Jump to content
BulForum.com

MSI GeForce 4 Ti 4600, 128 MB


Recommended Posts

Вярно е,бие,но в DX8 приложенията.Дори моят не клокнат 4200 я бие.

Link to comment
Share on other sites

Вярно е,бие,но в DX8 приложенията.Дори моят не клокнат 4200 я бие.

 

малко ми е интересно това след като картите са наредени по клас както следва:

Ti 4200

Ti 4400

Ti 4600

 

тва е все едно да кажеш, че Radeon 9600Pro, бие 9800Pro. стига сте подвеждали евентуалните купувачи.

Link to comment
Share on other sites

малко ми е интересно това след като картите са наредени по клас както следва:

Ti 4200

Ti 4400

Ti 4600

 

тва е все едно да кажеш, че Radeon 9600Pro, бие 9800Pro. стига сте подвеждали евентуалните купувачи.

 

I trite karti sa s edni i suhti chipove i pameti. Razlikakata e v tova che fabrichno sa kloknati na po visoki chestoti, suotvetno si imat i po dobro ohlazhdane ;)

Link to comment
Share on other sites

I trite karti sa s edni i suhti chipove i pameti. Razlikakata e v tova che fabrichno sa kloknati na po visoki chestoti, suotvetno si imat i po dobro ohlazhdane ;)

 

 

Nishto vyarno za chipovete na razli4nite titaniumi.Razli4ni sa . Vyarno 4e vsi4ki sa dosta yaki no 4600 si e nai.Osobeno tozi na MSI. Osven tova i pametite sa razli4ni. Tozi e s 2.8ns .Mojesh da si sverish za kakvi 4estoti stava vupros.

MSI 8872

GeForce4 Ti4600 chip - 300MHz(256bit)

2.8ns=715MHz

Link to comment
Share on other sites

Вярно е,бие,но в DX8 приложенията.Дори моят не клокнат 4200 я бие.

извинявай ,но игрите вече се правят с изцяло Dx9 поддръжка .. така ,че не можеш да кажеш ,че бие

Картата чисто и просто е морално остаряла

Link to comment
Share on other sites

Nishto vyarno za chipovete na razli4nite titaniumi.Razli4ni sa . Vyarno 4e vsi4ki sa dosta yaki no 4600 si e nai.Osobeno tozi na MSI. Osven tova i pametite sa razli4ni. Tozi e s 2.8ns .Mojesh da si sverish za kakvi 4estoti stava vupros.

MSI 8872

GeForce4 Ti4600 chip - 300MHz(256bit)

  2.8ns=715MHz

http://overclockers.ru/faq/video/video.htm

Доколкото виждам ядрото е едно и също:NV25 a само честотите са различни

Link to comment
Share on other sites

И w00x и ShitHappen май не ме рзбраха какво искам да кажа...

 

Kartata bie dori radeon9600Pro, osobeno v game testovete. Da  ya sravnyavash  s 5200,dori 5600 e prosto neseriozno.

 

Имах предвид,че 4600 бие 9600Pro,но в DX8 приложенията,така че сравнението което NNN прави не е правилно.

Link to comment
Share on other sites

Da NV25 e.No toi ima nyakolko raznovidnosti,koito se markirat po 4estotata (da pak si e taka). No ne mislya 4e tova e nyakakuv problem.Dori Ti 4200 sa stabilni karti koito prevuzhojdat po4ti vsi4ki masovi karti ot novite. Za moyata garantiram 4e bie Radeon 9600Pro na Gigabyte, zashtoto sum gi testval li4no. Ako nyakoi iska da mi dokaje 4e to4no tozi Ti4600 e slab da si vzeme karti4kata i da zapovyada na test. Priemam i zalozi. Moje da e i samata karta. E ne govorim za rakiva X800.

Link to comment
Share on other sites

Nishto vyarno za chipovete na razli4nite titaniumi.Razli4ni sa . Vyarno 4e vsi4ki sa dosta yaki no 4600 si e nai.Osobeno tozi na MSI. Osven tova i pametite sa razli4ni. Tozi e s 2.8ns .Mojesh da si sverish za kakvi 4estoti stava vupros.

MSI 8872

GeForce4 Ti4600 chip - 300MHz(256bit)

  2.8ns=715MHz

 

И 4200 и 4400 и 4600 имат ЕДНАКВИ чипове-NV25.Toва,че през всеки модел има 20-50мхз разлика в ядро и памет не означава,че са различни чиповете...а когато някой по-горе беше написал,че Ти 4200 може да бие Ти 4600..ами може,стига този 4200 да е клокнат толкова,че да минава честотата на 4600 (350/650).

Link to comment
Share on other sites

И 4200 и 4400 и 4600 имат ЕДНАКВИ чипове-NV25.Toва,че през всеки модел има 20-50мхз разлика в ядро и памет не означава,че са различни чиповете...а когато някой по-горе беше написал,че Ти 4200 може да бие Ти 4600..ами може,стига този 4200 да е клокнат толкова,че да минава честотата на 4600 (350/650).

Dobre e da vidish dali i 4600 ne moje da se klokva. A toi moje i to dosta.

