Jump to content
BulForum.com

Antares

Recommended Posts

x-rebirth.jpg

 

 

Космически симулатор в огромни мащаби, пуснат от Egosoft. Излиза на 15-ти ноември на стойност около 50 евро. По видеата играта изглежда доста обещаваща, но пък и цената ѝ не е малка, на фона на толкова много free to play игри на хоризонта. И за да не губя време в обяснения - малко видеоклипове:

http://www.youtube.com/watch?v=LabrDe4XJo0

http://www.youtube.com/watch?v=eNs1rdSkUi8

http://www.youtube.com/watch?v=NEbL1p5vZpw&src_vid=eNs1rdSkUi8&feature=iv&annotation_id=annotation_710121097

http://www.youtube.com/watch?v=0bty5M-lo9w&src_vid=eNs1rdSkUi8&feature=iv&annotation_id=annotation_3950995443

http://www.youtube.com/watch?index=1&list=PLRNrultsQ-Ti7bEZvxJU58YrYiDy4n4JM&v=thnJTvXtkFs&src_vid=eNs1rdSkUi8&feature=iv&annotation_id=annotation_1891838641
 

http://www.youtube.com/watch?v=rtXV34Py2fI&src_vid=eNs1rdSkUi8&feature=iv&annotation_id=annotation_2659385613

Link to comment
Share on other sites

Голям фен съм на поредицата, няма да казвам колко часа съм прекарал в циклене :) 

Очаква се да е нещо съвсем различно от миналите части, много по-мащабно, с много повече опции, експлорейшън, битки и т.н. 

Страшно много се забавиха с тази игра, дано да има защо.

Link to comment
Share on other sites

Тя е само сингъл или се бъркам?

 

В отговор ще цитирам част от интервю със създателите:

 

- One word: Multiplayer?

- Nope.

 

:)

 

Не, няма да я купувам, щя чакам RELOADED да я кракнат - особено с оглед на това, че за да я играя качествено, най-вероятно ще се наложи нааааай-накрая да си взема нов процесор.

Link to comment
Share on other sites

Като говорим за космически игри - играе ми се игра в която пак управляваш космически кораб, обаче светът (космосът) да е огромен и да може всеки плеър да си строи собствени планети и да си прави куестове по тях... демек да няма просто звезди за фон като текстура, а всяка точка, която виждаш на екрана, да е свят създаден от въображението на играчите... има ли нещо подобно или още няма технологията дето да го подкара ?

Link to comment
Share on other sites

Star Citizen ще е нещо много мащабно, но early access в steam беше 70 или 80 евра  :bgrin:

 

 

edit: моя грешка, това което съм видял в steam е Planetary Annihilation

Link to comment
Share on other sites

Кацнах на една от първите станции и исках да отовря една вентилационна шахта и ме затисна решетката и няма мърдане :D Играта е някаква много неоптимизирана.

Link to comment
Share on other sites

Чета... на унищожителна критика е подложена във форумите на HardwareBG... Аз лично загубих тотално интерес на момента, в който разбрах, че ще е single player. Такава мащабна игра за мен е грехота да я оставят single player...

Link to comment
Share on other sites

Аз пък точно затова добих по-силен интерес... Между другото има версия Релоудед в Замунда.нет, не в свясната. Лично аз едвам я зареждам тая фъшкия в момента, надявам се да е нещо временно, въпреки че не ме интересува тоя адрес. Предвид това не ми е ясно колко ще свалям .... 5 гиги. След тези филми, които Пешо показа, не мога да повярвам, че подобен проект е начукан в такъв обем... Дано се дължи на яко рязане. Не че не личеше, че графиката е осакатена за сметка на обема, но това е твърде много...  

Link to comment
Share on other sites

В hwbg писаха, че единствено космоса е качествен графично. Станциите били еднотипни, персонажа по станциите - също, нямало автоматично скачване със станциите - всеки път - на ръка, доста бъгове, гличове, при това - от хора, които са си я купили, тоест - не е в крака причината. Ако някой реши да я купува - съветвам да прочете цитираната горе тема...

Link to comment
Share on other sites

Аз я свалих успешно. Вероятно утре ща кажа нещо по въпроса ако ми остане време да поиграя... 

 

Играта я има и в нашия тракер.

Link to comment
Share on other sites

По всичко личи, че в момента играта не е това, което се очакваше да бъде. След известно количество пачове може да заприлича на нещо качествено. Ето едно забавно описание на текущото състояние, ако ви се чете:

 

 

Hey all, 

I'm having a really hard time right now. And i'm not sure what to do. 
I have been driving my old car off and on for about 7 years and it has been awesome, but it was getting older and when I heard about the new model about 3 years ago, I decided to save up some money and buy it. But it has some problems and i'm not sure what to do. 

I went to the dealership on Friday, November 15th, and the brand new car I wanted was sitting on the showroom floor. It had all the bells and whistles I wanted! And let me tell you, it was so pretty. The salesman showed me around and told me about all the features it had and assured me it was better than my old car. I wasn't allowed to test drive it, because I either had to pre-order one or buy the car first. But considering how well the last model held up, I decided to bite the bullet and buy the car. 

