Jump to content
BulForum.com

Отводняване на тераса


Recommended Posts

Здравейте,

тъй като наскоро имах много неприятно преживяване и трябваше да се разделим с "майсторите", на които бяхме поверили ремонта, бих искал тук да коментирам, дали аз съм нещо не разбирам, или има проблем с изпълнението на тези т.нар. строители.

 

Става въпрос за отводняване на тераса, на ниво 1 от мезонета, като от ниво 2 има пуснат улук от горна тераса. Прикачам снимка, да погледнете. Строителите решиха самоволно да променят отводняването и да оставят един тесен линеен сифон, като не виждам как може да се заусти улука от горната тераса. Много спорихме и се карах с техния "ръководител", който ме убеждава, че с коляно може да премести улука, и след това да го огъне на елипса и да го "закачи" някакси в тесния линеен сифон. Аз ли си въобразявам, или тези хора, се опитват тотално да ме правят на луд?

Cyphon.jpg

Link to comment
Share on other sites

Накратко, ти си плащаш, ти поръчваш музиката. Как така ще спорят?!?! 
Това на снимката е мега грозно и идиотско изпълнение…. Улуците се ползват да се отвежда водата навън от сградата, не да ти я провеждат през долната тераса….

Link to comment
Share on other sites

За съжаление това изпълнение го видях, когато вече се скарахме и... бяхме предплатили. 

Димитър Димитров от Wellbuild не пожела да признае, че е допуснал грешка, и не пожела да направи корекции, от което съм силно разочарован, като се има в предвид за какъв огромен бюджет става въпрос. За мен това е мърляшко изпълнение.

Е, разделихме се, не с добро. Той отнесе, каквото можа като пари... дори последно, се оказа, че му дължим още 2300 лева, така и не стана ясно за какво, като се има в предвид щетите, които ми е нанесъл на терасата...

 

Накратко, не ползвайте Wellbuild и със сигурност не се съгласявайте на никакво предплащане, защото рискувате да попаднеде в моята ситуация...

Link to comment
Share on other sites

А договор имате ли? На какво основание търси пари? Устна уговорка, че ще сте го наели на работа? Щото ако има договор и т.н и се знае, че те са работили не знам дали не може да им търсите отговорност за тъпотиите.

Link to comment
Share on other sites

Има договор, но като знам каква е съдебната система у нас, преценихме с жена ми да не губим враме, нерви и... още пари. Както има един английски израз, този договор не струва дори хартията, върх която е написан...

Иначе едно пояснение, апартаментът е на две нива, двете тераси са разположени стъпаловидно, така, че отводняването от горната тераса така или иначе става с този улук. 

Въпросът е, че преди това "креативно" изпълнение на Wellbuild, представлявано от Димитър Димитров имаше един широк линеен сифон, в който се заустваше улуга от горната тераса. Сега... има само този тесен линеен сифон. И тук сега, моята чуденка е, такова изпълнение прави ли се по принцип? Защото Димитров твърди, че се прави, и просто ще пусне едно коляно на улука до сифона и ще го огъне къто тясна елипса и ще го закрепи... звучи ми, наивно и тъпо, но може аз да не разбирам. Разбрирам от електро и комуникации, но от отводняване не... но, ако човек приложи common sense, не изглежда логично да се прави по изпълнения на картинката начин.

Link to comment
Share on other sites

Щом имаш договор, спокойно можеш да се обърнеш към КЗП.
В най-лошия случай ще ти отговорят да се обърнеш към съда.  
 

Link to comment
Share on other sites

Да, може. 

Но какво ще спечеля от това? За да докажа, че това решение не е ОК, ще трябва становище, за това време, аз какво да правя... да чакам. И това становище от хидро инженер, кой ще го организира и плати - пак аз. 

И ако отидем на съд, какво? Той ми е издал фактура, която ще твърди, че не е платена и през това време, да чакам съдя-изпълнител? Също така, той ще оспорва становището, ако успея да уредя такова. И после, двойна, тройна, четворна експертиза... колко време ще отнеме всичко това.

