Jump to content
BulForum.com

Вярвате ли в истинската любов ?


Вярвате ли в истинската любов ?  

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Във връзка с това, което написа NeverFirst, искам да поясня само, че когато питам : Вярвате ли в истинската любов ?, имам предвид точно тази любов , която представлява съвкупност от приятелство, доверие, уважение, физическо привличане, тръпка, обич, привързаност... нещо като пъзел, състоящ се от всички тези елелменти - който и от тях да липсва, това вече не е истинска любов... или поне е така , според моето скромно мнение ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Във връзка с това, което написа NeverFirst,  искам да поясня само, че когато питам : Вярвате ли в истинската любов ?, имам предвид точно тази любов , която представлява съвкупност от приятелство, доверие, уважение, физическо привличане, тръпка, обич, привързаност... нещо като пъзел, състоящ се от всички тези елелменти - който и от тях да липсва, това вече не е истинска любов... или поне е така , според моето скромно мнение ! ;)

 

Много добре, аз обаче май забравих да отговоря / не помня вече - краткосрочната ми памент нещо хич я няма / ... Да - вярвам ...

 

Гледай MEMENTO! Там пича беше намерил доста добър начин да си припомня какво е правил

По темата - вярвам в любовта. Вярвам, че човек може да се влюби истински повече от веднъж,че може да обича истински не само един човек.

Гледал съм го филмчето - много е добро :) ,но аз нещо май не си падам много по татуировките, пък и не съм я закъсал чак дотам :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

краткосрочната ми памент нещо хич я няма

Гледай MEMENTO! Там пича беше намерил доста добър начин да си припомня какво е правил :)

По темата - вярвам в любовта. Вярвам, че човек може да се влюби истински повече от веднъж,че може да обича истински не само един човек.

Link to comment
Share on other sites

... а и между другото, като прочете човек подписа ти (който определено ми хареса) , остава с впечтление, че имаш друго отношение към любовта.... Но все пак мението си е твое и имаш право на него !  :)

 

Във връзка с цитираното искам да уточня, че преди да го пусна подписът на Lord_Gudo беше друг, различен от настоящия, но явно нещо го е провокирало да го смени ;) Е негово си право ! Аз просто исках да се уточня за да не се чудят хората, какво общо има с любовта настоящият подпис на Lord_Gudo.

:) PEACE !

Link to comment
Share on other sites

Chestno kazano vqrvam,no ne si pravq truda da q tyrsq. Ako q tyrsq vyv vsqka edna vryzka shte stanat prekaleno mnogo razocharovaniq s mujete i shte si mislia,che niama lubov :>

V momenta sym dovolna ot muja s koito sym,no tova ne znachi,che se obichame istinski ili neshto takova.Nqma kakvo da se zalygvame takava iskrena lubov q ima samo po sapunenite seriali :>

Link to comment
Share on other sites

Любов=жеалние за секс???Стига бе,искаш да ми кажеш,че когато съм искал да правя секс съм бил влюбен в дадения индивид???Ейййй,каква теория.Ама честно да ти кажа-когато просто ми се прави секс и го правя с някоя девойка,просто ей така-за удоволствие-любовта е последното нещо,което се върти в главицата ми .Любовта не е якото чукане/макар че то е и част от нея,но пък то може да съществува и само/.Точкааа.

 

И да ви пикая на сравненията със сапунени сериали.***********************-това е една от наааайй-злобните псувни на които съм способен.А аз съм талантлив в накои неща

Link to comment
Share on other sites

"Аз не вярвам в това,

че човек веднъж обича.

Знам,че дългите пътища

други съдби пресичат.

След безсънната нощ

най-красива зора настъпва..."

 

Част от някаква доста стара песничка...намерих я написана на някаква тетрадка...;)

А иначе това с половинката винаги съм си го обяснявала по странен начин-има един билет скъсан на две:)и измежду всички други скъсани билети има много подобни половинки,които савпадат с въпросната една,подхождат си...има и една единствена,която е съвсем негова...обаче понякога не се събират двете половинки:(

 

Това с билета много ми хареса!

Link to comment
Share on other sites

На въпроса, така както е зададен - Не.

Иначе всяка любов е истинска. Поне в началото. Не че в последствие става не-истинска.

И не, няма някой който ме чака някъде там, само мене...

Link to comment
Share on other sites

Любов=жеалние за секс???Стига бе,искаш да ми кажеш,че когато съм искал да правя секс съм бил влюбен в дадения индивид???Ейййй,каква теория.Ама честно да ти кажа-когато просто ми се прави секс и го правя с някоя девойка,просто ей така-за удоволствие-любовта е последното нещо,което се върти в главицата ми .Любовта не е якото чукане/макар че то е и част от нея,но пък то може да съществува и само/.Точкааа.

