Jump to content
BulForum.com

Животно!!!


don_anton

Recommended Posts

Абе и аз имам едно такова... абе нещо между котка и динозавър... сестра ми. То и аз понякога като му говоря имам чувството, че ме разбира... ама мисля да го пращам в зоопарка (психо диспансера), щото много грижи иска...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Кучета по специално бели бултериери, тва са много яки кучета в пряк и преносен смисъл :) Само като им видиш странната физиономия и ти става яко, изглеждат злобни но всъщност са ултра спокойни кучета (е само да не видят някой от собствения си вид де ... ). Ама много ме кефят, захапката им е 2 тона като сила и приличт малко на прасенца и са толкова готини, че просто не мога да им устоя :)

Link to comment
Share on other sites

To i za sanbernarite se govori,4e sa dosta spokoini,ama na6iqt kyv be6e-nema6e ku4e ot kvartala,na koeto da ne mu e puskalo kryv(predi jiveeh v trakiq i v maalata ima6e rotvaileri,bulterieri,dobermani,pit buli) -ama i toi ne osta6e po-nazad.Mnoo brutalno ku4e be6e-vednuj se lae6e s edin neapolitanski mastif(ku4e nad 100 kila-pone 20 pyti sa ze skusvali ot boi i dvamata) oba4e ba6ta mi go odyrja(pesa teje6e okolo 80 kila i tova rqdko se slu4va6e) i tva nenormalno ku4e vze,4e si othapa ezika,ama nikva reakciq.Posle kat go dadohme v edno selo im izdavi vsi4kite koko6ki (35 na broi) + edno prase (golqm traur be6e za nego :lol: ).Bqh zabravil kolko mi lipsva :cry :cry :cry

Link to comment
Share on other sites

Има едно малко познато куче на което му викат Шар Пей.

Ако не сте виждали просто не може да бъде описано.

И изобщо не се заблуждаваите от външния вид, защото другото му име е Китаиско бойно куче. Тоест дребно,но вредно. Мойто кат стана на 7 месеца и кат почна ...сби се със сички кучета от околността.

Разбираите с ротваилери, добермани, догове...

Link to comment
Share on other sites

Еми с бултерира е същото, не трябва да вижда други кучета щото откача и ги изяжда :) Ама не ми казвайте че не сте виждали бултериер - малко куче около 20-30 кила със злобна прасешка физиономия:)

Link to comment
Share on other sites

Странното е че санбернара или бултериера не биха нападнали човек, иначе като им се изпречи куче или котка бягай надалече :)

Link to comment
Share on other sites

Moqt e uhapal desetki (bukvalno) cigani.Prosto KOLOSALNO mnogo gi mraze6e.Nie jiveehme na 5-iq etaj i mine6e li otdolu ciganin se pobyrkva6e da lae.Hi4 ne se pod4inqva6e,no qvno stopanite ne6to mnogo go respektirat-vedyj edin mangalin vze da mi vika 6to sym go razkarval tolkova blizo do nego(na 10 metra zabeleji),a az na 7 godini se sy6tisah syvsem.I toq dzver kat sko4i -5 6eva na rykata,a az nqma6e kak da go odyrja,ba6ta mi be6e dale4e (a i kato se zamislq nadali bih go odyrjal).Ta ottogava toq pes mnoo mi se vdigna v o4ite!!!

Link to comment
Share on other sites

vednuj se lae6e s edin neapolitanski mastif(ku4e nad 100 kila-pone 20 pyti sa ze skusvali ot boi i dvamata)

До сега несъм виждал куче което да е оцеляло след сбиване с неаполитански мастиф. До нас живееше едно.... 2 питбула едновременно не смееха да ги пуснат срещу него :punk. Малко инфо за историята на породата ;). Римляните са ги използвали за борба с бикове. Тези които не са виждали кучета от тази порода да си представят един бик и кучето което може да се справи с него :D.

Link to comment
Share on other sites

Малко инфо за историята на породата . Римляните са ги използвали за борба с бикове. Тези които не са виждали кучета от тази порода да си представят един бик и кучето което може да се справи с него .

Ползвали са ги и за бой с лъвове и мечки. 2-3 мастифа се справяли безпроблемно с тея дзверове.

Друг е въпроса, че между Мастиф и Мастино наполетано (неаполитански мастиф) има разлика.

Мастиф- височина: 76 см. ; тегло: 90кг.

Мастино наполетано- височина: 65 - 75 см. ; тегло: 60 - 70 кг.

Link to comment
Share on other sites

Ползвали са ги и за бой с лъвове и мечки. 2-3 мастифа се справяли безпроблемно с тея дзверове.

Друг е въпроса, че между Мастиф и Мастино наполетано (неаполитански мастиф) има разлика.

Мастиф- височина: 76 см. ; тегло: 90кг.

Мастино наполетано- височина: 65 - 75 см. ; тегло: 60 - 70 кг.

E,ne sym golqm razbira4 na ku4eta,no si spomnqm,4e togava mi kazaha,4e e neapolitanski mastif i polojitelno be6e nad 90 kila!I vse pak da ne zabravqme,4e tova sa sredni merki,sega 4eta v Guinness ,4e nai tejkoto ku4e,jivqlo nqkoga e bilo Zorba i e tejalo 155 kila :punk

P.S. A i o6te ne6to-kato im mahnat zybite i noktite (a te VINAGI taka pravqt) nadali me4kite imat nqkakyv 6ans da uceleqt!!!

Netrootbg,ako vidi6 sanbernar 6te razbere6 kak e ucelql-po princip sa spokoina poroda oba4e toq na6uqt be6e napravo lud,kogato vidi drugo ku4e.A i te kvartalnite oligofreni,hi4 ne si gi vryzvaha tehnite rotvaileri i tem podobni,ta sigurno zatva stana takyv.

Link to comment
Share on other sites

Неаполитанските мастифи са доста на 60-70кг.

RoNiN виждал съм много сан бернар-и. Ако те интересува повече инфо за този мастиф които ти казах пиши ми едно ПМ и ще ти разясня някои неща ;).

Link to comment
Share on other sites

И аз съм много голям превържаник на котките особенно на Тигрите. Започнах даже и да правя сайт за тях. www.bigcats.hit.bg ама още е в началото щото трудно се преписва от снимки на книга.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък много обичам да си отглеждам човек

Ха, отгледай ми и на мен един... да може да изпълнява заповеди от рода на "Аве, говедо, дай е'на чаша кола! Не от тия ве цървул! От големите! Мноо си тъп ве! Дай направо бутилката!" :evil :punk :pirate

Link to comment
Share on other sites

А какво ще кажете за Опушения Леопард? Много е Готен.

Link to comment
Share on other sites

Много харесвам котките.Винаги сам имал котка вкъщи.В момента имам много красива маца :wub:

http://stoyancho.data.bg/Kleopatra/ - ето и снимки за по-зарибените.

Сега мисля да си взимам още една :)

Иначе леопарда,ягуара,тигъра .... искам да си имам по едно ,но тва е просто една мечта

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...