Jump to content
BulForum.com

Търся фен на Адроит


Recommended Posts

Здравейте, съфорумци ...

 

Тези дни "брадясах" пред компютъра от ровене на милионите софтуери за Адроид ОС. Уж се оправям от години с Уиндоуса и малко с хардуера ( инсталации на Уин, драйвъри за какво ли не, малко софтуер за предпечат и фотообработка ) ама ми писна от какъв ли не софтуер. То не са формати, то не са платформи и всяка с особеностите си. За всяко елементарно нещо чета по дни понякога във форуми и нета и малко взе да ми писва като знам, че утре ще е нещо друго и отново ново.

 

.. та искам да попитам дали някой от Вас по запознат с Адроид платформата няма да ми помогне за смарт телефонът ми да има лесна за обслужване навигация и скайп - (четох и за Viber) . Предстои ми закупуване на 3 таблета и понеже нещата безвъзвратно отиват към безплатна операциона система като Адроит ще трябва наново да се запознавам с програми и работа на тази ОС.

 

Сега например имам проблем с маркета за Адроид излиза ми постоянно следният надпис като кликна да свалям приложение

 

screenshot0611201217554.jpg

 

едното било "маркет" , а "store" какво е вече не знам ?? ... има и "play .." някакъв, ама вече не ми се мисли то пък какво е :wacko: .. да не пиша, че Privileg-а който имам изобщо го няма в списъка на поддържаните устройства, а е невъзможно да не са съвместими.

 

Та някой запознат, които може да отдели малко време да ме "светне" бих му се реванширал с нещо, което работя или пък бих платил дребна сума за разясненията.

 

 

 

поздрави на всички отделили от времето си да прочетат по-горното и тези, които биха ми помогнали ... Атанас

Link to comment
Share on other sites

Ако мислиш, че не съм чел :( ... ама ми писна всеки чул-недочул, друг пък фен на марковите изпълнения да пише по форумите. Най-големият проблем на нета тепърва предстои .. или по-скоро предстои пред добрите търсачки :) защото в нета има много инфо и още повече "боклук" :( .. затова и реших да пиша във форума тук, понеже силно вярвам, че човек най-бързо и точно разбира нещата,които го вълнуват от група, която му допада. Иначе инфо колкото щеш в нета стига да имаш време за губене в четене на какво ли не.

 

п.п. колкото до дадена буква със сигурност е от значение, но смятам, че човек не трябва да е става филолог преди да може да попита нещо във форумите. Мисля, че всеки би разбрал за какво точно питам независимо дали съм пропуснал или транскрибирал дадена англоизична дума както е най-точно.

Link to comment
Share on other sites

Има специални форуми с подкатегории в които се обхващат доста модели телефони и неща свързани с тяхното "подкарване" и др. Чуждоезичните са в изобилие и обхващат почти всичко. Виждам че наблягаш предимни на нещата изписани на родния ни език, така че мога да ти препоръчам българския андроид форум, който лесно ще намериш, не са големи разбирачи там, но пак ще ти свършат работа. Принципно повечето навигации биха ти свършили работа, също така ако знаеш какъв модел е телефона ти го напиши, за да може да ти се помогне :))

 

 

По проблема ти: да съм честен много не разбрах какво питаш...

 

и аз не разбрах, затова питах същите неща като теб за модел и т.н.

 

Аз евентуално мога да помогна с рутване

Link to comment
Share on other sites

Сблъскал си се с реалноста и проблена на смарт телефоните. Друг е проблема че всеки изпълнител/фирма за телефони си прави и спбствени разработки.

По проблема ти: да съм честен много не разбрах какво питаш. Искам информация относно операционната система или искаш информация относно гугъл плей? Имал съм андроид и той беше измислен някакъв. Не беше сложен, но на скоро си играх малко с едно сони арк и едно хтс дизайър и малко откачих. Не харесвам Андроид вече изобщо. Ползвам друга ос от скоро и мога да споделя , че колкото и да не съм ги харесвал преди сега ми допадат адски много.

Та кажи ми отново какъв ти беше въпроса. Ако е за операционната ще гледам да помогна на лично, ако е за плей програмата няма да мога да ти кажа нищо.

Какъв ти е телефона и модела и коя с коя версия е в момента.

