Jump to content
BulForum.com

Интернет за IP камера


Recommended Posts

Явно не си прочел поста ми с разбиране. Кой ти говори за термална вкъщи :blink: .. Казах, че има (обикновени, макар повечето да са с zoom) камери по над 1000 лв, ДА НЕ ГОВОРИМ за.... термалните, които са вече и 5-6 цифрени суми.

Относно нормалните уеб камерите и какво дава не-уеб камера... еми уеб камерата най-често е USB и трябва да се свърже с ограничен като дължина кабел към компютър. Най-често нямат нощно виждане. Повечето по-профи софтуер работи с IP камери, не с USB такива и се прави разграничение. То дори само тия неща малко ли са.

Уеб камерите най-често не са с голяма резолюция поради естеството на работа. ИП камерите най-често имат вградени интерактивни и смарт функции, пресичане на линия, motion detect и много други, в Самата камера, а софтуера се възползва от тях, най-често за да намали натоварването на NVR-a колкото може.

Ние се отклонихме отдавна, защото темата беше за друго, но не виждам друга подобна тема, а не ми се прави нова.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Прочетох го. Не разбрах защо изобщо се споменават термалните камери, при положение, че са в напълно различна категория...

Затова и ти казах, че няма да си сложиш такава вкъщи.

 

Написаното за уеб камерата беше образно казано. Затова съм написал, че е glorified уеб камера. vinyl_master беше написал, че си я е хакнал и я е ползвал за уеб камера за кратко.

Link to comment
Share on other sites

Аз загубих дирята винил мастер за коя точно говореше. Сега прерових назад, ставаше дума за бебефона за 46 лв, която "хакнал" за стрийм, каквото и да значи това. Всяка камера поддържа стрийм да гледаш риълтайм. Аз мислех че ставаше дума за оная камера за 400 лв, даже забравих кой я спомена, и понеже не давала по-добра картина от евтините, явно мислех че става дума за нея. Явно си е взел камера за наблюдение на тавана, която не може да свърже с къс USB кабел и му е трябвала просто ИП/вифи камерка. Може да записва и на SD карта, за разлика от уеб камерките. А дали после е решил да я ползва и за друго...

За термалните се получи излишен спор, ясно бях написал защо съм ги споменал - като далечна аналогия, че има и много скъпи неща, които със сигурност няма да са идеални. Можех да дам аналогия и с автомобили, самолети и какво ли не, и не беше важното това че са "термални".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...