Jump to content
BulForum.com

Влиза студено от аспиратора


Recommended Posts

Хазяите докараха едни пишман майстори та сега трябва да преправям.

 

Посъветвайте ме, моля, как да ремонтирам аспиратора така, че да не влиза студено от там.

Link to comment
Share on other sites

Там е работата, че пишман майстора е сложил клапата след аспиратора, а не отвън на стената, както аз предполагам, че трябва да се направи.....

Т.е. единствената клапа, която имам, е след аспиратора, преди тръбата, която води към стената (понеже няма комин)

Link to comment
Share on other sites

Тая клапа трябва да си е току над филтрите на изхода на уреда по принцип, не знам какво е сътворил инсталатора. Даже на някои аспиратори не е нужно да я слагаш ти, тя си е монтирана, уредът се подкача само към меката връзка или както там е решено отвеждането на въздуха. Някак си не ми е ясно как ще влиза студено от самосебе си. Ако имаш друга вентилация в къщата, като я включиш би могла да дърпа от аспиратора и тогава да влиза студено. При работеща клапа обаче не би следвало да се случва. 

Link to comment
Share on other sites

Освен ако не става течение от някъде, друга вентилация не е пусната. Ако можеш да ми споделиш схема кое къде трябва да е, ще се опитам да поправя сътворението на "майстора". Не искам да го снимам, щото ме е срам дори да го показвам, въпреки че не е мое сътворение 

Link to comment
Share on other sites

От тук има 1 м. към стената и излиза директно :( Не можали да намерят стълба да сложат клапата отвън на стената и за това ..... не искам да коментирам, снимката е достатъчно показателно

 

IMG_20161013_110835.jpg

Link to comment
Share on other sites

Клапата няма работа отвън - мястото й е точно там над корпуса. Не знам защо са навили толкоз тиксо, но понякога не уплътняват добре, та не е болка за умиране. Ако е правилно поставена не виждам как ще ти дърпа студено... Не вярвам да е наобратно, тъй като май не може да се случи такава глупост... Странна работа. Ти си сигурен, че ДЪРПА студено? 

Link to comment
Share on other sites

Сигурен съм, че от там ВЛИЗА студено. Няма сега да коментирам работата му. Не ми е ясно тиксото каква работа върши там, ще го махна и ще сложа хубав изолир, но клапата е правилна, понеже преди 2 месеца го свалях заради тапета отзад и видях именно това. Правилната посока е отвътре - навън, нали така? За да може като се пусне аспиратора и да се отвори.

Link to comment
Share on other sites

Добре е, ама аз като не съм собственик и мен никой не ме слуша :(
Още повече, че се изнервих на тоя майстор и отидох на работа, та сложили някаква мрежа (уж, така казаха....) пълен смях

Link to comment
Share on other sites

Тиксото като гледам е армирано, та не виждам какво по-добро може да сложиш - според мен не го пипай. Защо обаче влиза студено - не мога да ти кажа. Обикновено става като пуснеш друг вент, примерно в банята/кенефа и ако е добре изолирана къща и няма отворено - дърпа от аспиратора евентуално. Има вариант самата клапа да е калпава и да не уплътнява, но пък чак чувствително да усещаш да влиза студ - не разбирам защо. Възможно е да става някакво течение в дома, тъй като по-скоро би следвало топлото да бяга навън - студеното не влиза без нещо да го дръпне... 

Link to comment
Share on other sites

Да, абсолютно си прав. Възможно е да минава под вратите и да отива в банята, където пък има един отвор за водомера, с пластмасова вратичка (което разбира се няма как да се уплътни). Но за мен беше важно да разбера, че клапата се слага след климатика, а не най-отвън (въпреки че, както каза колегата по-горе, е добре да има и отвън). Уикенда ще се оитам да оплатня вратите и ще видя дали има промяна с аспиратора.

 

Благодаря за полезните съвети, които всички ми дадохте.

Link to comment
Share on other sites

Отвън всякакви жалюзи вършат работа, дори и спомената решетка, но е добре и да ма някаква шапка, че да не вземе вода да влиза. Огледай внимателно какви са теченията в дома - определено нещо се случва. Слагай запалена свещ и ще видиш отде и накъде духа  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Е, аз друг начин, освен свещ, не знам.

 

Когато избирах квартира, трябваше да се действа бързо и освен това, беше лятото. Може би не е имало такъв проблем, ама заради аспиратора, се наложи да бъде пробита стената. И сега усещам как ми се схваща врата. 

Link to comment
Share on other sites

Е, аз друг начин, освен свещ, не знам.

 

Когато избирах квартира, трябваше да се действа бързо и освен това, беше лятото. Може би не е имало такъв проблем, ама заради аспиратора, се наложи да бъде пробита стената. И сега усещам как ми се схваща врата. 

 

А ти сигурен ли си, че проблемът не е дупката в стената? Че май натам отиват работите :D Клапата си е на правилното място, но отворът в стената, през който минава тръбата, как е изолиран?

Link to comment
Share on other sites

Ами...... понеже майсторите си оставиха ръцете, взех гипс и запълних колкото можах отвътре.

 

Оле, оле... Вземи един флакон пяна и се опуши като хората... Ти си имаш дупка в стената, не ти участва аспиратора в течението...  :grin:

 

Я снимай и дупката, че роман се изписа за тая работа... 

Link to comment
Share on other sites

Отказах се от пяната, защото реших че като се разпъне и ще огъне тази мека тръба.

 

За съжаление съм изтрил снимките на това, което бяха оставили майсторите. А това ми е първото замазване :D

https://goo.gl/photos/EuSVWbbqq53umqGW8

Link to comment
Share on other sites

Е та добре си го замазал, но ако е само гипс ще спука, да знаеш. Значи не е там проблема. Почвай да гониш теченията из къщата с една свещ  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Тая дупка в стената в коминно тяло ли е, ако да, то тялото е от 2 части. 1 голям отвор- общ, 2 малък отвор- за твоето отклонение. Целта е миризмите- пушека, да си върви в големият отвор, до който ти нямаш достъп, за да не влиза у вас. Свързването става в малкият отвор, който след определено разстояние се слива с големият и той вече дърпа на горе. Дори зимата тягата на дърпане е по-голяма , защото топлият въздух от жилището е по-лек от външният и се издига сам нагоре. Отделно на покрива си дърпа от разликите в налягането. Ако са те свързали към общото тяло и някой от долу аспиратора му е на 6, коминното тяло не може да изведе този дебит въздух, защото не е предвидено за това, и избива навсякъде където си намери път. Клапана си има малко място, не е плътно по тръбата когато е затворена с цел, всичките мазнотии който минават и полепват по нея, да не я залепят за тръбата, така че, не я уплътнявай, не откриваш топлата вода. Това е от мен. Успех.

Link to comment
Share on other sites

Тва е пълна простотия, има текст в закона за етажната собственост, който забрабява да се отвеждат миризми директно на нивото на етажа, верно не те ебе, щото си под наем. Иначе има решение и в този вариант, стига да имаш достъп от вън до отвора. Слага се една тетка ф 120 , като твоята траба е вкарваш в т то, така остават още 2 края и ако духа вятър не ти го вкарва навътре , а излиза през другия край на т то, може да е вертикално или под ъгъл

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...