Jump to content
BulForum.com

Дама & Кавалер


Recommended Posts

Да бъдеш или да не бъдеш, това е въпроса!

Дали все още са останали такива индивиди по нашата земя? И ако ги има, какви метаморфози са претърпели? Опасно ли е днес да бъдеш дама/кавалер? Имаме ли нужда от тях и какво правим ние по въпроса? Както и всякакви други въпроси по тази тема са добре дошли!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply
А ръка целувате ли им? Редно е на дама... Щото аз до ся друг не съм виждал. Брат`чета се опитва да ма копира, ама слабичко.

Аз видях един да получава мого як шамар за подобно нещто. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Аз видях един да получава мого як шамар за подобно нещто. :wacko:

Ха-Хааа! :woot :woot

Да не си видял мен?! Защото аз един път така направих! Един посегна да целуне ръката на мойта приятелка и отнесе един шамар от мен! Леко съм ревнив. :P

Link to comment
Share on other sites

Аз казах на дама  :)

 

 

Аз от доста време не съм виждал такова животно по улиците.... :(

Иначе без съмнение ги има.Ама е много по-обидно да си изтрие ръката след като си я целунал...

Ама пък и в днешно време,кой ли ти гледа куртуазия,етикеция и култура....

Нали е с трътлест з*****к,къси крачета и панталони с ниска талия.... :lol:

То това е върха на модата и привлекателността... ;) За елегантността да не говорим... :wacko:

Ама май се отклонихме от темата(поне аз )

 

А,щях да забравя - задължителните колани с метални финтифлюшки и огромните пластмасови обици в електрикови цветове-перфектното украшение и декорация на една днешна дама :)

Link to comment
Share on other sites

Каква ревност... Тук за уважение говорим. Това е много просташка постъпка.

1. Този който ударих ми беше братовчед

2. Казвал съм му че се дразня като прави така

3. Ще правя това, което сметна за добре и което ме кара да се чувствам удобно и изобщо не ме интересува дали е просташко или не!

 

Аз също уважавам жените, дори много, но не бих си позволил да целувам ръка на момиче пред приятеля му! Че после от уважение мога да взема и с език да я целувам - и това ли е уважение? За мен да уважаваш една жена не значи да и целуваш ръка и в същото време да говориш какви ли не простотии пред нея!

Link to comment
Share on other sites

А подавате ли им ръка, като слизат от рейса? ;)

Не само когато слизат от рейса. Но за тези въпроси ще е добре да отворим нова тема. Може да оставите тази чест на мене, ако обичате!

Link to comment
Share on other sites

Да бъдеш или да не бъдеш, това е въпроса!

Дали все още са останали такива индивиди по нашата земя? И ако ги има, какви метаморфози са претърпели? Опасно ли е днес да бъдеш дама/кавалер? Имаме ли нужда от тях и какво правим ние по въпроса? Както и всякакви други въпроси по тази тема са добре дошли!

Link to comment
Share on other sites

Според мен е опасно, защото ако се стараеш да бъдеш такъв, рискуваш да бъдеш подиграван от околните!

Все ми е тая какво мислят околните. Ако им се подиграва - така да бъде - те себе си осмиват ,а не мен ...

Не знам. Аз лично не съм кавалер - признавам си го! Ако има още такива - Евала!

Аз се старая , но колко го постигам - това не мога сам да кажа ...

Link to comment
Share on other sites

Има едни такива. Аз лично смятам че етикетът е нещо необходимо и дори приятно. Имало е случаи в които ме гледат накриво или дори ми се подсмиват за кавалерски постъпки. Проблема не е мой. Аз си мисля че правя правилното и съм добре.

Link to comment
Share on other sites

Да,опасно е да бъдеш дама,кавалер.Ако въобще знаеш какво означават тези думи.Опасно е да говориш културно пред дама/кавалер.

Опасно е защото се отделяш от стадото на плебеите,които,за отмъщение ти лепват разни обидни прякори,изолират те от средата си и те оставят сам.Опасно е да си с костюм и връзка,официални обувки и ръкавели.

