Jump to content
BulForum.com

Help za Win XP


d_micev

Recommended Posts

Pri pravilna nastroika i optimizaciq na Xp-to kakto i na cqlata konfiguraciq djama raboti perfektno i sys 128 RAM, no ako pusne6 igra ili programa koqto iziskva mnogo RAM 6te po4ne da zapi4a qkata. Minimuma si e 256 MB RAM ako smqta6 da igrae6 igri. Nqkoi be6e postnal nqkade iz foruma 4e Xp-to ne bilo pyrgavo kato 98 v smisyl prozorcite se otvarqli po bavno menutata i te. Moga po vsqko vreme na denon6tieto da demonstriram na moito pc, 4e Xp vsy6tnost e dosta po byrz i pyrgav windows ot 98 i ot 98SE :D Pc-to ne e koi znae kakvo kato hardware taka 4e ako nqkoi e merakliq da zapovqda da vidi :D Daje ima o6te kakvo da se optimizira ama me e myrzel malko :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Всичко дотук казано за XP по принцип е вярно. Кофтито е, когато нещата се сбозят :bgrin:

Тогава на обикновения юзър със слаби нерви може и да не му издържи сърчицето :wir :D

Единствената утеха е, че скапванията се случват доста по-рядко от Win9x ;)

И другото нещо е - не използвайте XP Home (много sukzzzz :tongue) a Pro версията.

Link to comment
Share on other sites

Samite Microsoft si kazvat che XP-to e optimizirani za razlika ot VSICHKI predishni Windows-i

Абе по принцип не трябва да се вярва на тва, което го казват от Micro$oft. Най-правилия подход е: око да види, ръка да пипне :lol:

Link to comment
Share on other sites

Може и да са краднали нещо оттук-оттам :D те имат богат опит в това отношение (питай Apple, Xerox, IBM и др.), но им се връща тъпкано - справка warez.ru и хилядите подобни местенца :lol: :lol: :punk

Link to comment
Share on other sites

Samo te si znaiat kakvo i ot kade sa otkradnali. Nie "prostosmartnite" bulgarcheta obache dalech nemozem da si pozvolim okolo $300 za da si kupim Windows. Alternativata togava e samo edna - da si go drapnem ot niakoi warez sai za otkradnaiset leva (razbirai $$$) i gotova rabotata..... Dalech sam ot misalta che intelektualnia trud ne struva nishto, no sled kato microsoft (a i ne samo te) ne si preusmisliat politikata spriamo nas, nie puk niama da si preusmislim nashata politika spriamo tiah. :beerchug

Link to comment
Share on other sites

4e kakvo ne mu e stabilno na Xp-to ? Moq ne e zabival otkakto e slojen, a moga da kaja 4e pravq dosta ne6ta ednovremenno i nqmam griji. Kato se natovari pove4ko prosto zabavq nqkoi procesi za smetka na drugi i tolkova. Btw skoro gledah cenata na Xp-to nqkade okolo 150$ mislq 4e be6e. Ofis paketa e ~300. Be kato cqlo sym dovolen ot Xp i spored mene problemite idvat nai-ve4e ot mucunata pred monitora a ne ot samoto Xp :D

Link to comment
Share on other sites

Pri men XP-to sam go zabival niakolko pati, no vseki pat si beshe po moia vina.

V rabotata veche blizo godina sme na XP-ta, a tam PC-tata se "tormoziat" mnogo. Zesega ne sam imal problem, koeto e baia dobar test za men.

Ako ima obache niakakav hardueren problem neshtata sa drugi. Togava kakavto i OS da slozish vse taia, pak ste varti nomera.

Link to comment
Share on other sites

4e kakvo ne mu e stabilno na Xp-to ? Moq ne e zabival otkakto e slojen, a moga da kaja 4e pravq dosta ne6ta ednovremenno i nqmam griji. Kato se natovari pove4ko prosto zabavq nqkoi procesi za smetka na drugi i tolkova. Btw skoro gledah cenata na Xp-to nqkade okolo 150$ mislq 4e be6e. Ofis paketa e ~300. Be kato cqlo sym dovolen ot Xp i spored mene problemite idvat nai-ve4e ot mucunata pred monitora a ne ot samoto Xp :D

Kude sum kazal, che XP ne e stabilen?

