Jump to content
BulForum.com

Смяна на дъно


Ton4o

Recommended Posts

Здравейте, една сутрин компютъра ми работеше, а нямаше нито картина, нито системния звук при стартиране.

-Четох доста и двама човека ми видяха компа, махаха ми рамта и пак нищо и заключението беше едно - заминало дъно.

- Купих си ново дъно и пробвах с рам и без, вече системните звуци са си налице, НО отново нямам картина...

Къде бъркам?

Link to comment
Share on other sites

Кабел на монитора или лош контакт на някой компонент. Друг вариант е захранване, на което някоя линия я няма или не е в нормални стойности. Имах случай с един Фортрон преди години - пускаш го, пали всичко, хард върти, но видео йок. След 2 часа го хванах, бяха някакви кондензатори.

Link to comment
Share on other sites

Отворих, гледах, няма подути кондензатори, нито прегоряло някъде.

Как да замеря с мултицет захранването и какви трябва да са му стойностите.

Link to comment
Share on other sites

Щом системните звуци са налице и си пробвал с друга видеокарта, проблема е в кабела или монитора. Може да е хлътнал или изкривил някой пин. Виждал съм кабел, успешно "включен" обратно (на 180 градуса) въпреки трапецовидната форма :)

 

Това и да го видя ще ми е трудно да го повярвам...струва ми се невъзможно за осъществяване. :online2long:

Факт. Профила беше станал почти правоъгълен, имаше няколко смачкани пина. А най-любопитното е, че с подръчни средства успях да ги поизправя без да ги счупя и монитора заработи! Някакво чудо просто.

Link to comment
Share on other sites

 Виждал съм кабел, успешно "включен" обратно (на 180 градуса) въпреки трапецовидната форма :)

 

Това и да го видя ще ми е трудно да го повярвам...струва ми се невъзможно за осъществяване. :online2long:

Link to comment
Share on other sites

Дъното си беше заминало и го смених с ново, но ядовете продължиха.

Става въпрос за дъно BIOSTAR, soc.775, nforce4

Постоянно се рестартира малко след появата на логото на УИН7.

Не иска и не иска да буутне който и да е от двата диска и пробвахме с какво ли не, с флашка и с диск и нищо.

Сменях освен първо буутващо устройтво и поредността на устройстват и пак нищо.

виждам, чеги разпознава като IDE дисковете, а те са SATA.

Каква нстройка да нправя по биос-а, че се видях в чудо вече..

Или ми изписва DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.

Link to comment
Share on other sites

Тончо, няма и да можеш да подкараш ВЕЧЕ инсталирания Windows, защото си сменил дъното с различно. Единствения ти шанс да подкараш системата без колизии е бил да намериш АБСОЛЮТНО СЪЩОТО дъно (вкл. ревизия) и то да е изправно. Което общо взето е невъзможна мисия.
Какво се случва: ОС се опитва да подкара хардуера със старите драйвери, което няма как да стане и естествено крашва. Изход - преинсталиране.

Според мен невъзможността да заредиш системата идва от лош bootable диск. Намери си някой читав дистрибутив, изпечи го на диск на бавна скорост и опитай пак.

Link to comment
Share on other sites

Тончо, няма и да можеш да подкараш ВЕЧЕ инсталирания Windows, защото си сменил дъното с различно. Единствения ти шанс да подкараш системата без колизии е бил да намериш АБСОЛЮТНО СЪЩОТО дъно (вкл. ревизия) и то да е изправно. 

Няма такова нещо!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...