Jump to content
BulForum.com

Камерата на телефона ми е късогледа


Nanko

Recommended Posts

Камерата на телефона ми не иска да фокусира на далечни разстояния. Ако я доближа на по-малко от 5 см. картината е ясна, но за по-далечни разстояния всичко е замъглено. 

 

Телефона е utok 5008, принципно съм доволен от него, ползвам го от октомври 2014. Изпускан е доста, но дори след последното изпускане камерата работеше без проблем. Камера и видео при това. 

 

Въпроса ми е какво може да е и как мога да го оправя сам?  

Link to comment
Share on other sites

Пробва ли с прост рестарт?  Ако не помогне - провай да влезеш в сервизното меню и оттам виж при тест как се държи камерата. Ако там работи - hard reset. Ако и там не работи - хардуерен проблем.

Link to comment
Share on other sites

Сега пробвах с рестарт и не става. 

 

За кое сервизно меню говориш? Тествал съм с настройките по камерата, пробвах и с възстановяване на заводските настройки на самата камера. Сега погледнах и в developer options ама няма нищо за камерата там. Също така пробвах и:

* # 0 * #  - connection problem or invalid mmi code

* # * # 34971539 # * # *  - нищо не става, като натисната последната * просто изчезва целия ред и нищо не се случва. 

Link to comment
Share on other sites

Според мен просто след всичките изпускания ти е блокирала лещата и не може да фокусира. Ако е това - няма как да го оправиш. Аз до сега не съм виждал софтуерен проблем, който да причини подобно поведение.

Link to comment
Share on other sites

В началото и аз така си помислих, обаче после се сетих, че един ден по-рано правих снимки и видео без проблем. След това телефона не е изпускан. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...