Link to comment
Share on other sites

Няма смисъл да се сравняват XP и Server, последния е само за тези, които наистина се нуждаят от сървърните услуги, които предлага. Другата причина да си инсталираш Server 2003 е с цел да го изучаваш, но да играеш игри на тази платформа... :confused

Link to comment
Share on other sites

Няма смисъл да се сравняват XP и Server, последния е само за тези, които наистина се нуждаят от сървърните услуги, които предлага. Другата причина да си инсталираш Server 2003 е с цел да го изучаваш, но да играеш игри на тази платформа... :confused

Godfather e prav. Ako iskash da testvash 2003 server-a - biva, no ako smiatash da igraesh igri, niakak si ne e udachno. T'va e vse-edno da si kupish Rols Rois i da go polzvash za kokosharnik. Vprocheem sto pak ne, moze kokoshkite da pochnat da snasiat zlatni iaitza....... ;)

Link to comment
Share on other sites

Nqkoi ima li predstava kvi draiveri da sloja za video kartata shtoto toia 2003 Server nishto ne priema.Instalvam mu tia za XP i ne gi priema. S GeForce 2 MX 400 sam i nemoga da podkaram OpenGL. Igire bez tva 4e ne varvqt ne varvqt ama problema e 4e nito film mojesh da pusnesh nito nisho.Vsi4ko nasi4a zverski. Ako nqkoi e testval Server da kaje kvo misli.

Link to comment
Share on other sites

Moze da iziskva specifichni driveri, koito oste da ne sa izliazli. Znaesh kak e, taka e s vsichki novi windows-i. Zatav ne e dalavera da go instalirash vednaga sled kato e izleznal........

Ne mi pomagash izobshto :cry polojenieto e criminalno ...

Link to comment
Share on other sites

Dobre de, kak da ti pomogna ako niama napisani driveri?

Opitai driveri za 2000 i za XP. Ako i dvata chishita ne pasnat, savsem nemoga da ti pomogna, prosto si mu triabva driver, t'va e. Nedei da zabraviash vse-pak che oficialno mai oste ne e izlaznal na pazara tozi Windows. Tova e polozenieto, ste ti se nalozi da izchakash.

 

BTW siguren li si che driverite za XP ne pasvat? Da ne si obarkal neshto?

Az oste ne sam go instaliral tozi 2003 server, ne mi e ostanalo vreme da go razgledam, no skoro i tova ste stane. Togava ste moga da spodelia i moia opit.

Link to comment
Share on other sites

BTW siguren li si che driverite za XP ne pasvat? Da ne si obarkal neshto?

Az oste ne sam go instaliral tozi 2003 server, ne mi e ostanalo vreme da go razgledam, no skoro i tova ste stane. Togava ste moga da spodelia i moia opit.

Probvah 1000 pati. Ne gi othvarlq prosto ne gi polzva tva e ! Testvah s nVidia 43.00 for 2000/XP,nVidia 43.45 for 2000/XP,nVidia Detonator 42.90 for 2000/XP,nVidia 41.09 for 2000/XP.Vazmojno e Direct X 9 da pravi problem ama neznam.Zatva kazah koito znae da pishe. 10x predvaritelno

Link to comment
Share on other sites

KILERINCHO, ne dei da me draznish :angry: , a mi obqsni kakvo zanachi toq vapros: "4e kakvo ne mu e stabilno na Xp-to ?" i kak ti doide na akulcheto da mi go zadadesh?!?!

 

I aide molq te perdi da govorish glupusti da se zamislish predi tova dali shte si prav...

Link to comment
Share on other sites

Runner ti piqn li si ili prosto ne si nakef. Tova 4e postvam sled tebe ozna4ava li nepremenno 4e tebe pitam kakvoto i da bilo. Tova 4e ne 4ete6 vsi4ko si e tvoq rabota, a tova 4e mene me myrzi da slagam citati e druga. Nedei mi se pravi na mnogo nerven molq ti se 4e ne6to mnogo nervni vzehte da mi stavate naposledyk. Pomisli malko predi da pi6e6 nedei samo ska4a kato petlence na vsqka moq duma. Po spokoino please. Tva se otnasq za pove4eto ne samo za tebe :D

 

Btw ne pravi6 li razlika mejdu normalen i ritori4en vypros ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...