Jump to content
BulForum.com

Проблем...но какъв ?


the_one_

Recommended Posts

здр колеги.искам да попитам какво по точно е заминало(процесора или дъното) на стационарният ми комп

когато го пусна изкарва само марката на дъното (foxconn) на екрана и под него функциите pres DEL и pres TAB но никое от тях не работи след натискането за влизането в биоса и забива така

само това се показва на екрана

рамта ,харда и видеото са си наред (пробвани са отделно)

нека някой ако знае нещо по моя въпрос да пише

предварително благодаря

Link to comment
Share on other sites

здр колеги.искам да попитам какво по точно е заминало(процесора или дъното) на стационарният ми комп

когато го пусна изкарва само марката на дъното (foxconn) на екрана и под него функциите pres DEL и pres TAB но никое от тях не работи след натискането за влизането в биоса и забива така

само това се показва на екрана

рамта ,харда и видеото са си наред (пробвани са отделно)

нека някой ако знае нещо по моя въпрос да пише

предварително благодаря

Според теб, ако е заминал процесора, как ще покаже каквото и да е на монитора?

Link to comment
Share on other sites

аз си мисля същото и ме свежда на заключението че е заминало дъното,но просто исках някой с повече познания да го докаже

Link to comment
Share on other sites

А захранването наред ли е? Пробвай да занулиш БИОС-а на дъното като дадеш на късо с батерията.

Link to comment
Share on other sites

Наскоро имах същия проблем с един GigaByte - при пускане стига до POST и умира така. Според мен не минава инициализация на някое от устройствата. На моето е бил скапан биос (беше гаранционно, префлашнали са го). При теб може да е идентичен проблема.

 

@ future - може по принцип и процесор да е. При пускане и инициализация на машината, ако някои от инструкциите на процесора не работят, умира така.

 

Както е казал Вокса - занули биоса и пробвай.

Link to comment
Share on other sites

Отваряш кутията и гледаш дъното. Има една батерия, плоска, като за часовник. Размер колкото монета от 20ст. Вадиш я. Като я извадиш я обръщаш, и я слагаш обратно в гнездото от където си я изкарал и изчакваш няколко секунди. После я вадиш и си я слагаш както трябва.

Link to comment
Share on other sites

По кой от двата метода пробва да занулиш биоса? Като окъси батерията или като изкара батерията и натисна копчето няколко пъти?

Link to comment
Share on other sites

като окъсих батерията

четох някъде из форума че трябва да стои извадена около 3 минути.и това направих но не стана

явно трябва да пробвам и варианта който ти казваш с натискането на копчето за пускане на компа като е махната батерията

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...