Jump to content
BulForum.com

Help za Win XP


d_micev

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Tvoiat vapros moze da se kaze i po drug nachin: "Moze li niakoi da me nauchi na visha matematika, a ma da e za 3 dni che niamam vreme." :P

Ima dosta neshta, koito triabva da znaesh za da instalirash windows (koito i da e toi). Nemoze s 2-3 dumi chovek da ti kaze naprimer - A be rugni CD-to i si gotov. Ne stva taka.

 

Ako obache pitash kak da instalirash WinXP varhu 98se (pri polozenie che si zapoznat s deistviata koito se izpalniavat po vreme na instalacia) togava kazvam:

Prosto instalirai WinXP-to vav sashtata direktoria kadeto ti e Win98se. Tova e edinia variant. Mozesh da go instalirash i v druga direktoria, no taka ste imash 2 windows-a (edin XP i edin 98se)

Ako iskash obache da razkarash 98se, togava neshtata nemogat da se obiasniat s 2-3 dumi. Varianti ima dosta. Nai-dobre e da ia zabursesh taia 98-itza (NIKAKAV FORMAT!!!!!!!!!) i da si slozish chisto nov XP! Neznam zashto tolkova hora izpolzvat format pri instalacia na windows. Tova e absoliutno izlishno i riskovano (ako zabravish da bekupnesh niakoia direktoria).

Uspeh. :)

Link to comment
Share on other sites

moje li niakoi da mi obiasni, gore dolu podrobno kak da si instaliram winXp direkno varhu win98 second ed. bez da si formatiram hard diska ???  :confused

predvaritelno blagodaria!  :beerchug

Пускаш инсталация на ЕксПи и избираш New Instalation (Advanced). От там му казваш да инсталира ЕксПи на същия партишън на който е и 98 и той ще те пита дали искаш да го изтриеш.OK и имаш XP без 98 и без формат!

Link to comment
Share on other sites

Ael e prav. Taka ste mahnesh 98 i ste imash chisto novo XP. Az lichno obache predpochitam chista instalacia, koeto ste reche che parvo triabva da zabursesh win98se direktoriata i posle install na XP. No imai predvid che ima kakvo da sgafish ako naprimer restartirash PC-to sled kato si zabarsal Win dorektoriata. Ima niakoi podrobnosti. Ako te interesuva, pitai, ste ti kaza.

Link to comment
Share on other sites

Oba4e tarsi licenzen fail koito toi mojebi nqma i blokira instalaciata. Dosega ot DOS samo Home Edition sam uspql da sloja i to e bil originalen (toest zakupen za $70). Pro iska nqkva osnova predi vsi4ko .Nesam probval s bootable Pro (shtoto nqmam) Ako tvoia e takav probvai moje i da stane

Link to comment
Share on other sites

Az lichno VINAGI instaliram PRO versiata na XP-to i to vinagi pod DOS. Viarno, poniakoga spira na edno miasto (oste v samoto nachalo na instalaciata) misli "malko" i posle prodalzava. Vsichko e OK.

Runner, davai smelo, samo se vaoruzi sas malko tarpenie i si gotov! Samo nedei da zabraviash da si napisesh seriinia nomer na niakoe listche predi da zapochenesh da instalirash. :beerchug

Link to comment
Share on other sites

WinXP Home sukzzz :bgrin:

Kato sha e garga da e roshava - wareza ima dostatachno windowsi (bootable).

Vinagi e po-dobre da se instalira "na chisto" - edna ot nai-lubimite mi DOS komandi e "deltree c:windows" :woot :D - inache kolkoto i da e gladak upgreida, dosta chesto ima kofti rezultati. Az imah problemi dori s upgrade ot XP Home, do XP Pro - vsichko mina mnogo gladko, no sled tova se zapochna edna... :wir, nakraia si instalirah XP Pro na chisto (ne e zadaljitelno formatirane na diala).

Drugoto vajno nshto e migraciata kam NTFS, za tezi s po-goliam kuraj :D

I nakraia za nai-entusiaziranite i avantiuristite - preporachvam novia Win 2003 Server - tozi pat pichovete ot Redmond mai sa se postarali poveche :beerchug...ama sha vidim

Link to comment
Share on other sites

Saglasen sam s Godfather, che vinagi e nai-dobre da se instalira na chisto, no za zalost niakoi useri ne sa naiasno s DOS-a, koeto do goliama stepen gi ogranichava.