Link to comment
Share on other sites

mnogo se izvinqvam

ama 4200 4400 i 4600 ne se razli4avat samo po 4estoti no i po pixelni i textelni konveiri koito pri purvite karti sa orqzani na harduerno nivo

 

a s klokvane na 4estotite se polu4ava nqkvo uskorenie ot porqduka na 5-10%

 

taka 4e stiga gluposti

 

tazi sedmica li4no probah GF FX 5900XT (Chaintech) s 4estoti (500/750)

 

i posle umishleno gi svalih na (150/300) razlikata i v 3D MARK 2001 i v 3D MARK 2003 beshe to4no 15% nadolu taka 4e stiga s tezi MHz-i

mnogo otdavna ne te sa nai opredelqshtoto dali neshto e dobro ili ne

 

po temata sega tazi karta dori i s godini garanciq ne struva tolova pari

 

kato shte dadesh 130-150$ za 4600 ne e li da iz4akash i da saberesh oshte 20-30$ i da si kupish GF FX 5900XT 128MB

 

prosto si mislq 4e e nqkaksi po izgodno

:angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

еее офтопик ма не мога да се сдържа като гледам как някой пише без да знае!

http://overclockers.ru/faq/video/video.htm

(това го поствам за 2ри път)

еии ти на виж по колко пикселни конвейри и по колко техтури на такт имат!

а и другите характеристики

 

е ако ми кажеш как го измисли това че били хардуерно орязани незнам!

така че всички чипове Ти4 са едни и същи! 4200,4400,4600

по големите са подбрани от по качествени партиди и работят на по висока честота.

а паметта,охлаждането,платката и др. елементи се избират от производителя на картата, и могат да се различават доста!

Link to comment
Share on other sites

Kolkoto do 70$ ako mi namerish druga takava karta vednaga ti davam 120$

 

За 110$ мога да взема такава 5600У,че ще и пукне шушоните на тази 4600...ако това е целта де.Моето скромно мнение е,че за ДХ 8.1 карта искаш прекалено много пари.Тези карти са морално остарели(това са чипове от края на 2001ва година).Не е намясто да искаш такава сума за тази карта...

Link to comment
Share on other sites

оффтопик

Аве пичове не мога да разбера какво сте ревнали срещу цената определена от човека за НЕГОВАТА си карта? Някой да не ви кара да я купувате насила а???

Всеки като гледам е разбирач и или е работил в Nvidia, или най-малкото в Ati.Баси смеха а ?

оффтопик

Link to comment
Share on other sites

оффтопик

Аве пичове не мога да разбера какво сте ревнали срещу цената определена от човека за НЕГОВАТА си карта? Някой да не ви кара да я купувате насила а???

Всеки като гледам е разбирач и или е работил в Nvidia, или най-малкото в Ati.Баси смеха а ?

оффтопик

 

Напротив,това са елементарни знания по темата...това,че на теб ти звучи така все едно ти говорат за атомна физика си е изцяло твой проблем.Знам,че не е редно да се меся така в ценовата политика,но това са от редките случаи които просто е наложителна намесата на някой...както виждаш не гона бройката на постовете.

Link to comment
Share on other sites

За 110$ мога да взема такава 5600У,че ще и пукне шушоните на тази 4600...ако това е целта де.Моето скромно мнение е,че за ДХ 8.1 карта искаш прекалено много пари.Тези карти са морално остарели(това са чипове от края на 2001ва година).Не е намясто да искаш такава сума за тази карта...

Ми като си толкова отворен защо не си купиш такава 5600 дето да пукаш шушоните на хората ами се обясняваш тук?

И като гледам сигурно си мислиш, че си единствения който има елементарни познания по отношение на видео картите. Човека правилно ти е казал, някой да не те кара насила да си купуваш предложената видео карта.

Link to comment
Share on other sites

Ето...това е специално за всички притежатели на могъщи Ti 4200 и още по разцепващи "Шушони" 5600U. вижте това и се осъзнайте малко за какво говорим.

 

image009.gif

Link to comment
Share on other sites

dobre togava mojesh li da mi kajesh zashto

4200 clocknato do 4estoti na 4600

ne dava rezultat kato na 4600

kati i dvete karti bqha asus

 

По добрите чипове 4400,4600 се комплектуват и с по качествени елементи.

Най малкото паметта ще е по добра.... както и таймингите на паметта ще са по балансирани...(относно таймингите на паметта скоро четах кви "чудеса" правили в марковете, като модвали БИОС-а на видеото с по-нестандартни тайминги.. справка http://www.hardwarebg.com/forum)

А я ми кажи колко беше разликата на 4200 и 4600(на еднакви честоти)?

 

А стига с тоя том'с хардуер ве....отдавна повечето са го избили на платена реклама!който повече плаща неговото е "по-добро"

Link to comment
Share on other sites

A стига с тоя том'с хардуер ве....отдавна повечето са го избили на платена реклама!който повече плаща неговото е "по-добро"

 

харабия? еми така като се замислиш... АЗ ГО ДАВАМ ЗА СРАВНЕНИЕ НА КАРТИ НА ЕДНАКЪВ ПРОИЗВОДИТЕЛ. или те самички си забиват нож в гърба като рекламират различните си продукти по такъв начин, че да злепоставят останалите? хитреци... тва в същност е доста добра кампания. да си блокираш пазара на собствения (по-скъпия) продукт.

Link to comment
Share on other sites

Ми като си толкова отворен защо не си купиш такава 5600 дето да пукаш шушоните на хората ами се обясняваш тук?

И като гледам сигурно си мислиш, че си единствения който има елементарни познания по отношение на видео картите. Човека правилно ти е казал, някой да не те кара насила да си купуваш предложената видео карта.

 

Откъде знаеш,че именно не съм с такава ами приказваш!?Ако съдим по горните постове имам пълното основание да смятам,че разбирам малко повече от хората които са писали...както и да е,успех с продажбата.

Link to comment
Share on other sites

... АЗ ГО ДАВАМ ЗА СРАВНЕНИЕ НА КАРТИ НА ЕДНАКЪВ ПРОИЗВОДИТЕЛ.

не виждам кво си дал.. урл ли трябва да има някаде?

едит: сега разбрах защо не виждам, не съм в мрежата на еврокома....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...