Благодаря

Link to comment
Share on other sites

телефона е Privileg SM10 - review

 

Android version: 2.2.1

Kernel version: 2.6.32.9

 

Въпросът ми е (по-скоро молба към занимаващите се по цял ден, пък било то и непрофесионално с Андроид ОС) : Има ли някой който срещу скромна сума или бартер за услуга от мен (нещо свързано с фотография, печат, реклама или обувки :) между другото в това съм най-можещ и знаещ :rolleyes: ) да ми разясни основни неща (май като се замисля не толкова основни, защото си изгубих 2 месеца да обикалям огромен брой сервизи заради прост софтуерен проблем) що е Андроид ОС, подходящи заместители на скайп и някаква навигация за Андроид и не на последно място да ме светне какво точно иска този Google play за да тегля от там, че се уморих от търсене и четена на инсталациони *.apk файлове,които е повечето случаи трябва да се свалят от непроверени източници при условие, че са безплатни в Google play.

 

В случая няма как да знам какви таблети ще ми попаднат,които искам да закупя за да се съобразявам и с тяхната версия, но определено ще са бюджетни с версии около ver.2.2 или ver.2.3 и ако имам късмет Андроид 4.0

Link to comment
Share on other sites

Е добре де, тая тема тука не я ли видя?

 

http://www.bulforum....showtopic=85817

 

Сега например имам проблем с маркета за Адроид излиза ми постоянно следният надпис като кликна да свалям приложение

 

screenshot0611201217554.jpg

 

едното било "маркет" , а "store" какво е вече не знам ?? ... има и "play .." някакъв, ама вече не ми се мисли то пък какво е :wacko: .. да не пиша, че Privileg-а който имам изобщо го няма в списъка на поддържаните устройства, а е невъзможно да не са съвместими.

 

телефона е Privileg SM10 - review

 

Android version: 2.2.1

Kernel version: 2.6.32.9

 

Въпросът ми е (по-скоро молба към занимаващите се по цял ден, пък било то и непрофесионално с Андроид ОС) : Има ли някой който срещу скромна сума или бартер за услуга от мен (нещо свързано с фотография, печат, реклама или обувки :) между другото в това съм най-можещ и знаещ :rolleyes: ) да ми разясни основни неща (май като се замисля не толкова основни, защото си изгубих 2 месеца да обикалям огромен брой сервизи заради прост софтуерен проблем) що е Андроид ОС, подходящи заместители на скайп и някаква навигация за Андроид и не на последно място да ме светне какво точно иска този Google play за да тегля от там, че се уморих от търсене и четена на инсталациони *.apk файлове,които е повечето случаи трябва да се свалят от непроверени източници при условие, че са безплатни в Google play.

 

В случая няма как да знам какви таблети ще ми попаднат,които искам да закупя за да се съобразявам и с тяхната версия, но определено ще са бюджетни с версии около ver.2.2 или ver.2.3 и ако имам късмет Андроид 4.0

 

Проблема ти излиза, защото не си вързал GMAIL акаунт, а такъв от GBG.BG. Не съм сигурен как си успял. Трябва да имаш Gmail акаунт, за да използваш пълноценно Андроид платформата. Когато си създадеш gmail акаунт и влезнеш в Play store-а с него, ще можеш да си инсталираш приложенията директно от сайта. play.google.com. На телефона си също трябва да влезнеш през този Gmail акаунт, за да можеш да ползваш Play Store-а, който преди беше Market. Не съм сигурен дали на твоя телефон, заради по-ниската версия, няма да е все още Market. Иначе Google Play Store и Google Market са едно и също нещо с различно име. Преди година промениха бранда за сайта с приложенията и от Market, го направиха Play, като добавиха и филми, музика и книги към нормалните приложения. Обединиха всичко под едно име - Google Play Store.

 

Като си влезнеш с Gmail акаунта, ще можеш да си свалиш и Skype, и Viber, и WhatsApp, и навигации, и каквото си решиш и няма да е нужно да сваляш безплатните приложения като APK файлове от неизвестни източници.

Link to comment
Share on other sites

Добър вечер и от мен

 

Въпреки че се занимавам само с iOS и iPhone бях се занимавал и малко време с .apk програми и инсталиране.

 

Така ако искаш да сваляш и инсталираш от play store трябва да си създадеш gmail и да влезнеш в play store с него.но gmail е задължително както е казано по горе на коментарите за Android устройства.

 

Ако искаш можеш да свалиш file manager и download all file после влизаш в сайта 4shered.com създаваш вдин account пишеш в търсачката .apk от там си сваляш и програми,игри и каквото искаш напълно безплатно(jailbreak) след като избереш да сваля запометяваш чрез Download all files с името което си е но да внимавате най накрая да има .apk после влизате в File manager и от там install

 

Лесно и бързо и най важното няма Root и така гаранцята си важи ;)

 

 

http://crashslash.blogspot.gr/?m=1

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на w00x и Dj_Jimmy за уместната забележка.

