Jump to content
BulForum.com

Външен хард диск и игри


skazy

Recommended Posts

Здравейте колеги! На настолното РС имам SSDна който са инсталирани операционната система и програмите. Отделно имам HDD 1ТВ за музика, филми и игри, но започна да не ми достига място. Та въпроса ми е ако си купя външен хард, ще мога ли да инсталирам на него игри и да се играят без проблем или трябва да набутам още един вътрешен който да набутам в кутията? Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Ще можеш разбира се...стига да не сменяш впоследствие буквата на диска (или буквите на дяловете ако ще го делиш на части), който ще му бъде присвоен от операционната система.

Link to comment
Share on other sites

Защото музиката и филмите са ми 50ГБ :D всичко друго са игри и имам около 120-130ГБ свободни, а със днешните игри по 50ГБ едната, скоро няма да остане нищо. :)

 

Мисля да не го деля на дялове, а да си е едно цяло.

Link to comment
Share on other sites

Теоритично може, ...

 

Не само теоретично, но и практически - аз имам към десетина външни диска и на 1 от тях имам инсталирани игри. ;)

Link to comment
Share on other sites

Епък вземи ги изиграй тия игри преди да слагаш още. :D

А бе играя-играя и не свършват тия пущини... :D

Май ще помисля още малко и ще видя дали вътрешен или външен ще е.

Link to comment
Share on other sites

Не само теоретично, но и практически - аз имам към десетина външни диска и на 1 от тях имам инсталирани игри. ;)

 

Аз не бих се доверил на USB порт за нещо, което изисква постоянен достъп и четене, като игра. Ако е филм или песен - няма никакъв проблем. Но игра...

 

Въпреки, че и на PS4 може да се закачи външен диск и да се инсталират игрите на него.

Link to comment
Share on other sites

Бих ти препоръчал една Toshiba, след доста четене се спрях на нея, 3TB P300, за около 170 лв. Вярно, на сървърната машина го сложих, там складирам бекъпи, исо-та, филмите, и всичко такова.

При цените днес на дисковете, и аз мисля, че не си заслужава на USB да взимаш диск за тези цели. На USB само ако ще е за бекъпи/архивиране нещо, или разнасяне на данни.

За 90 лв взимаш 1ТБ, за малко повече 2ТБ, а за около 170 тази тошиба, която за мен беше най-балансираната, с 7200 оборота и над 200МБ/с развива, поне още не е запълнена на повече от около 1ТБ.

Ако дисковете в кутията ще ти станат повечко, или не искаш да ги трупаш вътре, просто продаваш 1ТБ-овия и взимаш 2-3ТБ-ов.

Link to comment
Share on other sites

Точно това продаване мислех да избегна и да си го задържа. Дисковете с новия ще станат 3 и за това мислих да е външен... Хем за в бъдещеще си го разнасям ако се наложи. Та за това попитах дали ще стане, но май за сега клоня към вътрешен.

Link to comment
Share on other sites

Мдааа... ще ги правя 3 и аз и да ми е мирна главата :D Със захранването мисля, че няма да имам проблем.

Intel I5 4460

Дъно: Някакъв нисък клас на асус(не мога да му кажа точния модел че не съм вкъщи)

12 GB ram

1 ssd corsair 240GB

1 hdd 1TB seagate 7200 64MB

Видео - MSI RX 560 AERO ITX 4GB GDDR5(без допълнително захранване. Само от PCI-Express слота)

Захранване - 500W Cooler Master

Link to comment
Share on other sites

Ще издържи. Само контролера на дъното да не прави мизери щом е по-нисък клас.

С 3 диска надали обаче. Все ще се справи. В крайна сметка имаш и още SATA портове, които можеш да ползваш ако някой прави проблеми. :)

Link to comment
Share on other sites

Три SATA устройства надали ще са проблем за което и да е дъно, особено не много старо като твоето (вероятно).

Аз на AM2 дъно бях с 5 хард диска толкова време. И САТА двд.

Един диск е около 6-7 вата при товар. Абсолютно винаги е добре захранването да има поне едни минимум 100-тина вата запас спрямо консумация при 100% натоварена система, затова не трябва да те притеснява консумацията на още един диск. Ако тоя диск доведе до проблеми, то значи и без него ще си бил на ръба и просто по-бързо ще разрешиш проблема :) .

Link to comment
Share on other sites

Тва дъно май има само 4 SATA порта, два от които SATA2.

Дори на теория да се получи в малка вероятност някакъв проблем с 4 устройства, което ме съмнява, винаги вариант е да продадеш стария хард и да си ползваш новия по-голям. Затова и с цел бъдещо разширение, ако можеш се напъни поне за 3TB. Аз не съжалявам, че взех такъв, макар и скоро да не го напълня на повече от 1ТБ, пък докато стигна до 3...., все пак имам и няколко други харда по 1ТБ, и по-малки.

Link to comment
Share on other sites

Бюджета май ще ми позволи за 2 ТВ и за сега съм се спрял на твоята Тошиба. Ако има някакъв проблем може да изключа двд рома тъй като само си седи и не го ползвам.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...