 

Много добре! Истинската любов не е равна на секс.Ако чрез това си изказване визираш моя post - прочети го още веднъж и ако отново се получават такива обърквания - пиши ЛС или на ICQ и аз ще се опитам да обясня своето виждане по въпроса по по-добър начин.Иначе и сега ще се опитам да дам малко повече светлина на въпроса. Това , за което говоря са химическите реакции в мозъка , не за "навика" да се прави секс. Процесите , които протичат в човешкото тяло , когато човек се чувства "влюбен" , резултират в желание за секс ! Не ти говоря , че човек не желае да е мил и прочее / макар ,че е възможно - разни хора ,разни идеали /, работата е там ,че всичкия този адреналин и разните други хормони , които тялото произвежда , нямат друго биологично предназначение , освен секс-а. Напълно възможно е и човек просто да прави секс без да изпитва по-горе споменатите ефекти... Например ако това не беше така , това би означавало , че всички актьори от adult movies , щяха постоянно да изпитват това странно усещане в стомаха и петите да им се подгъват , когато видят своята снимачна половинка. В действителност то е горе-долу обратното - всместо приятно чувство и очакване , те може би изпитват някакво отвращение ... И все пак идеята ми е ,че повечето хора наричат тези чисто физически процеси в тялото - любов. Според мен това не е любов и няма повече да се пояснявам ,защото не ми се ще да се повтарям извън рамките на допустимото.

Дано сте ме разбрали , защото ако не сте - това значи ,че наистина не мога да се изразявам :blink:

Приятен ден.

Link to comment
Share on other sites

Визирах изказването на Лорд Гуидо.А иначе си прав,а и аз това казах-любовта включва и секса,докато сексът съществува и без любов.

Link to comment
Share on other sites

Дано сте ме разбрали , защото ако не сте - това значи ,че наистина не мога да се изразявам  :blink:

Приятен ден.

 

Разбираме те, NeverFirst, спокойно , изразяваш се много добре даже ... и все пак много хора ще продължават да бъркат понятията и да не ги различават особено, но какво да се прави ? :huh:

Иначе искам да споделя, че определено ми харесват резултатите, които показва анкетата до този момент :P както и разсъжденията на повечето хора, които са дали мнението си по темата... и също така се радвам, че в тази тема не се зародиха някакви заяждания и разправии, поне засега :)

Очаквам още мнения, гласове, коментари, който каквото му е на сърцето.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ето малко "истинска" любов от Превер:

Любов по роботски

 

Един човек написва на машина любовно писмо

и машината отговаря на човека наместо получателката

Тя е тъй усъвършенствана машина

машина за пране на чекове и на любовни писма

И човекът удобно настанен във своята машина

за обитаване чете с машината за четене отговора

на машината за писане

И в своята машина за мечтаене с машината за смятане

купува машина за обичане

И в своята машина за осъществяване на мечтите

той се люби

с машината за писане посредством машината за обичане

А машината му узневерява с един като голяма шина

ама шина да пукнеш от смях.

Link to comment
Share on other sites

sorry, че отговарям без да съм прочел темата & sorry, ако се повтарям, но преди да се пита вярваш ли в нещо, то трябва да определиш какво е това нещо - в случая какво е истинска любов?

Link to comment
Share on other sites

...любовта това е желанието за задоволяване на нуждите на даден индивид/и ... така че с други думи: любовта = желанието за секс...

начи първото твърдение е вярно но извода не смятам че е съвсем точен ;) поне при мене любовта не е равна само на желанието за секс

 

виж с тва съм много съгласен

...любовта ... може да те направи зависим от някого,ама щом ви е кеф..моля моля...

аз вярвам в истинстака любов

винаги остава частица от истинската любов в тебе но това не значи че само 1 е точният човек на земята поне според мене :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Вярвам,но не мисля,че се случва само веднъж в живота и че е вечна.Всъщност,може да е вечна,рядко.Но по време на съществуването си човек преживява много различни емоции с много различни хора,като повечето от тези емоции можем да определим с една дума-любов.А когато си склонен да споделиш дните до края с даден човек-е това вече е истинската любов.Е,пак я изкарахме вечна,но се среща и в по-дребни измерения,когато,по една или друга причина,любовта угасва.Стига толкова,че май навлизам в темата за депресиите,но,рано или късно,всеки намират подходящото същество,за което да е готов на всичко.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

по темата -да вярвам в истинската любов, всяка сутрин се събуждам и тя е до мен,докосвам я със страь да нея събуда, да не отлети.може би не сам се събудил може би сънувам или това се случва вярвам че е до мен вярвям в любовта.вярвям че е нещо добро а ницхто добро не умира. някои ден да мога да кажа, ако имам възможност бих го направил отново. извинявам се за обърканите думи просто..........

Link to comment
Share on other sites

"Вярвате ли в истинската любов ?"

 

"истинската" - как може да слагаш такова определение за любовта???

нима има не-истинска и се разграничава на степени и определения?

 

и макар, че не ми харесва много въпроса, ще ти отговоря - ако мислиш така за любовта то това което ще изпиташ няма да е към реален човек... даже ще е гадно за човека върху когото ще метнеш своята мрежа на очаквания за тази "истинска" любов ...

 

edit:

Човек задаващ въпроса за 'истинската любов' веднага сам си отговаря със самия въпрос - това не е любов - това е 'истинска любов' ...

 

мога да кажа, че повече вярвам в лъжливата любов като изобщо не твърдя, че това е любов, а нещо наричано така... (разбирайте намека ми...)

"оо този как е подреден в живота - обичам го"

"ооо прилича на брат пит - оообичам го"

"оооо ти си реализиран - обичам те"

"оооооо тази има голями цици - обичам я"

"о мисля, че това ми е истинската любов..."

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...