Jump to content
BulForum.com

Вярвате ли в истинската любов ?


Вярвате ли в истинската любов ?  

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Е ами исках да ви попитам : Вярвате ли, че в живота на човека има само една истинска любов, т.е че всеки има своята половинка и тя разбира се е само една ;) ???

А за да не кажете, че питам, а не съм изразила собствено мнение, ще кажа : ДА, слава богу, вярвам в истинската любов и ДА мисля че тя може да бъде само една !!! :love :wub: :love

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали една или поне се надявам, че не е само една, защото вече открих моята и ... не съм с нея. Но вярвам, че ще има и други 'истински'. Трябва ни вяра, иначе сме за никъде :)

Link to comment
Share on other sites

Аз вярвам във всичко,което искам,така че и в истинската любов вярвам.И я търся и я чакам,щото съм малко егоист и не ми се ще без нея

Link to comment
Share on other sites

Всяка следваща любов може да е по истинска. Любовта може да дойде при теб винаги, по истинска или по разочароваща. Истинската любов е една, но можем да кажем коя е БИЛА тя едва преди да... :zzz завинаги

Link to comment
Share on other sites

"Аз не вярвам в това,

че човек веднъж обича.

Знам,че дългите пътища

други съдби пресичат.

След безсънната нощ

най-красива зора настъпва..."

 

Част от някаква доста стара песничка...намерих я написана на някаква тетрадка...;)

А иначе това с половинката винаги съм си го обяснявала по странен начин-има един билет скъсан на две:)и измежду всички други скъсани билети има много подобни половинки,които савпадат с въпросната една,подхождат си...има и една единствена,която е съвсем негова...обаче понякога не се събират двете половинки:(

Link to comment
Share on other sites

ЗАКОН НА СЪДБАТА

Всеки от нас има жена, която му предопределена от съдбата.

Ако успеем да я избегнем, сме спасени.

Link to comment
Share on other sites

Е ами исках да ви попитам : Вярвате ли, че в живота на човека има само една истинска любов, т.е че всеки има своята половинка  и тя разбира се е само една  ;) ???

А за да не кажете, че питам, а не съм изразила собствено мнение, ще кажа : ДА, слава богу, вярвам в истинската любов  и ДА мисля че тя може да бъде само една !!!  :love  :wub:  :love

 

Любов..да..да..не..не...дрън дрън...Няа такова нещо.Такова нещо мое да съществува само в нечий болен мозък.Не отричам ролята не жените в живота на мъжете,ама чак пък дотолкова да се вдълбава човек...Тва нещо..любовта дето му викате единствено може да те направи зависим от някого,ама щом ви е кеф..моля моля, не се блъскайте, един по един!!

Link to comment
Share on other sites

"Вярвате ли в истинската любов"... Хах, ами че като чувство, което изпитваш ти, любовта май няма ква друга да е освен "истинска", аз за друга не съм чувал... Или обичаш някого или не, не виждам средно положение. Виж, ако говориш (както е и в случая май) за взаимоотношенията между двама, то тогава по-точно би било да използваш "истинска връзка" или нещо от сорта, но няма нищо, така или иначе всички разбираме за кво става въпрос...

Иначе да, вярвам в любовта, не мога да си представя как може да не вярвам в нея, при положение че съм я изпитал и то не веднъж. За мен е все едно да ме питаш дали вярвам в съществуването на кафето дет пия сутринта - еми да, вярвам. Но по въпроса дали тая любов е единствена и неповторима и всичко онова за "единствения човек", то за да твърдиш такива неща има два варианта:

1. си много глупав (или айде "наивен", да не се обидите нещо...)

2. си влюбен в момента (което като се замислите е пак същото, само дето минава след време :) )

Любовта и партньора ти в живота не са нещо предопределено или заложено в теб, помисли - много хора по света може да отговарят на твоите изисквания и т.н., защо смяташ, че е само един?

Link to comment
Share on other sites

да, вярвам, намерих я, ма не е с мен. колко тъпо! НО ще има и други "любови" :) защото ако е само една и това е тази, която съм си намерил, ще е много кофти ;)

Link to comment
Share on other sites

Любов...нема такова животно... :punk

Link to comment
Share on other sites

Аз не вярвам в любовта тва са само глупости за омайване и умопомрачаване на отчаяните души. Както се казва в книгата на един голям американски психолог ...любовта това е желанието за задоволяване на нуждите на даден индивид/и ... така че с други думи: любовта = желанието за секс.

Колкото до ИСТИНСКАТА любов -> само в детските книжки и бозавите романи.

