Jump to content
BulForum.com

Записвачката не се разбира с дисковете


Recommended Posts

HL-DT-ST CD-RW GCE-8520B

С други думи, LG 52x24x52

Дисковете са Princo CDR-80 2x-48x

Дисковете записвам с Неро на поддържана от дисковете скорост. Бърнвам images. Сега ще пробвам и с Alcohol 120%.

След като се запише диска не може да бъде прочетен. Зависва и не върти, а като го извадя ми дава съобщение, че няма диск.

С Alcohol 120 % прави същите проблеми. Някой да има идея защо?

След запис на data disc с Неро, при опит за достъп до диска вика:

Drive unaccessable

Incorrect function

Link to comment
Share on other sites

Ами като записваш други дискове които не са Принко какво става?

Link to comment
Share on other sites

Нерото не прави проблеми. Princo също. Ако си с XP пробвай да запишеш диск, направо от XP-то. Ако това не стане - сорри. InCD прави проблеми с XP-то. Ако си я инсталирал - махни я. Ако и това не помогне - записвачката. Все пак се увери, че е на самостоятелен кабел и е мастер.

Link to comment
Share on other sites

HL-DT-ST CD-RW GCE-8520B same writer here - no problems at all...

 

А според мен е от хубавите дискове PRINCO... Дето два с два от една кутия няма еднакви. :P

Link to comment
Share on other sites

problema e v zapisva4kata. ne e nito v diskovete nito v nero nito v windowsa. az imah su6tia problem kogato mi be6e oti6ul lazera na predi6nata, hem be6e na 2 meseca. ako e v garancia otivai ia vru6tai i vzimai edna kato moiata LITE-ON 52x32x52. uspeh.

Link to comment
Share on other sites

Проблемите почнаха като си взех дискове принко. След това не съм пробвал с други дискове.

Link to comment
Share on other sites

no comment... Опитай с други. Не че няма дефектни записвачки. Не зависимо за коя марка говорим. Но все пак - подложката е много важна.

Link to comment
Share on other sites

Imal sam takiva problemi s zapisva4ki taka 4e prosto si kupi druga

Link to comment
Share on other sites

Решението на проблема е много просто>Ако не стане с други дискове показваш на записвачката пътя до Recycle Bin ;)

Link to comment
Share on other sites

ami da vi kaja ot 7-8 meseca sym s LG 52x32x52x i nito princo nito nqkakyv drug disk mi e izhvyrlqla. kakyvto i disk da sym i slojil go izgarq bez problem. ne znam zashto tolkova pliuete LG. Moje i da sym kysmetliq che sym popadnal na tolkova dobra zapisvachka no.... ne mislq che e ot samata marka

Link to comment
Share on other sites

А според мен е от хубавите дискове PRINCO... Дето два с два от една кутия няма еднакви.  :P

Какъв е смисълът да си купиш евтина записвачка, ако не можеш да записваш евтини дискове с нея?

За цена от 25-30 стотинки на диск (дори и по-малко) Princo предлагат достатъчно добро качество и това е факт. Разбира се всякакви опити да се записват на скорост по-голяма от 32 са изключително рисковани, нищо че пише че поддържат 56 скорост.

"Евтина" записвачка е тази, която се справя с евтините дискове, защото в противен случай ти излиза скъпа.

Link to comment
Share on other sites

Какъв е смисълът да си купиш евтина записвачка, ако не можеш да записваш евтини дискове с нея?

За цена от 25-30 стотинки на диск (дори и по-малко)  Princo предлагат достатъчно добро качество и това е факт. Разбира се всякакви опити да се записват на скорост по-голяма от 32 са изключително рисковани, нищо че пише че поддържат 56 скорост.

"Евтина" записвачка е тази, която се справя с евтините дискове, защото в противен случай ти излиза скъпа.

 

Я кажи къде ги намери тия дискове Princo по 25-30 стотинки, че и аз да си купя. Аз най-евтините дето съм намирал са били по 40 ст без обложка, дето и от двете страни са еднакви :). На мене ми ги четеше, ама не и на всички приятели. Ама Princo си е все пак добра марка уж, интересно ми е къде са тия по 25-30 ст ?

Link to comment
Share on other sites

Я кажи къде ги намери тия дискове Princo по 25-30 стотинки, че и аз да си купя. Аз най-евтините дето съм намирал са били по 40 ст без обложка, дето и от двете страни са еднакви :). На мене ми ги четеше, ама не и на всички приятели. Ама Princo си е все пак добра марка уж, интересно ми е къде са тия по 25-30 ст ?

