Jump to content
BulForum.com

реле за време към бойлер


dragomir375

Recommended Posts

Здравейте. Искам да питам нещо свързано с реле за време (таймер) от тези който се слагат в контакт и от там с щепсел за към бойлера. Та малко ми е сложно при мен защото кабелите са замазани и имам достъп само от към мокрото помещение. Бойлера ми е 3000вата , а тези тай-мери са 16А предполагам, че ще издържи, но пък ми казаха, че е добре да сложа контактор 40А, но има ли смисъл? Малко сам бос тука и разбирам до колкото да си сложа 1 контакт и да го зануля, но ако дадете някоя схема на свързване мисля, че бих се справил и след като ще издържи таймера за какво е този контактор? Кабелите са в мокрото помещение, но са на наи-отдалеченото място от душа което малко ме притеснява, вие какво мислите за идеята ми?

Извинявам се ако темата ми не е на мястото :) 

Link to comment
Share on other sites

Контактор се слага, когато тока е голям и не може да мине през контакт на реле, в твоя случай евентуално релето включва контактора, който прекарва силовото.

Link to comment
Share on other sites

Три киловата са ти точно 13.6(в период) ампера. Сложи и коефициент грешка - 'китаец'... минус поне пет ампера от това, което е писано на етикетчето. И като теглим чертата се оказва, че без някое минимум 25А реле, просто няма как да минеш.

Та така. Както е писал и колегата отгоре, захранваш релето през таймера, а силовото го пускаш през контактите на релето. Съвсем простичко е.

 

П.п. Само си вземи и една влагоизолирана кутийка в която да монтираш релето, че контактите му във влажната среда ще се разкапят доста бързо.

Link to comment
Share on other sites

 

...Сложи и коефициент грешка - 'китаец'... минус поне пет ампера от това, което е писано на етикетчето.
За по-сигурно на половина...Има много компактни релета за време дето се монтират на шината с предпазителите около 16 ампера са мисля.Тия часовници дето са за контакт максимум 5-6 ампера,на повече не бих ги ползвал....
Link to comment
Share on other sites

 

...Сложи и коефициент грешка - 'китаец'... минус поне пет ампера от това, което е писано на етикетчето.
За по-сигурно на половина...Има много компактни релета за време дето се монтират на шината с предпазителите около 16 ампера са мисля.Тия часовници дето са за контакт максимум 5-6 ампера,на повече не бих ги ползвал....
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...