Jump to content
BulForum.com

No Input


vikktor

Recommended Posts

Тази сутрин се случи нещо странно на един лаптоп - никакво входящо устройство не работят. Нито вградените, нито въшните. Всичко, обаче, работи в BIOS, проблеми не са открити.

Поблъсках си главата със system restore, който естествено не успя да възвърне нищо и стигнах до Disable driver signature enforcement от менюто за аварийно пускане на Windows (под Safe Mode също не работи нищо).

 

Въпроса ми е какво означава това, е всичко работи при "Disable driver signature enforcement" и как да го оправя, понеже горното не ми говори нищо.

Лаптопа е Lenovo T430, ако има значение. Ако проблемът е с драйвърите - каква програма препоръчвате за целта? 

Не намерих някакъв последен ъпдейт, който да ънинсталирам, въпреки че съм сигурен, че причината е там, понеже сутринта като станах, компютърът беше включен.

Link to comment
Share on other sites

Означава, че драйверите ти не са подписани и уиндоус не ги зарежда, защото може да са инфекция.

Трябва да сложиш по-стара версия на Уиндоус, преди Уиндоус 8 или да си ъпдейтнеш драйвърите.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Windows-a е 7

Уж всички драйвери са ъпдейтнати. 

 

П. С. 

Поради някаква причина нямам известия и за това чак сега виждам отговора ти. 

Link to comment
Share on other sites

нали Lenovo имат някакви апп-ове за проверка на драйвери. Не открива нови, но не знам конкретно от коя дата са. Аз и не знам кой драйвер е проблемен.

На тоя Sam Drivers може ли да се разчита?

 

п.с.

не ми е толкова важно, защото лаптопа стои постоянно на Sleep, но е дразнещо как изведнъж станаха unsigned като всичко си беше нормално няколко години.

Link to comment
Share on other sites

Ами те тези подписи си имат давност. Затова са станали unsigned. За съжаление, май ще трябва да си ъпдейтнеш Уиндоуса просто.

Link to comment
Share on other sites

Не знаех, че имат давност.

Това ми е полезно, сега поне знам евентуална причина за случилото се.

 

А за Sam Drivers нещо?

Link to comment
Share on other sites

Аз не бих разчитал на софтуер за търсене на драйвери. Ако Уиндоус не намира и на Леново на страницата няма по-нови - програмата за драйвери няма да ги създаде специално за компютъра. :)

 

Виж това дали няма да свърши работа, за да изключиш проверката за драйверите:

 

Disable Driver Signing.

Follow these steps to disable driver signing using the Group Policy Editor.

  • Hit the Win+R keys together to open the run dialog. Type gpedit.mscto open the local groups policy editor.

  • Expand ‘User Configuration’ -> ‘Administrative Templates’ -> ‘System’. Click ‘Driver Installation’.

  • In the right panel, double click on ‘Code Signing for Device Drivers’.

  • Choose ‘Enabled’ in the window that appears. In the underlying options, choose ‘Ignore’. This disables drivers signing in Windows 7, and now you can install unsigned drivers in Windows 7.

  • Click Apply. Restart your computer to install unsigned drivers.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, w00x said:

Аз не бих разчитал на софтуер за търсене на драйвери. Ако Уиндоус не намира и на Леново на страницата няма по-нови - програмата за драйвери няма да ги създаде специално за компютъра. :)

 

Не бъди толкова сигурен в това. Стотици случаи съм имал в които, драйвърите от официалния сайт да не вършат работа. Специално пък за Леново мога да ти разкажа доста истории.

Link to comment
Share on other sites

Идеята ми е, че дори да не свършат работа, Windows автоматично проверява за generic заместители.

Освен това, устройствата, които не работят, си имат имена и модели. Може на ръка да се потърси в страницата на производителя.
По-добре от някаква измислена програмка.

Link to comment
Share on other sites

Вече подписаните неща нямат давност, освен ако root CA-не бъде сложен в черния списък поради изтичане. На мен ми намирисва като нещо да е затрило всички root сертификати на Windows-а и за това да си мисли, че нищо не е подписано. Аз съм го виждал този проблем и преди. Най-лесната оправия е преинсталация, другото е загуба на време и нерви.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...