Jump to content
BulForum.com

Курсове за бармани


M-Star

Recommended Posts

diabolik,искам да те светна,че има огромно значение къде смяташ/искаш да работиш като барман.Не се прави на възмутен,щото явно си нямаш понятие за какво става въпрос.Щото на евтините курсове не научаваш нищо,виждаш все неща,които по принцип не е сложно да правиш.И всъщност ти Усра положението

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Моля някой администратор да почисти темата от безсмислините постове, тук се получи пълна тъпотия от "много умници" и никой не пише по темата. :angry1 :spam-die: :spam-die: :spam-die: :spam3:

Link to comment
Share on other sites

:D @diabolik,споко човече,не си пуснал ти темата,защо си толкова лош!!!Не бива така,успокой се,разбрахме вече,че си много добър барман,но така ли се държиш с клиентите си,викаш ли им както на нас :D стига вече,пий един от твоите коктейли и споко,другото,което всички разбрахме е,че или си син на тези братя незнам-си-кои или си се обучавал при тях,което слабо ни засяга.

Колкото до курсове-преди да ме обвиняваш в некомпетентност,а държа да кажа,че в Сенса се провеждат.

Link to comment
Share on other sites

Не съм барман , нямам нищо общо с тях, просто се надявах тука някой да помогне, отдавна искам да изкарам курсове за барман, и не искам никой да обидя или нещо такова. Просто сте много несериозни и се чудите само как да прецакате темата. Няма никво значение кой е пуснал темата, не исках да правя нова тема, щом някой се е постарал да е пусне преди мен!!!

Link to comment
Share on other sites

Predi godina to4no izkarah kursa za barman-servitior pri Mihail Boev,agenciq "Protur 95",namira se na glavnata sre6tu magazina na Adidas.Togava bqh o6te ne 17 :D samo 4e se bqh nadahal zdravo.I taka 3 sedmici minaha doide izpitat vzeh go sas 3 :P ama ne mi puka i na 22 Iuni o6te predi da zavar6a areee patq kam moreto da si tarsq kasmeta.Re6ih da ida na Kiten ne bqh hodil tam,nqkaksi uspqh da se opravq da stigna dotam i sas sak4etata areee po zavedeniqta.To4no za 1 4as na mnogo vav 4 zavedenie moje bi si namerih rabota kato barman.Na sledva6tiq den zapo4nah rabora be6e mi usigureno spane i 2 pati hrana na den plus 300lv i bonus 50 na mesec.Neznam za tova 4e sam visok li ne mi iskaha li4na karta o6te kato me vzeha ama po dobre za6toto 4ak sled mesec navar6vah 18 :P prekarah si starahotno lqto koeto nikoga nqna da zabravq prepora4vam go na vseki stiga da e opraven i da ne e gaden lepilar :)Ta stiga tolkova za men.Kursovete sa 100 kinta kara se staj vav Atlas na glavnata i se hodi na teoriq pri Boev Ako ima zainteresuvani 6te dam telefona na agenciqta

Link to comment
Share on other sites

При Боев може и да не ходите на курс - плащате и получавате. Какво по-добро? :D

 

абе вие в ред ли сте?кои нормален човек доброволно ще изкара курс при мишо боев?

при все това ми е познат!!!

Link to comment
Share on other sites

500 лева е професионалния курс на който те учат на абсолютно всичко от А до Я, като най-вече се набляга на "Я"! Такива бармани после се търсят в най-елитните заведения.

 

500лв са много. Може да е от А до Я, ама за такава работа... При това в Пловдив рядко барман по кръчмите взима повече от 300лв с бакшишите, а по по-добрите заведения има хубави сервитиорки, бармана бара _)_. Повече от 400лв барманска заплата ми кажи каде се получава. При това бичиш смени по 12 часа...Ако ще бачкаш по толкова на ден дай тея 500лв и си изкарай "С" категория, можеш да намериш много по-добре заплатена работа. Аз преди 4-5 години изкарах курсове за сервитьор-барман, работил съм 2 години в този бранш, ако не си управител, кяр нема B) Като изминат 2-3 години време по тези кръчми, като теглиш чертата отдоло и си помислиш колко време си изгубил, можело е да го оползотвориш в нещо по-добро, като образование примерно... Всеки да си носи камъка и това е :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

не съм пълнолетен и не мога и не искамда работя като барман, но ми е супер интересно. бих искал да карам курс, не да изкарам някакво удостоверение. за мен е по-важно да науча нещо. какво бихте ми предложили?

благодаря.

Link to comment
Share on other sites

При Боев може и да не ходите на курс - плащате и получавате. Какво по-добро? :D

 

А при братята може ли да не се вземе тренировъчния комплект

Link to comment
Share on other sites

В Марицата има винаги една обява в графата предлагам работа. В началото на всеки месец се организирват курсове за барман. Мисля че бяха 70 лв. ако не се лъжа и като за вършиш курса ти осигуряват работа 1 месец в някой ресторант за малко самочувствие. Смятам че това е най-доброто решение. Поне няма да мълчиш като те питат, работил ли си някъде другаде :P

