Jump to content
BulForum.com

Математическа гимназия Пловдив


Passenge_r57

Recommended Posts

Може ли някой да сподели мнение кое е по-добре да се запише в МГ Пловдив - Системно програмиране или математика с език и какво се изучава в системното програмиране. Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Е, имаше и избор между английски, немски, и френски. :) 

 

 Навремето не всички които завършваха МГто ставаха програмисти. Имахме колеги които станаха графични дизайнери, архитекти, маркетинг анализатори, директори, научни сътрудници и т.н. Та, математиката е общо взето основата на мисленето :)

 

Друг вариант е да изберете, това което е с по-висок бал и има по-сериозен филтър.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 7/11/2019 at 7:50 PM, Passenge_r57 said:

Може ли някой да сподели мнение кое е по-добре да се запише в МГ Пловдив - Системно програмиране или математика с език и какво се изучава в системното програмиране. Благодаря.

Имат постоянно текучество на учители и директори - да знаете, че в МГ език няма как да се научи. Ако езика ви е важен по-добре запишете Английската гимназия.  Ако езика не ви е преоритет - може и системно програмиране, но то не е за всеки. Да се учи програмиране от човек без интерес в материята е доста лош избор.

Link to comment
Share on other sites

Като оставим настрана факта, че това е отговор на въпрос от преди четири месеца, има някои неща, с които не съм съгласен. В сферата на IT не бива да разчиташ преподавателите в даден университет да те научат.
Първо - в доста случаи това са хора, които не са IT специалисти и нямат особен досег с практическата част. Второ - не могат да те научат на всичко. Не могат и на половината неща да те научат. Това са хора, които ще ти поставят някакви общи теоритични познания. Какво ще надградиш над тях зависи само и изцяло от теб. Трето - истинското учене започва когато започнеш работа. 

За мен лично най-големия плюс от МГ-то (да спомена само, че тази година стават 20 години от завършването ми :lol:) беше, че ме постави в една среда с други хора, които имаха сходни интереси. Много повече практични неща съм научил от съучениците си, отколкото от преподавателите. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antares said:

За мен лично най-големия плюс от МГ-то (да спомена само, че тази година стават 20 години от завършването ми :lol:) беше, че ме постави в една среда с други хора, които имаха сходни интереси. Много повече практични неща съм научил от съучениците си, отколкото от преподавателите. 

 

Преди 33 години не беше така...

Наученото в МГ-то ме изкара без много напъване почти до средата на 3-ти курс в ТУ :grin:

Link to comment
Share on other sites

Аз също знам как БЕШЕ преди 30+ години, но знам и как е сега - затова пак ще се повторя МГ не е най-добрия избор, особенно ако детето няма много силно изявени интереси към математика или програмиране.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...