Jump to content
BulForum.com

Дама & Кавалер


Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Ами...живеем сред хора,интересува ни тяхното мнение(или не ни интересува).

За мен това,да се държиш по подходящ начин в дадена ситуация(както и да можеш да я прецениш правилно)липсва у хората като способност...

Винаги съм гледала на интересите си и държанието си по-скоро като на нещо необходимо,отколкото като нещо,заради което хората ме гледат по различен начин...Имам своя кръг от приятели и познати,при които "старомодните" неща се харесват:)

Намират се все още дами и кавалери:)Някой скрити от "тълпата",някой не,но ги има:)

Link to comment
Share on other sites

Да бъдеш или да не бъдеш, това е въпроса!

Дали все още са останали такива индивиди по нашата земя? И ако ги има, какви метаморфози са претърпели? Опасно ли е днес да бъдеш дама/кавалер? Имаме ли нужда от тях и какво правим ние по въпроса? Както и всякакви други въпроси по тази тема са добре дошли!

 

Дали е опасно не знам ама си е загубена кауза-може би ако срещна истинска дама/брей как звучи само-"истинска дама"-все едно играя в постановка от Шекспир :P :tongue / и аз ще се превърна в кавалер ама като гледам каква е вероятността това да се случи по-скоро ще си остана същия уникат. :punk

Link to comment
Share on other sites

1. Този който ударих ми беше братовчед

2. Казвал съм му че се дразня като прави така

3. Ще правя това, което сметна за добре и което ме кара да се чувствам удобно и изобщо не ме интересува дали е просташко или не!

 

Аз също уважавам жените, дори много, но не бих си позволил да целувам ръка на момиче пред приятеля му! Че после от уважение мога да взема и с език да я целувам - и това ли е уважение? За мен да уважаваш една жена не значи да и целуваш ръка и в същото време да говориш какви ли не простотии пред нея!

 

Е че какво лошо има в това да и целуне ръка ? Това не значи, че я сваля.

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля, че все още съществуват и ще съществуват дамите и кавалерите, но всичко се свежда до ниво на интелигентност... А самите понятия също са се изменили, за жалост те се считат за "отживелица". От позицията на момиче мога само да кажа, че един "кавалер" с костюм и вратовръзка респектира повече от младеж с дънки. Но за да усетят разликата, "дамите" трябва да са достигнали до едно определено ниво на духа, възпитанието и донякъде образованието ;)

Link to comment
Share on other sites

хубаво е да си кавалер но само ако имаш срещу себе си ДАМА.та не ми се е случвало много често като се имат в предвид боклуците на които налитам постоянно :angry1

Link to comment
Share on other sites

Кавалер = Конник :)

nikisim=gentleman :P

Няма да е лошо ако всеки, който дава мнението си каже и какво точно разбира под дама/кавалер

Най-кратко мога да го определя като: възпитано и достойно поведение в обществото.

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля, че все още съществуват и ще съществуват дамите и кавалерите, но всичко се свежда до ниво на интелигентност... А самите понятия също са се изменили, за жалост те се считат за "отживелица". От позицията на момиче мога само да кажа, че един "кавалер" с костюм и вратовръзка респектира повече от младеж с дънки. Но за да усетят разликата, "дамите" трябва да са достигнали до едно определено ниво на духа, възпитанието и донякъде образованието ;)

Това,за което говориш ти,мила,не е никакъв кавалер,а най-обикновен добре облечен "бизнесмен".Явно ти не си достигнала нивото на интелигентност,за което говориш,щом съдиш за хората по дрехите.Тук не става дума за никакъв мозък,ниво на интелекта и т.н.Не става въпрос и за дрехите.Важно е отношението към хората.Само това.

Нещо против дънките и шортите ми на палми(имат две лица.от другата страна са лилави)?

Link to comment
Share on other sites

Това,за което говориш ти,мила,не е никакъв кавалер,а най-обикновен добре облечен "бизнесмен".Явно ти не си достигнала нивото на интелигентност,за което говориш,щом съдиш за хората по дрехите.Тук не става дума за никакъв мозък,ниво на интелекта и т.н.Не става въпрос и за дрехите.Важно е отношението към хората.Само това.

Нещо против дънките и шортите ми на палми(имат две лица.от другата страна са лилави)?

Такам... Мисля, че съм уточнила "кавалер", не съм казала просто "бизнесмен", нали?! Дай да не си говорим за ниво на интелигентност ;)

Link to comment
Share on other sites

Такам... Мисля, че съм уточнила "кавалер", не съм казала просто "бизнесмен", нали?! Дай да не си говорим за ниво на интелигентност ;)

Искаш да кажеш,че съм тъпанар? ;) Айде няма да контрирам,щото не ща разправии.

 

ixxx,i az imax takiva edno vreme :( :( .. samo 4e bqxa 4erni ot drugata strana ..

Ееееееееееех,спомени!Колко бяха модерни едно време само!По-добри къси гащи не е имало,няма и няма да има вече.Това е тъжната действителност.А моите се скъсаха,така че останах и без тях.Бяха ми късметлийски.Още месец-два и правеха 10 години.Останаха ми от брачеда(8 години по-голям от мен),щото сега няма как да си купя.Толкова общи спомени имам с тях,че сега ми се насълзяват очите,като се сетя.Какви времена бяха само!