This is where things get weird... 

After purchasing the vehicle and the sales guy handed me the keys, Burt, Ben.. I can't remember his name.. but it started with a B; I got in the car to drive home and it was missing the steering wheel. I couldn't believe it. There must be a mistake. Appalled, I looked around the seats and the floor to find it. But it wasn't there. I opened the glovebox and found a 3 page manual which didn't help, so I got out of the car to have a look around at the rest of the vehicle. 

Upon inspection of my newly purchased car, I noticed a lot of promised features missing. But they weren't premium things like trim, or XM radio or anything like that. I was missing the rear fender completely, and the front right tire had a spare on it. Why do I have 3 perfectly good wheels but 1 spare tire on the front? Seriously what the hell was going on here? 

So I cried out to Bart, "Hey!! I think there has been a mistake! This isn't the car you promised me on the showroom floor. I can't even drive it because it's missing a steering wheel!!" And I kid you not, he looked right at me and said, "You're welcome!! Thank you for the GREAT feedback!! This car has been a huge success!" and he ran off. o.O 

Totally bewildered, I turned around to see hundreds of customers with similar problems. I even watched a guy get in his car after he bought it, drive off, and then crash in to a pole. One customer was sitting on the curb rocking back and forth, crying, and nothing I said made him feel better. I saw one guy screaming down the road at 100mph yelling, "I don't have a GPS and I can't turn my head!!!" and was suddenly out of sight. I saw people screaming obscenities, and even worse... people that appeared to be in a zombie-like state staring out of their windows. I even saw some folks jump in their OLD car and drive away! It was crazy, they just left their new car sitting there. And just when I thought I was losing my mind, I hear a guy in his new car crank up the music on the stereo system yelling out of the window, "This new car is awesome!!!" 

Out of complete disillusionment, I called out to the guy blasting his music and asked, "Why do you like this car?! It's completely broken!" And you wont believe his response. He calmly turned his music down and spoke to me with an angelic voice. (It was really very soothing) And he said, "Don't worry. It will all be okay. The car manufacturer will fix everything, eventually. These things happen when you buy new cars." 

Now I can't be sure, but I SWEAR the guy had a nametag and was wearing the same shirt Benny was. But I can't be certain, and I was angry. I wanted to be mad at this guy, but he was clearly gone. Out of his mind. And I don't claim to be the smartest person in the world, but is it too much to ask for a steering wheel when you purchase a car? I mean, I put down a lot of money to buy this thing and it's barely driveable.. if at all? 
 

I had enough and decided to leave. But just as I turned around to walk home, I received a tap on my shoulder, and to my surprise, it was Bernie! He said, "Here kid, you're going to need this." and handed me an XBOX controller.

 

Link to comment
Share on other sites

Тая игра е наистина трагедия... Успях дая фиксна проблема - оказа се, че е масов и е свързан с настройките на звука. 

 

Управлението е кошмарно тъпо и досадно трудно. Графиката с нищо не впечатлява, освен със своята изостаналост. 

 

За капак сутринта ме блокира на една врата и не можах да мръдна. Подозирам и че ще трябва да почна отначало, понеже нямах сейв... 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Дадох каквото можах от себе си като време и нерви. Имам само една категорична препоръка - UNINSTALL IMMEDIATELY!

 

Това нещо НЕ може да се играе. След като се наложи да търся как да подкарам крашващата игра и прочетох за рева на почти всички нещастни хорица, дали пари за този според мен изцяло дефектен продукт, установих, че просто не може да се играе. 

 

Идеята като цяло е добра. Взели са добри неща от великият FREELANCER, както и от други подобни игри. Най-хубавото нещо е атмосферата и музикалното оформление. Дочух крадена мелодия от саундтрака на Туин Пийкс... И дотам. Както и при много много други хора, играта накъсва при мен, като в един момент е просто недопустимо досадно. Управлението както вече казах е направено сякаш СРЕЩУ потребителя. В смисъл максимално да го затрудни и изнерви. В един момент нещата стават непоносими. Няма Autosave и не може да се прави Save  навсякъде... Днес отделих още един час, който ще остане в небитието и след като някакви дрончета ме убиха и играта крашна на надпис GAME OVER, чшата преля.

 

За бога, никой да не дава пари за тази игра! И ви съветвам изобщо да не се мъчите с нея и безплатно. 

Link to comment
Share on other sites

Брат, предпочитам да си играя FREELANCER, честно.... Срам не срам, ще призная, че не знаех, че има и PRIVATEER 2...  :grin:

 

Но ще да проверя твоето предложение, Брунхилда...

 

Как, питам, КАК е възможно Лукас да не преработи великият TIE FIGHTER и XWING... В днешно време и със сегашните възможности може да стане шедьовър.... Като се замисля колко часове съм пробъхтал в X-WING, B-WING, Y-WING.... Спомени от младините.... 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...