Jump to content
BulForum.com

Търся стари PC части


Recommended Posts

Накратко задачката - имам една стара макси тауър ATX кутия от началото на 90-те, която от години се заричам да напълня в името на доброто старо време. Ако имате някъде захвърлени стари чаркове за подаряване или продаване, предлагайте. 

Какво търся:

1. Стари хардове 3,5" с IDE връзка - за предпочитане HITACHI, WD, SEAGATE по 40 и нагоре ГБ - колкото повече, токова по-добре. Трябват ми няколко.

 

2. Стари хардове SATA - същите марки - наскоро например купих HITACHI от съфорумец по 1ТБ. Бих взел 3-4

 

3. RAM DDR400 - чипове по 1ГБ, KINGSTON с предимство. Къмто 10-на мога да отнеса.

 

    RAM DDR2 - 2гб на макс честота - 4 броя. 

 

4. Трябва ми яко дъно на INTEL от старите години с опция SATA и AGP видео. Може и DDR2 да е евентуално.  

 

5. Възможно най-добър процесор за това дъно - да не чувам дори за котлони повече в тоя живот, достатъчно яйца пържих през годините!!! 

 

6. Възможно най-добра карта, евентуално с video in опция - забравил съм как им викаха (vivo май) - да не съм чул в тоя живот за АТИ повече!!!  

Засега това се сещам, предлагайте смело каквото ви се намира. Възможно е да добавя и някое захранване, но мисля, че имам за момента. 

Link to comment
Share on other sites

 

Мога да ти предложа Комплект:
Дъно:
GA-965P-DS3 (rev. 2.0)
Инфо тук:
http://www.gigabyte.bg/products/page/mb/ga-965p-ds3_20#kf

В оригиналната му кутия, със задна планка и аксесоари,книжки диск драйвери т.н.т... каквото там ми е останало в кутията..(Дъното е мое ,лично,купувал съм го от Бг Фирма чисто ново на предишното обновяване на системата,другите части си ги набавях с времето докато постигна максимума на възможния ъпгрейд, сега пак дойде ред за ъпгрейд)

 

Рам:

8 GB DDR2 800Mhz Kingston работещи в двуканален режим на това дъно;

 

Процесор: Intel® Core™2 Quad Processor Q6700

Инфо тук:
https://ark.intel.com/products/30790/Intel-Core-2-Quad-Processor-Q6700-8M-Cache-2-66-GHz-1066-MHz-FSB-

 

Заедно с боксов охладител с медна сърцевина.

 

Всичко работи без забележки(даже в момента пиша на тази конфигурация)

 

За цената ще се договорим..

Офертата е валидна и за други желаещи!

 
 
Link to comment
Share on other sites

FENA - събери ми 4 еднакви памети и говорим

TER - нека се поогледам, че всичко съм забравил, офертата ти е интересна, пусни цена на ЛС или направо тук, няма какво да крием. 

Link to comment
Share on other sites

 

Предложението ми вече НЕ е налично.

 

Това,което търся е само 115 лева за всичко.

 

И понеже си ъпгрейдвам компютъра, приемам и бартер за:

-Трябват ми или 2  памети DDR3 декстоп, комплект по 8Gb едната.( уточнявам че до 180лв мога да си намеря точно такава каквато търся)

-Или процесор I5-3570K (него мога да си го намеря за около 110 лева.)

изравняване на цените  естествено.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Малко развитие:

1. Купени три диска по 160гб от съфорумец - към момента отпада нужда от други. 

3. Пазарени 2 броя DDR 2gb @1066, т.е. търсят се ще два броя такива. 

Другото остава. 

Link to comment
Share on other sites

колега,имам дъно(IBM) с процесор Интел P4(intel p4 630) на него,гледам и рам ДДР2 има по 512 DDR2(4бр.)....ако имаш интерес пиши

 

цена: дъно + процесор: 20лв :)..евентуално и за рам може да се договорим

Може с 310в захранване(LiteOn) да се комбинитра: цената става 30лв

 

иамам 2 комплекта дъна с процесор и захранване

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

DDR2 засега не се търси повече. Трябват ми обаче поне две мощни, хубави AGP видеокарти. Едната поне да е VIVO. На практика всичко от обявата без рамта и дисковете е в сила.  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ако ти върши работа имам XFX 7600GT 256MB 128bit ЦЪК Също и комплект дъно s478 asus ЦЪК ,което ползвах със отделна ланка нещо имаше проблем с вградената. Процесор P4 ,не съм сигурен дали честотата му е на 3 или 3.2 но май беше второто ,като по спомен охладителя му е доста шумен ,както и кит 2x512MB kingston DDR400. Цената на картата е 20 лева ,в комлект с другата цигания всичко за 30.

Link to comment
Share on other sites

Какво търся:

1. Стари хардове 3,5" с IDE връзка - за предпочитане HITACHI, WD, SEAGATE по 40 и нагоре ГБ - колкото повече, токова по-добре. Трябват ми няколко.

HDD 40GB IDE , Цена 12лв

HDD 80GB IDE , Цена 17лв

HDD 160GB IDE , Цена 25лв

 

2. Стари хардове SATA - същите марки - наскоро например купих HITACHI от съфорумец по 1ТБ. Бих взел 3-4

HDD 320GB SATA , Цена 25лв

HDD 500GB SATA , Цена 35лв

HDD 1000GB SATA , Цена 55лв

 

3. RAM DDR400 - чипове по 1ГБ, KINGSTON с предимство. Къмто 10-на мога да отнеса.

Kingston 1GB DDR400 , Цена 10лв

4х2GB DDR2 1066mhz  2гб  4 броя , Цена 60лв

 

4. Трябва ми яко дъно на INTEL от старите години с опция SATA и AGP видео. Може и DDR2 да е евентуално.  

Asus P4P800 i865 s.478 ATX ,  Цена 10лв

 

5. Възможно най-добър процесор за това дъно - да не чувам дори за котлони повече в тоя живот, достатъчно яйца пържих през годините!!! 

Celeron 2.4Ghz Prescot 533FSB , Подарък с горното дъно

P4 3Ghz 800FSB HyperThreading , Цена 5лв - най-голямия проц за това дъно

 

6. Възможно най-добра карта, евентуално с video in опция - забравил съм как им викаха (vivo май) - да не съм чул в тоя живот за АТИ повече!!!  

Nvidia 6600 AGP8x 128MB , Цена 10лв

 

За всеки тип артикул , ако се поръчат  по-вече от 5бр , правя 20% отстъпка.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...