Link to comment
Share on other sites

obojavam myje, koito sa kavaleri kym vsichki dami, a ne samo kym tazi, s koqto sa v momenta i to samo za okolo mesec. a eto kak si predstavqm syvremenniq kavaler: chistoplytnost, vkus kym oblekloto bez znachenie ot stila, charovna usmivka, byrza misyl, takt, umelo vodene na spor, zadyljitelnoto chuvstvo za humor, tyrpenie za izslushvane, sobstvena poziciq po vseki vypros, uvajenie kym vsichki, absoliutno vsichki hora... neshta kato otvarqne na vrata pred dama i podavane na ryka na slizane ot kalqskata (respektivno avtobusa, BMW-to...) nqma nujda da gi povtarqm za poreden pyt prez poslednite nqkolko veka.

Link to comment
Share on other sites

kavalera ne bi li trqbvalo prosto da e u4tiv...vodene na spor,burza misul...kvi sa tea raoti?!..u4tivost mu e maikata! ti si iskara tuka tvoq muj-me4ta! ne obiknovenia kavaler ;)

Link to comment
Share on other sites

Малко разяснение(Владо пак ще ме обвини,че загробвам теми )

1.Кавалер идва от френската дума "chevalier"-чете се "шевалие"(буквално означава "конник",както каза и Караман) и е било титла,въведена в двора на Луи X.Първоначално е била титла,давана само на командващия кралската кавалерия(их как забих в семантиката на думите и сравнителното езикознание) и е била символ на високо образован човек,изключително честен,почтен и отговорен.По това време кавалерията е влизала в бой по строги,определени правила, изискващи изключителна почтеност.Оттам идва самият термин.

2.Дама идва пак от френски- "damme" - чете се "дам"(буквален превод от старофренски -"майка",иначе - жена,ползваща се с уважение)

Обикновено се е използвало за майката-кралица в династията на Меровингите,откъдето после е залегнало във френския,а после и в целия свят.

 

Ето ви кратка,точна и ясна дефиниция.Ако има въпроси-слушам :)

Link to comment
Share on other sites

Доста късно се включвам в темата, много неща са казани вече.

Искам само да добавя, че в никакъв случай не е срамно да си кавалер! Много уважавам мъжете, които знаят как да се държат, когато около тях има жена. И както каза снежко - да се отнасят добре към всяка една жена, не само към тази, която им допада.

А хората, които се подиграват и смятат, че да си кавалер е отживелица, че е ненужно подмазване...мисля, че ще е по-добре да си спестя думите.

Link to comment
Share on other sites

Даа,интересно.Аз съм простак,но простак когато се наложи.Точно както каза Agarvaen.Обаче съвсем спокойно мога да кажа и че съм кавалер.А това понятие включва в себе си много неща...неща,които се свеждат до отношението на човек към околните.Аз също подавам ръка на момиче когато слизам от рейс или от квото там слизам/разбирайте каруца,колело,кола и прочие/,правя комплименти/в това отношение мога да бъда много добър/,обичам да подарявам цветя/наскоро подарих еий така букет на една приятелка,просто защото исках/,обичам да слушам.Всъщност се отнасям добре

Link to comment
Share on other sites

Тия неща за дами и кавалери отдавна ги няма.Има само отделни индивиди,които са на изчезване.Ако си кавалер те мислят за тъп.Ако си дама те мислят за заблудена.Сега са на мода простаците и ку***те. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Сега са на мода простаците и ку***те. 
:sick :wacko: :P :P :P :P :P prav si mnoooo
Link to comment
Share on other sites

ha ineresna tema .. imam edin priatel koito ne e jivql v bg ,no roditelite sa mu balgari i toi kato doide tuk o6te v na4aloto ... zapo4na da razkazva kak se zapoznal s edna dama v nqkvo kafe,kak izlizal s edna dama ot kursa i tn , a znaete li kvo mu kazaha negovite bg priateli ( kom6ii ) stiga si im vikal Dami , tva sa putki

 

 

kvo moga pove4e da kaja za "kavalerite"!!!

 

no smqtam 4e o6te ima kavaleri ili pone elementarna etikecia... ne moje mom4e i momi4e da vlizat v zavedenie i tq da si otvarq vratata , ili puk da otvarq vratata na kolata , ili puk edin maj sled ve4erq ( kafe ) ne mu pre4i da i podade qkenceto i da i go darji dokato se obli4a ,a tq da ne zabravi da kaji Blagodarq

 

kakvo trqbva da pravi edna dama - Trqbva da e krasiva i mal4aliva ..

Link to comment
Share on other sites

abe to nqma da i pre4i i da si sedi vkashti i da si sgotvi vmesto da coca parite na "kavalera" ama tva e druga tema :) ...ina4e sum saglasen s teb..e ot vreme na vreme i as se obrushtam s tqh sus vsqkakvi..sinonimi no nikoga seriozno i nikoga v kompania na jena :) kogato se naloji sum kavaler :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...