Link to comment
Share on other sites

Pro4etox mnogo gluposti napisani ot nekompetentni hora.Purvo za bratq Dievi iskam da kaja 4e ako si mislite 4e 6a stanite nai-dobriq barman jestoko se lujete.Imax kolega koito be6e dal 500 kinta,a kato doide da raboti osven da napravi kafe i da sipe 50 gr.,drugo ne moje6e.Polzata ot tozi kurs e 4e ti namirat rabota(edin vid dogovor-dava6 500 kinta,a te ti urejdat rabota,kato purvo ba4ka6 v nqkoe ot tqhnite zavedeniq,nai veroqtno-Ba4i do frenskata.Drug po-lubitelski kurs e na "Ri4i",koeto e nai-golqmata preebavka,koqto mojete da si predstavite-100 lv,5 dni u4i6 za kak se sguvat salfetki i se podrejdat 4inii i o6te i 15 dni mukni6 tablata v nqkoi restorant(Loven park,Lauta),koeto e uda4no edinstveno ako iska6 da stane6 servitior.Moita preporuka e,ako iska6 da ba4ka6 barman otvarq6 vestnika,tursi6 obqva otiva6 i kazva6 "ne sum rabotil dosega,6te ba4kam 1 mesec bez pari dokato se nau4a".Edin priqtel ot moq klas go vzexa taka v hotel "Maritza" i posle 6tqha da go pratqt na komandirovka v Slun4ev brqg,ama toi baluka se otkaza.Ako nqkoi iska o6te info da pra6ta PM

P.S.Ako ima drugi barman4eta moje da si napravim temi4ka za laf4e.Az v momenta ne rabotq de,6toto ne mi ostava ot u4ene ama kato mi minat izpitite 6te si tursq rabota.

Link to comment
Share on other sites

ами незнам аз,се опитах да си намеря работа като барман това лято ама не се получи..а сервитъор неискам тъпо ми е да нося поръчки..иначе навсякъде търсят със опит..а тоя твои приятел в марица маина е имал супер късмет маина като се замисля там какви фермани ме караха да попълвам като кандидатсвах за пиколо не е истина хем съм работил вече тая професия и накрая ми отказаха..зашото съм студент...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobre momcheta vijte kakva mi e ideata.Znachi az imam merak da mina kursa za barmani.Pitam samo kade triabva da ida za da moga da rabotia v barove stil Hollywood Select a ne v niakvi krachmi ili restoranti i kade shte me nauchat da vartia butilki i tn.Tva mi e vaprosa?! B)

Link to comment
Share on other sites

Dobre momcheta vijte kakva mi e ideata.Znachi az imam merak da mina kursa za barmani.Pitam samo kade triabva da ida za da moga da rabotia v barove stil Hollywood Select a ne v niakvi krachmi ili restoranti i kade shte me nauchat da vartia butilki i tn.Tva mi e vaprosa?! B)

Ами има една школа на бившия "Балкантурист",сега мисля,че е частна.Там едно време се учиха всички сервитиори и батрмани по Пампорово и Боровец.Намира се в Тракия до бл.81,и бившето 6то РПУ.Може да пробваш там.Успех!! :)
Link to comment
Share on other sites

Dobre momcheta vijte kakva mi e ideata.Znachi az imam merak da mina kursa za barmani.Pitam samo kade triabva da ida za da moga da rabotia v barove stil Hollywood Select a ne v niakvi krachmi ili restoranti i kade shte me nauchat da vartia butilki i tn.Tva mi e vaprosa?! B)

 

Pi4 i kak she stane taia rabota bez vruzki. Ili mislish che she stanesh nomer edno samo s edin kurs i shte te haresat v iaki kafeta :) Kursove siakvi ama na pinizi she se nauchish samo s praktika i nema da stane samo s kursa i vednaga na iako miasto . Zapochva se ot malkoto dokato dobiesh opit inache samo s nadejdi she si ostanesh ako niama6 seriozna vraska i nikvi omenia :D

Link to comment
Share on other sites

ми един приятел изкара курсовете

работи един месец в аристократа и прекъсна заради даскалото (на 16 е )

и ся пак по4ва в кониушните

супер лесно е да си намери6 работа в пловдив ако си кадърен и имаш мерак

Link to comment
Share on other sites

Dobre momcheta vijte kakva mi e ideata.Znachi az imam merak da mina kursa za barmani.Pitam samo kade triabva da ida za da moga da rabotia v barove stil Hollywood Select a ne v niakvi krachmi ili restoranti i kade shte me nauchat da vartia butilki i tn.Tva mi e vaprosa?! B)

 

Да се научиш да въртиш бутилки можеш или в цирка или при братя Диеви. На второто място ще научиш май само това.

 

Pi4 i kak she stane taia rabota bez vruzki. .........................:D

 

Става пич, става. Стига да не се правиш на много отворен, като си търсиш работа, особено ако си карал курса при Диеви.

Link to comment
Share on other sites

Az sam karal kursovete i za barman i za servitior v Richi i kato cqlo moga da kaja 4e sa vuzduh rabota,no vur6i rabota zaradi diplomata a praktikata sled tova u4i na vsi4ko...Kogato az gi karah be6e 90lv za dvete ama be6e predi 3 godini nqkade...

Link to comment
Share on other sites

Mersi za infoto momcheta i imam oshte edin vapros znachi za tva v trakia razbrah kade e,a tova na bratia Dievi kade se namira,kolko pari,i vinagi li moga da zapochna?!Znaete li neshto po vaprosa?! :)

 

Иди и ги питай в Бачи на Дунав. А иначе вземат около 500 кинта.

 

Az sam karal kursovete i za barman i za servitior v Richi i kato cqlo moga da kaja 4e sa vuzduh rabota,no vur6i rabota zaradi diplomata a praktikata sled tova u4i na vsi4ko...Kogato az gi karah be6e 90lv za dvete ama be6e predi 3 godini nqkade...

 

Смешна е тая диплома. Всеки в бранша знае, че не струва.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...