 

Супер странно ми се вижда това с мейлите, но все пак големите си имат право на свойте прищявки :) ... а защо ме регистрира Play-а с gbg.bg пощата като има такова изискване ми е още по-странно ?? както и да е .. значи сега започвам да се боря със следващата непотребна регистрация само и само да подккарам някое друго приложение на Андроид-а от маркета.

 

А колкото до 4shered.com и други подобни сайтове ми се струва леко параноично от моя страна, но е излишен риск да инсталирам *.apk файлове от там при условие, че производителите са ги предоставили за безплатно сваляне от техните сайтове или събрани общо в Google play.

 

********************************************************

 

edit: след кратка борба и поредното безмислено регистриране ето какво идентично съобщение извади с новият ми Gmail

 

screenshot0711201200484.jpg

 

 

еми на път са да бойкотирам google-a щом искат да ми е трудно :) в края на краещата човек винаги има алтернативи на безумните недоразумения на най-големите :rolleyes:

 

Утре правя последно усилие да си намеря Wi-Fi рутер, че чета трябва май да влезна през телефона в профилът си както писа по-рано w00x а аз си помислих, че е поредната щуротия :rolleyes: .. та утре търся да купя безжичен рутер и ако не стане мятам всичката техника барабар с ТВ-то от последният етаж :laughing:

Link to comment
Share on other sites

еми на път са да бойкотирам google-a щом искат да ми е трудно :) в края на краещата човек винаги има алтернативи на безумните недоразумения на най-големите :rolleyes:

 

Утре правя последно усилие да си намеря Wi-Fi рутер, че чета трябва май да влезна през телефона в профилът си както писа по-рано w00x а аз си помислих, че е поредната щуротия :rolleyes: .. та утре търся да купя безжичен рутер и ако не стане мятам всичката техника барабар с ТВ-то от последният етаж :laughing:

 

Трябва на телефона си да имаш Интернет. Независимо какъв, но така или иначе е по-добре да инсталираш приложенията по безжичен. Връзката с гугъл акаунта е за доброто на потребителя, защото там ще ти се запазят контактите, календара, задачите и т.н. Такъв телефон без Data план през оператора, така или иначе е на 20% от използваемостта си.

 

Този GBG акаунт в последствие можеш да го вържеш през POP3 и да си получаваш писмата в GMAIL-а. През POP3 можеш да го вържеш и към телефона директно.

 

Сега, трябва да отвориш телефона, да влезеш в настройките и да добавиш акаунта към GMAIL. По принцип го иска и при първоначалното стартиране, но ти някакси си го пропуснал тоя момент. След като вържеш акаунта, телефона ти ще се синхронизира с Gmail. Ще ти изтегли пощата, ще ти запази контактите в указателя, ще ти синхронизира събитията в календара. След като си добавил акаунта и имаш интернет връзка на телефона, отваряш приложенията на телефона си и намираш това с иконка - бяла чантичка. Под него ще пише или Market, или Play, но по-вероятно е да е Market, с оглед на версията, която имаш инсталирана.

 

След като цъкнеш приложението, ще ти каже, че няма вързан акаунт и ще ти предложи да вържеш този, който вече си добавил. Ти ще приемеш, после ще приемеш и End User License Agreement-а. Тогава ще ти се отвори магазина с приложенията и можеш да започваш да разглеждаш и да търсиш. Или от телефона, или от сайта. Без значение.

 

Ако не ти е вързан телефона с акаунта, уеб сайта просто няма как да знае към кое устройство да изпрати приложението, което искаш да инсталираш. Логично е.

 

По принцип инсталацията ставаше само от Market-а на телефона, но преди около година, като пуснаха Play бранда, пуснаха и уебсайта от където можеш да си инсталираш приложения. Телефона дори не трябва да е до теб. Може да е на другия край на света, стига да има Интернет и да е вързан с акаунта. Дори може да имаш няколко телефона вързани към един Google Play/Gmail акаунт и си избираш на кой от тях да сложиш програмката, която си си избрал от сайта.

Link to comment
Share on other sites

Здр извинявам се ,че се намесвам в темата но тъй като гледам,че и тук става въпрос за андройд реших да пиша.Като колегата и аз съм нов в адроид въпреки,че го използвам от 3 месеца.Въпроса ми е следния от чисто любопитство значи правиш си акаут в гугал плей вързвашго към телефона и после почваш да теглиш пиложения след време си взимаш нов телефон вързваш го към гугал плей и тези приложения който си изтеглил преди какво става с тях на ново ли трябва да ги изтеглиш или сами ти се прехвърлят в новия телефон.