Sto se otnasia do NTFS-a, a mi drugo si e. FAT32 si e pak FAT i si nosi vsichki nepriatnosti ot tova.......... B)

Link to comment
Share on other sites

no za zalost niakoi useri ne sa naiasno s DOS-a, koeto do goliama stepen gi ogranichava.

I az sam saglasen za DOS-a, zatova - samo bootable CD-ta. Pri tiah instalaciata si zapochva dostatachno iasno i gladko i niama niakakav DOS, e samo v nachaloto malko VGA text mode :D, ama tova se iadva :)

Link to comment
Share on other sites

dobre de, ako iztria windows direktoriata i posle kato si kacha XP nali shte triabva da si kachvam sichki draivari na novo????????????????  :confused

Ganda rabota ma trq da sa svarshi :woot :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Shibanite disketi sa shibana otjivelica za mene :) Na moito PC floppy nqma i nqma i da ima :) Ima si diskove ima si img-ta na DOS i kakvo li o6te ne. Ta po temata. Ako 6te puska6 instalaciq pod DOS na Xp-to nqma da e nikak zle da si pusne6 predi tova smart drive 6tot 4-5 4asa instalaciq ne ti myrdat. Ako 6te slaga6 XP vyrhu 98 po dobre se otkaji veroqtnosta da ti napravi problem e dosta golqma. Ot 4 takiva instalacii 3 se skapaha vednaga sled instala a drugata sled edna sedmica. Ne znam 6to nqmam si na ideq. Hem pak na FAT 32 instaliram i pak se zasirat. Win XP Pro se instalira bez problem pod DOS kato startira6 vyprosniq fail winnt.exe. Prosto ot 98 restart in MS-DOS mode, deltree na program files (progra~1 pod DOS) sled tva deltree na djama i startira6 vyprosnoto winnt.exe ot i386 direktoriqta i si nqma6 griji. Sled tova sledva6 instrukciite i gleda6 da ima6 na nqkoi telefona da zvyni6 ako ne6to ne ti e qsno :D Instalaciqta na kakyvto i da e windows kogato ti e za sefte a i sled 10 instalacii pak si e 6ibaniq i trqbva da znae6 dosta raboti za da nqma6 problem. A i da znae6 mnogo problemi pak ima prosto ne se 6a6ka6 tolkova :D Sega zasega drugo ne se se6tam kakvo da ti kaja po vyprosa, no ako pita6 ne6to po konkretno 6te polu4i6 otgovor :D A za driverite da ti kaja. Xp-to si ka4va driveri sami4ko samo trqbva da si konfigurira6 mrejata i da napravi6 nqkoq i druga nastroika za da se optimizira. Jelatelno e da preinstalira6 driverite na videokartata 6toto drverite koito slaga Xp-to ne sa tolkova dobri. No nai-vajnoto e da si konfigurira6 mrejata i da vlezne6 v i-net. Sled tova moje6 da vlezne6 v #evrocom.net v irc.evrocom.net i 6te polu4i6 pomo6t za ostanalite raboti :D Taka 4e deistvai, dokato ne se probva6 nqma da se nau4i6 :D Pyk s kakvoto mojem 6te pomagame :)

Link to comment
Share on other sites

Po otnoshenie na driverite, WinXP si kachva dostatuchno "dobri" draiveri. KILLERINCHO e prav, che e dobre da smenish driverite na videoto, zashtoto tezi, koito si varviat s windows-a ne struvat mnogo, no samo ako igraesh igri. Ako rabotish ofisna rabota (word, excel i t.n.) niamash grizi.

Ako obache imash niakakav prekaleno nov harduer, ne se nadiavai WinXP da si "nosi" draiveri za nego. Tova obache ne e koi-znae kakav kusur, kato se vzeme predvid che imash internet i mozesh da si drapnesh.

Za mrezata - a mi neobhodim ti e samo TCP/IP protokola, ostanaloto ste svarshi Windowsa. Ako si zakachil; modema kam mrezovata karta, to togava triabva da i slozish driveri (predpolagam che niama da se nalozi) i tva e - veche ste imash internet.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...