Link to comment
Share on other sites

Spored men v jivota ima mnogo luibovni trepeti no nikoga ne moje da se kaje 4e edin 4ovek e idealniq!!6tom primerno si skasali s men zna4i ne e idealniq za6toto ina4e 6te6e da iska da si zapazim vrazkata!!!Pak i smqtam 4e luibovta sled vreme iz4ezva i ostavat samo drugi ne6ta koito te svarzvat s daden 4ovek!!

Link to comment
Share on other sites

Имате вече и анкета , така че включете се за да видим, но все пак не случайно исках и да е топик за да може и малко да поразсъждаваме !!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

... така че с други думи: любовта = желанието за секс.

Колкото до ИСТИНСКАТА любов -> само в детските книжки и бозавите романи.

 

Уважавам мнението ти, Lord_Gudo , но горното равенство не е общовалидно и затова не може да бъде равенство ... Може би за някои любовта е само секс, но не салгай всички под общ знаменател ... а и между другото, като прочете човек подписа ти (който определено ми хареса) , остава с впечтление, че имаш друго отношение към любовта.... Но все пак мението си е твое и имаш право на него ! :)

Link to comment
Share on other sites

Какво значи любов ? Ако някой може да ми обясни точно какво е любов бих се зарадвал. Понеже това не е чат ,а форум , ще пробвам сам да си разясня това понятие , което е косило краката на мнозина и се е лепило по езиците на отчаяните и радостните ... Та , любовта е някакво чувство на привързаност - това е в един по-общ случай. Например може да обичаш майка си , баба си , баща си , братя , сестри и прочее. Тук обаче за такава любов май не се говори , но все пак - тя е истинска / при повечето индивиди / . Та сега да обърнем внимание на интригуващите взаимоотношения мъж - жена. Самата същност на тези взаимоотношения предполага за наличието на някаква физическа близост , която се развива в един от многото етапи на връзката. Работата е там , че желанието за такава физическа близост подкосява краката на повечето хора и им бърника из червата , когато срещнат своята "половинка". За най-голямо нещастие , и учудване , това чувство не е постоянно и вечно ,защото човешкият индивид , като биологична единица , има нужда да се възпроизвежда с най-голям брой партньори. Първо се получава физическо привличане от един партньор , след това от друг и така нататък. Това до дук си е чисто физическата страна на въпроса / и то доста отгоре , отгоре разгледана / , наричаща се естествен подбор и е свързана с еволюцията на вида. В човешките взаимоотношения се прокрадват и други чувста / така да го наречем / . Като мислещи и съзнаващи същества , ние сме способни до известна степен да се преборим с инстинктите си и да потиснем желанието да подкачаме от партньор на партньор , което междувпрочем в повечето случаи води до морална неудовлетвореност /главно поради липсата на сигурност и необходимостта от близък човек/ . От гледна точка на това, че мислим , можем съвсем спокойно да заявим ,че има втори аспект в човешките взаимоотношения - чувствата / повечето хора бъркат физическото привличане с любов - за най-голямо тяхно нещастие :huh: /. Та да прекратим до известна степен всеобщоизвестната лекция и да преминем към въпроса. Съществува ли истинска любов - разбирасе ,че съществува . Работата е там ,че тя не е нещо , което пада от тавана и си се люлее на полилея , чакайки да го грабнеш - тя има съвсем друго естество. Истинската любов представлява смесица от двете основни "чувства" , които изброих по-горе - ще ги нарека с простите им и всеизвесни наименования / макар и до известна степен грешни / - физическо привличане и приятелство. В един или друг етап от връзката физическото привличане започва да изчезва , но ако е налице другото нещо - приятелството , съществува доста добра възможност двата индивида да не се разделят , а да си се "обичат" още дъъъълги години. Тук ,разбира се , се прибавя и фактора "привързаност" , който се създава с течение на времето. Та , не си правете илюзии ,че истинската любов е да намериш половинката , която ти паста на 100% - такова нещо няма и не го търсете. Всъщност теоретично е възможно , но по сврета има около 2,6 милиарда мъже и 2,4 милиарда жени - вървете да си търсите половинката :woot ... В една връзка компромисът и взаимното нагаждане е едно от най-важните неща. Ако у човек не съществува нагласата да прави компромиси , значи у него не съществува нагласата и да обича... Ако гледате само външността на хората и колко готини гърди/ респективно дупета / имали те и се водите по "свиващият ви се стомах" - не си правете илюзии ,че сте намерили правилния човек. Важно е ,когато си с него, да се чувстваш спокоен и сигурен - да можеш да му кажеш най-големите си проблеми ,а не да търчиш при други хора и да разправяш какъв страхотен секс сте правили или нещо от сорта ... Уффф поолях се май - еми това е - Good Luck ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...