моменти и не искам да спирам, макар тя малко или много да ми показва, че няма смисъл в това) ... не те пита нищо...просто продължава да я обича по онзи искрен начин, а може би дори и повече. Не искам да споря има или няма ... аз сам съм стигнал до извода, че има любов ... :love :love :love :love

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...