Jump to content
BulForum.com

Help za Win XP


d_micev

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply
Probvah 1000 pati. Ne gi othvarlq prosto ne gi polzva tva e ! Testvah s nVidia 43.00 for 2000/XP,nVidia 43.45 for 2000/XP,nVidia Detonator 42.90 for 2000/XP,nVidia 41.09 for 2000/XP.Vazmojno e Direct X 9 da pravi problem ama neznam.Zatva kazah koito znae da pishe. 10x predvaritelno

По принцип видео подсистемата на сървъра е идентична с тази на XP, което означава, че драйверите за XP трябва да си работят идеално - поне при мен е така, при това си го инсталирах на лаптопа, който е с много "шантав" видео чипсет :wir

Ако си инсталирал обаче DirextX 9, работата загрубява, щото DirectX-а не е просто интегриране на аудио-видео системите, а изцяло различна, макар и стандартизирана API схема за достъп до ауди-видео простотиите, което обикновено не се нрави на сървърните платформи. Ако човек чете документациите, може да остане с впечатление, че DirectX трябва да се понася със сървъра, ама на практика май не става така.

Затова пак ще ви кажа - сървъра не става за игри, независмо, че някой (дори и от Micro$oft) може да ви убеждава в противното.

Виж накъсването на филмите по всяка вероятност се дължи както на този проблем, така и на "изсмукването" на хардуерните ресурси от самата платформа.

Пробвай как ще се държи "чистата инсталация" на сървъра без DirectX. ;)

Но в крайна сметка си задай въпроса: "За какво, по дяволите, ми е този сървър" :(

Link to comment
Share on other sites

Za igrite - az igri ne igraia.zatova ne mi puka dali sha varvat ili nqma. Za filmite - nasi4at zashtoto PC ne izpolzva izobshto video kartata a gi dekodira izcqlo s procesora i ot tam toi uvisva.Sashtoto e da gledate film s 1 MB Video Card - nevazmojno. Zatova sega shte probvam da mahna Direct X-a. Ne uspqh da vida kak e pri 4istata instalacia no mislq 4e Server 2003 imq Direct X 9 zalojen v instalaciqta (kakto i WMP9). Nesam siguren za tova. No vsashnost kato se zamislq naistina" Zakvo po dqwolite mi e tozi server ?"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...