Опасно е да се гримираш семпло,красиво и неподчинявайки се на модните норми.Опасно е да се обличаш елегантно или "снобарски",защото веднага те заклеймяват.Грешно е.Защото показваш,че мислиш,че си се издигнал над плебса по начин,който той мрази най-много - интелектуалния т.е. мисленето те прави различен.А мислиш ли различно,започваш да се държиш различно.Има го и въпросът с възпитанието.Но за много млади хора днес,да се "държиш културно" е непонятна фраза.Та на кой му е нужно да се държи културно към едно момиче?Те нали обичат простащините?

Хм...

Вярно,и аз се държа като простак.Опа,аз съм ПРОСТАК .Но само когато трябва и където трябва.Иначе знам как да се държа учтиво и културно с една дама . Знам и как трябва да се държа на улицата(като кавалер,не като простак ;) )

 

И не съм превърнал простащината в начин на живот.Мога да бъда вулгарен,груб,непочтителен - НО само ако сметна за добре.

Мога да бъда и културен,елегантен,внимателен - НО пак ако сметна за добре.

 

Малко са хората умеещи да бъдат дами/кавалери.

Не претендирам,че съм кавалер.Но твърдо заявявам,че не съм грубиянин в отношенията си с противоположния пол(поне не винаги :) )

Link to comment
Share on other sites

Аз отговарям на почти всички описани от Agarvaen критерии, но не се чувствам чак толкова изолиран. Просто на моменти леко пренебрегнат.

 

До мен имаше хора, които не само ме разбираха, а и правеха всичко това, също като мен. И наистина се чувствахме една класа над околните. Но в мемнта са далече.

Link to comment
Share on other sites

Абе за кво говорим бе хорица. Кви дами кви кавалери. Сложете си едно сако, панталон и риза и излезте да видите ка ще ви гледат странно всички. На отговора дали е опасно мисля, ДА опасно е :) Както написа Agarvaen се отделяш от всеобщото стадо. Подарете едно цвете на момиче ей така даже непозната срещната на главната. Ще ви изгледа странно и най-вероятно няма да ви обърне никакво внимание мислейки ви за луд. Кавалери каквито са били едно време мисля, че вече няма. Иначе и аз като Георги се старая, но старанието много често просто остава незабелязано.

Какво е да си кавалер? Може би да подаряваш цветя да отваряш на момичето вратата, да и подаваш ръка като слиза от рейса и т.н. Аз лично такова нещо не съм видял. Днес за кавалерство може би се приема да поканиш едно момиче на кафе и след това да платиш сметката. Да ама не!!! Всеки може да бъде кавалер, но в днешното общество просто те мислят за луд ако си такъв.

След като разясних за кавалерите мисля става ясно, че няма и дами тъй като всичко започва от нас :)

Link to comment
Share on other sites

Абе за кво говорим бе хорица. Кви дами кви кавалери. Сложете си едно сако, панталон и риза и излезте да видите ка ще ви гледат странно всички. На отговора дали е опасно мисля, ДА опасно е :) Както написа Agarvaen се отделяш от всеобщото стадо. Подарете едно цвете на момиче ей така даже непозната срещната на главната. Ще ви изгледа странно и най-вероятно няма да ви обърне никакво внимание мислейки ви за луд. Кавалери каквито са били едно време мисля, че вече няма. Иначе и аз като Георги се старая, но старанието много често просто остава незабелязано.

Какво е да си кавалер? Може би да подаряваш цветя да отваряш на момичето вратата, да и подаваш ръка като слиза от рейса и т.н. Аз лично такова нещо не съм видял. Днес за кавалерство може би се приема да поканиш едно момиче на кафе и след това да платиш сметката. Да ама не!!! Всеки може да бъде кавалер, но в днешното общество просто те мислят за луд ако си такъв.