Link to comment
Share on other sites

Здр извинявам се ,че се намесвам в темата но тъй като гледам,че и тук става въпрос за андройд реших да пиша.Като колегата и аз съм нов в адроид въпреки,че го използвам от 3 месеца.Въпроса ми е следния от чисто любопитство значи правиш си акаут в гугал плей вързвашго към телефона и после почваш да теглиш пиложения след време си взимаш нов телефон вързваш го към гугал плей и тези приложения който си изтеглил преди какво става с тях на ново ли трябва да ги изтеглиш или сами ти се прехвърлят в новия телефон.

 

Сами се инсталират на новия.

Link to comment
Share on other sites

Мерси за информацията колега само да попитам още нещо мисля,че ще е полезно и за колегата който е пуснал тая тема.Значи доста приложения съм изтеглил до сега повечето обаче не ми харесаха и ги деинсталирах от телефона но обаче ми стоят във гугал плей.Като влезна в мойте приложения за андройд гледам,че тия приложения който съм деинсталирал от телефона си стоят.Да ли има някакво време след което сами ще изчезнат от там или има някаква опция за махане която не съм е открил.

Link to comment
Share on other sites

Мерси за информацията колега само да попитам още нещо мисля,че ще е полезно и за колегата който е пуснал тая тема.Значи доста приложения съм изтеглил до сега повечето обаче не ми харесаха и ги деинсталирах от телефона но обаче ми стоят във гугал плей.Като влезна в мойте приложения за андройд гледам,че тия приложения който съм деинсталирал от телефона си стоят.Да ли има някакво време след което сами ще изчезнат от там или има някаква опция за махане която не съм е открил.

 

Седат си в My Apps / ALL. Нещо като история, да видиш какво си си инсталирал, за да си го инсталираш пак ако искаш.

Автоматично няма да се махнат. Ако толкова държиш да ги махнеш, може да ги махаш на ръка. Трябва да натиснеш една икона като пътния знак за "забранен престоя". Ще те пита дали искаш да го махнеш и ще ти го махне от списъка.

Link to comment
Share on other sites

Понеже темата вече излезе от раздела, да я преместя ли на по-подходящо място? Имам предвид пусналият темата дали все още търси човек срещу заплащане да му обяснява или вече е ориентиран в ситуацията.

 

П.П. След преместването темата ще остане отворена за дискусии.

Link to comment
Share on other sites

Понеже темата вече излезе от раздела, да я преместя ли на по-подходящо място? Имам предвид пусналият темата дали все още търси човек срещу заплащане да му обяснява или вече е ориентиран в ситуацията.

 

П.П. След преместването темата ще остане отворена за дискусии.

 

Мести я, аз изобщо не я знам защо е тука тая тема. Човека явно е искал да заплати услугата, но ще му обясним и за без пари.

Link to comment
Share on other sites

да, наистина ми се иска някой да ми "навърже" къде с кабел, къде wi-fi желанията ми ... вчера купих един безжичен рутер, ама той бил за ADSL връзка и бил по-скоро модем ... вече се боря ден да го подкарам с WAN , но ту тръгва безжичната връзка с таблета, ту кабелната ми връзка с настолното PC ... сега чета като гламав за рутерите и връзките между тях ... пак стигнах до подобно положение , но в случая не с google play, ами с няколкото рутера и нета ми на всичките ми компютри :confused

 

И въпреки всичко искам да благодаря на wOOx за пълните обясненията за решаването на ситуацията .. и разбира се на всеки отделил време да прочете и пише в темата.

Link to comment
Share on other sites

да, наистина ми се иска някой да ми "навърже" къде с кабел, къде wi-fi желанията ми ... вчера купих един безжичен рутер, ама той бил за ADSL връзка и бил по-скоро модем ... вече се боря ден да го подкарам с WAN , но ту тръгва безжичната връзка с таблета, ту кабелната ми връзка с настолното PC ... сега чета като гламав за рутерите и връзките между тях ... пак стигнах до подобно положение , но в случая не с google play, ами с няколкото рутера и нета ми на всичките ми компютри :confused

 

И въпреки всичко искам да благодаря на wOOx за пълните обясненията за решаването на ситуацията .. и разбира се на всеки отделил време да прочете и пише в темата.

 

Един рутер на TP-LINK е 30лв. Най-евтиния и върши работа без настройки. Само трябва паролата да му зададеш. Не знам колко си дал за твоя.

Вържи се на някой безплатен нет и си сложи акаунта в телефона, и си свали програмите. Така или иначе ти трябва Интернет да ги използваш тия програми. С изключение на навигацията.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...