И в най-добрия случай какво ще докажа - че Димитър Димитров и Wellbuild са мошенници... аз и сега го знам, и съжалявам, че се съгласих да работя с този арогантен и много лъжещ човек. 

Между другото, всичките плащания към този мошенник са по банков път и са с ДДС, но какво от това. Аз плащам, и нямам никакви права и всичко, което не харесвам, ще се оправя за моя сметка. За съжаление повечето строители, които се занимават с вътрешни ремонти като Wellbuild не търсят доволен клиент, не търсят дългосрочно партньорство... търсят да кешират, и да бягат.

Най-лошото е, че се съглясихме да му плащаме твърда сума всеки месец, и му имахме пълно доверие, докато не се видяхме в тази ситуация. Това е урок, който ще помня дълго....

Накрая се оказа, че и електро-инсталацията е оклепал тотално, ама всичко се плаща на цени... космически, 400 лева с ДДС за 4 успоредни кабела от разклонителна точка, която изглежда по начина на снимката. И да, той си ползва старите кабели до таблото. Мошеници...

Electro_Junction.jpg

Link to comment
Share on other sites

Всичко се свежда до това дали ти се занимава или не. Платил си на тея, ще платиш и на новите да им оправят бакиите. Лично аз не бих го оставил да му се размине .

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2024 at 5:09 PM, ronnin114 said:

Да, може. 

Но какво ще спечеля от това? За да докажа, че това решение не е ОК, ще трябва становище, за това време, аз какво да правя... да чакам. И това становище от хидро инженер, кой ще го организира и плати - пак аз. 

И ако отидем на съд, какво? Той ми е издал фактура, която ще твърди, че не е платена и през това време, да чакам съдя-изпълнител? Също така, той ще оспорва становището, ако успея да уредя такова. И после, двойна, тройна, четворна експертиза... колко време ще отнеме всичко това.

И в най-добрия случай какво ще докажа - че Димитър Димитров и Wellbuild са мошенници... аз и сега го знам, и съжалявам, че се съгласих да работя с този арогантен и много лъжещ човек. 

Между другото, всичките плащания към този мошенник са по банков път и са с ДДС, но какво от това. Аз плащам, и нямам никакви права и всичко, което не харесвам, ще се оправя за моя сметка. За съжаление повечето строители, които се занимават с вътрешни ремонти като Wellbuild не търсят доволен клиент, не търсят дългосрочно партньорство... търсят да кешират, и да бягат.

Най-лошото е, че се съглясихме да му плащаме твърда сума всеки месец, и му имахме пълно доверие, докато не се видяхме в тази ситуация. Това е урок, който ще помня дълго....

Накрая се оказа, че и електро-инсталацията е оклепал тотално, ама всичко се плаща на цени... космически, 400 лева с ДДС за 4 успоредни кабела от разклонителна точка, която изглежда по начина на снимката. И да, той си ползва старите кабели до таблото. Мошеници...

Electro_Junction.jpg

О... Това е класика! И като изпълнение и като похват. Красота! lmao

 

 

Link to comment
Share on other sites

За съжаление наистина е класика целият подход, който Димитров от Wellbuild ни приложи, и така безцеремонно се възползва от нашата ангажираност и... наивност, както и доверието, което му бяхме дали.

На един рожден ден на дъщеря ми, се заговорих с един от татковците, който се оказа, че работи често със строители и подизпълнители, защото се занимава с вътрешен дизайн. И като ми разказа как действат повечето строители като Димитров и Wellbuild, направо онемях... на практика този ни е работил от самото начало. 

Някои от некоректните практики:

1. Започват се много задачи едновременно. Така се увеличава комплексността и става по-трудно за клиента/възложителя, да следи и контролира изпълнението.

2. След като успеят с т.1 от много захванати задачи се приоритизират най-лесните и с най-голяма добавена стойност за изпълнителя, за да може да се... демонстрира дейност

3. По-бавните, по-пипкавите задачи се оставят винаги за накрая, за да може да остане нещо, с което да се извиват ръце на клиента.