След като разясних за кавалерите мисля става ясно, че няма и дами тъй като всичко започва от нас :)

С това вече не мога да се съглася! Значи аз всеки месец подарявам цвете на приятелката си и тя се радва супер много! И ако подариш цвете на непознато момиче ти гарантирам че няма да те сметне за луд! Ще се зарадва. А относно за сметките - ами на мен ми доставя огромно удоволствие да платя сметката на момиче!

 

П.С. Тази тема ми помогна да осъзная, че и в мен има нещо кавалерско! ;) :P B)

Link to comment
Share on other sites

Девице :) (Virgo) от латински ти си за мен типичен представител на това стадо.Аз не съм овца от твоето стадо.На мен не ми пука как ще ме гледат по улицата.Разбираш ли?Аз просто съм няколко класи над вас,както каза Тедо :)

За мен вие сте плебеи.Дори когато се мъкна окъсан,с кубинки,мърлява тениска и рошава коса - вие пак ме гледате странно.Защото не се вмествам във вашите норми на живот.Разбираш ли ме?Не е до дамите :)

До цялото общество е.Няма значение как съм облечен - дали като най-пропадналия метъл или като най-изтупания президент на банка-за вас аз оставам неразбран.Но вие сте ми повече от ясни.

Я вземи прочети "Гергьовден" и "Странник" на Хр.Ботев :)

Те са хора като вас ;)

И не искам да те обиждам-в случая просто показвам малко по-груб хумор ;)

Link to comment
Share on other sites

Девице :) (Virgo) от латински ти си за мен типичен представител на това стадо.Аз не съм овца от твоето стадо.На мен не ми пука как ще ме гледат по улицата.Разбираш ли?Аз просто съм няколко класи над вас,както каза Тедо :)

За мен вие сте плебеи.Дори когато се мъкна окъсан,с кубинки,мърлява тениска и рошава коса - вие пак ме гледате странно.Защото не се вмествам във вашите норми на живот.Разбираш ли ме?Не е до дамите :)

До цялото общество е.Няма значение как съм облечен - дали като най-пропадналия метъл или като най-изтупания президент на банка-за вас аз оставам неразбран.Но вие сте ми повече от ясни.

Я вземи прочети "Гергьовден" и "Странник" на Хр.Ботев :)

Те са хора като вас  ;)

И не искам да те обиждам-в случая просто показвам малко по-груб хумор  ;)

Тук много грешиш. Ще ти обясня и защо. Мислиш, че не си овца от моето стадо ама май не си много прав. Ако беше чак толкова над моята класа нямаше да напишеш това по горе никога. Така, че моля ти се не ми говори, че си с класи над мен защото се вижда какво си. PEACE B)

Link to comment
Share on other sites

Ако имате в предвид това,че благоволих да Ви отговоря,господине,то обърнете внимание на предпоследният абзац от горния ми пост.Отговарям Ви така,само за да ви покажа разликите.А също така,многоуважаеми господине,ще ви помоля да ми отвърнете в добрия дух на разговора.

Link to comment
Share on other sites

Да видях го много добре последния ред от горното ти изказване, и пак ти казвам, че с нищо не си над моята класа . Защото аз никога с нищо не бих обидил та даже и да е някакъв вид "по-груб хумор" :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Господине,аз се отказвам да противопоставям мнението си с Вас,понеже проявявате неуважение и липса на познания относно елементарна етикеция и граматика.

Желая Ви приятен ден .

Link to comment
Share on other sites

Напълно подкрепям пост-а на Agarvaen (Номер 6 в тази тема) и нещата са много сходни с моя случай.

Колкото до главната тема, такива същества (дами и кавалери) може и да има но да не показват тези техни виждания защото знаят каква ще бъде реакцията на околните - пресмиване или мисли от сорта: Тоа па за к'ъф са мисли ?

Link to comment
Share on other sites

Колкото до главната тема, такива същества (дами и кавалери) може и да има но да не показват тези техни виждания защото знаят каква ще бъде реакцията на околните - пресмиване или мисли от сорта: Тоа па за к'ъф са мисли ?

Ей това се опитах да обясня и аз ама явно никой не ме разбра :blink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...