Jump to content
BulForum.com

Оптичен кабел 10G 15 метра и оптични модули 10км продавам


Recommended Posts

Продавам оптичен пач кабел 15 метра single mode LC/UPC-LC/UPC Дуплекс 3.0мм 9/125.

Също и два оптични модула Mikrotik LR FH-SP311TCDL10 до 10km LC SFP+ 10gbit single mode.

 

Причината - начинаещ в оптичните хави и не само ми пробутаха от една фирма тия мощни модули след като казах, че ми трябва за 15-тина метра, ами и не се разпознаха от ланкартите ми (Mellanox). Взех затихватели 10dB (виждат се на снимката), без промяна.

Вече съм поръчал едни други SR Мултимод да пробвам с тях.

 

Снимка.

 

Цена на двата модула (в комплект) - 85 лв.

Кабела - 10 лв.

Двата затихвателя - 18 лв.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Тия модули с такъв модел нещо не ми излизат, ама по малкото резултати с подобни наименования модулите са MultiMode, a пач-кордата е SingleMode. Пусни една снимка да ги видим.

Също така нали знаеш, че е важно какво има от другата страна на модулите. Ако от едната страна имаш TX1310/RX1550, срещу него трябва да е обратното TX1550/RX1310, за да се видят.

 

Поздрави

Тодор

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, PiToMeN said:

Тия модули с такъв модел нещо не ми излизат, ама по малкото резултати с подобни наименования модулите са MultiMode, a пач-кордата е SingleMode. Пусни една снимка да ги видим.

Също така нали знаеш, че е важно какво има от другата страна на модулите. Ако от едната страна имаш TX1310/RX1550, срещу него трябва да е обратното TX1550/RX1310, за да се видят.

 

Поздрави

Тодор

 

 

Това важи ако ползваш едновлакнести модули. В случая на човека са с 2 влакна. Т.е. по едното приема по другото предава и в този вариант дължината на вълната е еднаква.

 

Каква е тази скорост от 10G, леле :) . Защо не се замислиш за меден кабел с тази дължина от 15 метра ? Другото което се сещам - нали разминаваш влакната ? т.е. лявото трябва да гледа дясното RX -> TX 

Edited by b1k3r
Link to comment
Share on other sites

Продадоха ми ги като сингълмод и като Микротик. Видях етикета, но помислих, че просто те си ги брандират, не знам. И аз много не намерих инфо.

Отделно, за такива разстояния 10км доколкото знам вече били само сингъл мод.

 

влакната няма как са ги разменя аз, те са фабрично на общ конектор, а и ги просветих с фенерче, разменени са си както трябва в двата края.

За меден кабел, twinax са до 10 метра , а се намират по-често до 7м.

Цената на 10м twinax е същата или по-висока от аналогична оптика, а и с оптиката мога да сложа евтино и по-дълъг кабел при нужда.

С новите трансивъри нещата тръгнаха нормално иначе, но те са мултимод SR.

 

Коментар на цените.

Link to comment
Share on other sites

теди, извини ме за спама, но това че са 10км въобще не трябва да ти пречи. с тия километри реално се опитват да обозначат динамичния диапазон , а 10км реално не са толкова "силни" че да не могат да работят чисто насрещно, както в твоя случай - през един пачкорд. 

Въпросната "сила" която толкова ви плаши проявява ефекта си след 5-10 години непрекъсната експлоатация и се отразява предимно на качествата на влакното или в отделни случаи на повърхността на съединителя (от ултра полирана преминава в само полирана).

затихвателите не трябваше да са -10dB, a -3dB(5km)  или  -5dB(10km).

проблема е по-скоро в съвместимостта на конкретните СФП+ с твоята ланка - ако имаш възможност пробвай други. 

готов съм да ти услужа с пауърметър да провериш реално на какво ниво излъчват и дали въобще го правят - като са ти ги продали все пак някаква гаранция трябва да има.

Link to comment
Share on other sites

Да, мерси, и аз така разбрах, че минималната дистанция дори за LR е 2 метра и уж нямало проблем. Значи просто не се разбира с лан картата.

За затихвателите, четох във форума на микротик, че -5, но и с -10 работели (но за други техни модули ставаше дума там), а и някой ми каза за по-сигурно -10. Иначе и аз мислех за -5, защото четох някъде, че нормалното затихване по принцип било около 0.5dB на километър.

За пауърметъра мерси, ама няма кой да се занимава, предполага се, че са наред че да тръгна да ги меря дали изобщо работят. Ако на някой ще му свършат работа, основно с микротик оборудване, за което уж били направени да са съвместими...

Просто къса клечка този модел (или марка) да не тръгва на Mellanox картите ми.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...