Последно си купих 25 бройки на цена от 32 или 33 стотинки. Ако вземеш 100 цената е 30 ст., за повече пада под 30 ст. Дисковете са с покритие и не са "еднакви" от двете страни като поддържат скорост на запис от 2 до 56, но както казах максималната скорост за Princo е 32. Относно това от къде съм ги купил ако имаш път към Студентски град в София кажи да ти обясня къде е магазинчето. :)

Link to comment
Share on other sites

Последно си купих 25 бройки на цена от 32 или 33 стотинки. Ако вземеш 100 цената е 30 ст., за повече пада под 30 ст. Дисковете са с покритие и не са "еднакви" от двете страни като поддържат скорост на запис от 2 до 56, но както казах максималната скорост за Princo е 32. Относно това от къде съм ги купил ако имаш път към Студентски град в София кажи да ти обясня къде е магазинчето. :)

 

Еми колкото и тъпо да звучи не ми трябват толкова дискове и не бих дал толкова кинти за 100 диска ;) аз съм пич и си зимам по 10-20 CD-та кат ми потрябват :). Ама се учудих щот помислих че някъде има на бройка по 30 ст Princo и си викам закво тряя се минавам с тия Traxdata по 70 ст. (макар и с обложка де) от Metro :).

Link to comment
Share on other sites

Еми колкото и тъпо да звучи не ми трябват толкова дискове и не бих дал толкова кинти за 100 диска ;) аз съм пич и си зимам по 10-20 CD-та кат ми потрябват :). Ама се учудих щот помислих че някъде има на бройка по 30 ст Princo и си викам закво тряя се минавам с тия Traxdata по 70 ст. (макар и с обложка де) от Metro :).

Еми 32 ст. е бройката, но ако купуваш толкова на дребно вярно няма кой знае какъв смисъл. Друг е въпроса, че за тези 70 ст. може да се вземе Verbatim без кутийка или още по-добре Plextor CD-R по 64 стотинки бяха май, ако пък ти трябва кутиика се продават за 12 стотинки. По принцип от Metro дисковете излизат по-скъпо, поне за мен де. :)

Link to comment
Share on other sites

Princo предлагат достатъчно добро качество и това е факт. Разбира се всякакви опити да се записват на скорост по-голяма от 32 са изключително рисковани, нищо че пише че поддържат 56 скорост.

 

Absoljutno si prav za tova. Az zapisvam golemi kolichestva diskove i sam smenil dosta marki. Princo se zapisvat sravnitelno dobre (bez mnogo brak), no poslednata partida (52X) Creatora, kojto pravi test za skorostta po nikakav nachin ne iskashe da pusne poveche ot 32X za vsichkite 100 br. - ne che ne se zapisaha, no sprjah da kupuvam ot tjah, poneje malko se razocharovah - kato pishe 52X da pokaje pone 48X. Inache drugi ot sashtata cenova kategoria (TDK,Traxdata,LG i dr.) kakvoto si pishe na tjah tova e i naistina. Drug e vaprosat sled kato izpechesh diska na max speed dali 100% ot tjah sa zapisani korektno.

 

Off topic: Zapisvachkata mi e Teac. Zabeljazal sam, che kato pisha na max s Easy CD Creator mnogo chesto nakraja ne mu stiga vremeto da zatvori diska i ostava otvoren, koeto me prinujdava da namaljam skorostta ili da zatvarjam diska na drugata zapisvacha, kojato e po-bavna. Pravi go samo na max skorost. ;)

Link to comment
Share on other sites

Off topic: Zapisvachkata mi e Teac. Zabeljazal sam, che kato pisha na max s Easy CD Creator mnogo chesto nakraja ne mu stiga vremeto da zatvori diska i ostava otvoren, koeto me prinujdava da namaljam skorostta ili da zatvarjam diska na drugata zapisvacha, kojato e po-bavna. Pravi go samo na max skorost. ;)

Този проблем от суфтуера ли е или от записвачката? Как така "не му стига времето"?

Все пак целта е да се запише диска, а не да се влезне в някаква норма за време!?

Link to comment
Share on other sites

Я кажи къде ги намери тия дискове Princo по 25-30 стотинки, че и аз да си купя. Аз най-евтините дето съм намирал са били по 40 ст без обложка, дето и от двете страни са еднакви :). На мене ми ги четеше, ама не и на всички приятели. Ама Princo си е все пак добра марка уж, интересно ми е къде са тия по 25-30 ст ?

В метро са 100 диска за 30 лв

Link to comment
Share on other sites

Този проблем от суфтуера ли е или от записвачката? Как така "не му стига времето"?

Ne be, prosto taka se izrazih :P Poneje zatvarjaneto na diska e ot vatreshnata strana na CD-to; ne e goljamo kato MB-i i pri 52X....nali se seshtash... prosto go preskacha predi da pusne lazera. :)

Link to comment
Share on other sites

като става въпрос за дискове искам да ви се оплача

Купих си едни тъпи дискове от Mr.леонид Плачков фирма dinoel Дисковете се казват CD-R Center plovdiv на тях пише,поддържат скорост от 4х до 48х а като пусна да записвам с нерото и не ми дава повече от 8Х

Я кажете при вас така ли е или само при мен?

Link to comment
Share on other sites

имам същия проблем с LG CD-RW/DVD-ROM GCC-4120B

и най-странното е че се появи от 3 дни този проблем. Вкарвам диска, записва си както трябва, а после диска е празен. И с енрото е така, и с Easy CD creator. Много кофти работа, три поредни диска така станаха или по-точно не станаха. Ядосвам се...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...