Jump to content
BulForum.com

Монети


bluedog

Recommended Posts

Има, но не помня кои бяха. Спомням си, че е коментирана нумизматиката като хоби.

Link to comment
Share on other sites

Интересно ми е има ли нумизмати във форума? Имам няколко въпроса и ако някой я разбира тая материя ще съм благодарен.

 

Не съм нумизматик, но съм се интересувал от материята, пък и имам доста каталози, така че питай каквото има да питаш.

Link to comment
Share on other sites

Попаднаха ми няколко монети,за които имам известни съмнения дали са автентични. Два сребърни долара, съответно 1878 и 1900г. и една Maria Theresa thaller. Това,което ме навежда на мисълта,че са някакви юбилейни/неистински като цяло,е че са абсолютно еднакъв размер и еднаква резба отстрани по ръба.След като става въпрос за австрийска и американска монета,ми се вижда малък шанса да са автентични и да са толкова еднакви.

Link to comment
Share on other sites

Ами докато не сложиш достатъчно ясни двустранни снимки, няма как да разберем кое какво е. :)

 

Също така може да питаш и в тоя форум, но първо трябва да се регнеш там.

Link to comment
Share on other sites

Имай предвид, че в описаните от теб години в Щатите пребивават много немци. Също така, преди въвеждането на долара, са ползвани и испански реали.

Link to comment
Share on other sites

Нека изчакаме някакви надявам се детайлни снимки, пък после ще видим. Доларите е нормално да са с еднакви размери, понеже в оня период са ги секли поне 25 години и ако не се лъжа бяха 90% сребро & 10% мед, но Тереза-та би трябвало да е малко по-голяма, така че за нея не знам защо е пак с размерите на доларите.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък търся сребърни долари, че нещо напоследък се запалих по правенето на пръстени от монети :))

Link to comment
Share on other sites

Аджеба де, Морганите са сребърни...и ако се направи както трябва, пръстенът става по-хубав от пръстена на Властелина на пръстените. :grin:

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...