4. Искат се пари предварително - никога не се хващайте на този номер. Тук с жена ми сбъркахме. 

5. Веднъж платено предварително, вече сроковете стават... относителни и пожелателни, защото желанието на строителя е да взима допълнително пари и да поставя клиента пред свършен факт, надявайки се, че след вече много платени пари, клиента вече много е инвестирал и ще направи всичко възможно да завърши ремонта.

6. Лъже се и се надписва както работа, така и разходвани материали. В приемера на г-н Димитров от Wellbuild имам изписани 100 метра кабел от таблото на апартамента до електромера, защото увеличихме мощността за апартамента и гаража и променихме на трифазен ток. Дотук добре, но сме на 6-я етаж, по 3 метра, това са 18 метра... как стигат до 100, не знам като кабелите вървят директно по една от стените в стъблището в една гипскартонена колона и единствения проходен отвор е във входната стена на апартамента, за останалото не са пробили и едни отвор. Едниственото логично обяснение е, защото има прокаран 5х10 кв.мм. СВТ кабел и два ПВ2 ппроводника, също 10кв.мм. ако всеки от тях е по около 30 метра, да ги закръгли на 100 метра. Но... цената на г-н Димитров към мен е 20 лева на линеен метър, нищо, че кабелите са различни - това било... "общо" и към тези 20 лева на линеен метър, ми се добавят по още 16 лева на линеен метър, тоест по 36 лева на линеен метър, яко а :) Цени чудо...

7. Вече писах ел. излази как ги смята, и как ме ошуква за едни еднометрови СВТ-та и 4 конзоли. Но това, го разбирам, когато се скарахме, тогава прецени, че трябва да ми разясни, как точно... "ценообразува"

8. И пример за нещо, което им е лесно и бързо... набързо направиха подовете на трите бани, без да ме питат искам ли не искам ли хидроизолация на пода, налепиха плочките и... отчита по 110 лева без ДДС на квадратен метър цена за лепене на плочки, отделно по 60 лева на квадратен метър без ДДС за изравняване с циментово-пясъчна замазка. Евала, отлични цени! И това при положение, че ме остави в това влажно и мокро време с една насрана външна тераса, той бърза да прави нещата, които са Вътре в апартамента, сякаш, не идва зима, а сухия сезон...

 

Е, евалата г-н Димитров, браво Митко, поздравления Wellbuild! Може да сте доволни, че ни измамихте... Това ще бъде урок, който ще помня дълго. Споделям, надявайки се да съм полезен на бъдещи потърпевши от работата на фирма Wellbuild и нейният собственик Димитър Димитров.

Link to comment
Share on other sites

А ето защо не бива да се прави такова изпълнение, като това на г-н Димитров от Wellbuild. 

Днес имах работа до апартамента, и погледнах какво е положението с терасата. Можете да видите, какво се получава, когато улука не е заустен. И не, не мисля, че дори и да имаше плочки, положението щеше да бъде по-различно.

Интересно е, това, което Димитров от Wellbuild ми предлагаше с огъване на улука на тясна елипса, и закрепването му някакси към тънкия процеп на линейния сифон, в тази мразовита ситуация, до какво щеше да доведе? Може би до, запушване на улука от леда, трупане на лед в улука, задържане на вода нагоре в улука... все приятни неща, и неща, които човек да очаква като "нормални", когато е платил няколко хиляди лева за това "невероятно" изпълнение, изцяло измислено и изпълнено без съгласуване с мен и жена ми като инвеститори. Евала, наистина, прекрасно изпълнение.

Ако искате такива изпълнения и при вас, можете да се свържете с Митко, той с най-голямо удоволствие ще похарчи вашите пари и ще изпълни такива... импровизации  +359 88 820 7605 dimitrov@wellbuild.eu www.wellbuild.eu 

20240111_131126.jpg

Ето и още снимки...

20240111_131457.jpg

20240111_131457.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...