Jump to content
BulForum.com

Gsm?


don_anton

Recommended Posts

нещо се зарибих да си купя сони ериксон т800 но не ми се дават 600лв. искам да ви питам някой купувал ли си е гсм 2ра употреба , ако да какво мисли за него в смисъл има ли някви нередности или нещо подобно , заслужава ли си да спестя няколко лв. не знам колко точно или по-добре 1во-класно и качевстено или 2ра употреба по нищо не отстъпва или почти по ни6то ?

Link to comment
Share on other sites

Значи ако нямаш достатачно пари за нов ти препоръчжам да си земеш някакаж по евтин но да е първа рака заштото втора рака мойе да има дефект осжен ако не познаваш този дето ти го предлага!!!

Link to comment
Share on other sites

Shady котегорично е прав ! Аз преди време си купих един Алкател втора употреба, ползван повече от година, но си позволих това само защото познавам човека, който го е ползвал и го знам, че е луд на тема пазене на техника. Това беше преди много години (смятайте колко, щом телефонът беше One Tuch Easy :P ), тогава още нямаше калъфчета и той си беше правил сам.

С две думи с телефоните втора ръка си е като с всяка техника - зависи кой я е ползвал.

Успех !

Link to comment
Share on other sites

don_anton ако на теб не ти се дават 600 лева за нов, някой друг ще ги даде. След време ще излезне по-нов и този който го е купил ще продаде "стария" си GSM на половин цена.

Нови модели втора ръка няма. Нали все някой трябва да го купи НОВ било тук или в чужбина.

Не забравяй, че на повечето места дават и гаранция за втора употреба GSM-и.

 

/q cheese "С две думи с телефоните втора ръка си е като с всяка техника - зависи кой я е ползвал."

Успех !

 

Точно за техниката най-малко значение има дали е втора ръка или нов.

Специално за GSM-ите след смяна на панела и батерията, не може да се познае дали е нов или втора ръка. За телевизори, DVD, Уредби, Автокасетофони и т.н. да не говорим.

 

Това което казваш важи с пълна сила за автомобилите.

Link to comment
Share on other sites

Нещо не разбрах - искаш мнение за секънд хенд T800 или изобщо? За Т800 нищо не мога да ти кажа. За втората ръка колкото хора, толкова и мнения. Мога само да ти кажа при мен как е: 2000 г си купих Nokia 5110 (sec. hand) - още е в семейството и не е мръднал; 2001 си купих 6110 (s.h.), който сега ползва един приятел и няма грижи; от миналата година съм с 6210 (s.h.) и не е мръднал. Не че съм апологет на Nokia, ама е факт. Обаче си пазя нещата, така че съм съгласен с cheese - може и пета ръка да е, щом е пазен си работи. Това са все стара генерация телефони, може и затова да са по-здрави. Миналата година взехме на жена ми чисто нова Motorola C333, оттогава гледана, кътана, на 10 часа разговори, ама батерията е за смяна. Ми за к'ъф ми е телефон, дето за 1 година смяна на батерията му струва 1/2 от парите, дето мога да му взема (а иначе е наистина в перфектно състояние)?

Ще ти дам следния съвет: помисли си за какво наистина ще ти е полезен телефона (в случая Т800) и ако ще ползваш минимум 65% от функциите, струва си да го имаш. Ако е само заради факта, че имал камерка, ала-бала - няма смисъл. Винаги ще има по - нов модел с повече безполезни глезотии. Правилната стратегия е да изчакаш да излезе следващия модел и да купиш този на половин цена (реалната ха-ха).

Link to comment
Share on other sites

Az moq SAMSUNG C100 go kupih vtora raka.Be6e polzvan 2 meseca ot nqkav si na koito qvno ne mu e haresal.Az go kupih za tova 4e toi mi dade nai ve4e garancionnta karta ot magazina na Globul!Vinagi ima takiva koito kato si kupqt nqkav tel i ne go haresat.Za tova sled 2 meseca go prodavat.Ako nameri6 takav 4ovek kupuvau vednaga a i vse pak se pazi da ne bi ne6to da mu ima razvaleno na tela!Az moq tel go pozlvam bez da imam nikakav problem :punk

Link to comment
Share on other sites

Купи си нов! Аз миналата година си взех една нокиа 6100, беше току що излезнала като модел и 2ра ръка ми излезна с 200лв по ефтина. Само след няколко часа разбрах че съм се прецакал..имаше изгоряло стъпало, а тогава още неможеха да я оправят. Къде ли не съм я карал..във всички възможни сервизи в Пловдив, даже и в София. Накрая познайте какво направих..на свой ред я пробутах на следващия заблуден като мен и така..поне се отървах от нея. Ако намериш подходящ GSM втора ръка, задължително проучи какво му е миналото, ако го купуваш от приятел най добре. А съмнително ниски цени на нови модели телефони значат само едно нещо: GSMа е прецакан.

Link to comment
Share on other sites

Определено си купи нов. Вчера продадох моята Nokia 6100 за 180лв, но щото беше пълна с дефекти! През два часа -Sim Reject и пълно забиване!

Купих го миналата година по това време от ДА ДА, имаше още 6 дни гаранция , ама за 1 год. 3 пъти на сервиз , абе хубав GSM ама му се е*а майката. Та онея дето ми го купиха ( на бул.Руски) ама въобще не им пукаше че има проблеми..... та извода е: НЕЗНАЕШ К'ВО ЩЕ ТИ СЕ ПАДНЕ. Аз не съм голям късметлия , така че не рискувам:)

 

 

P.S. Както се казва в горния пост! :)

Link to comment
Share on other sites

ми аз лично до ся не съм си купувал нищо секан хенд и за тва се чуда иначе аз съм сега една моторола макло по-нов модел от т191 но не знам точно къф е модела:) и не мислех да си сменям телефона имал съм възможности да си купя много по-нов много по-хубав с много повече функции но не съм го правил щото просто не мисля че ми трябват излишни глупости но някак си тоя п800 ме грабна а както казах съм против даванате на много пари за гсм и за това се чуда но мисля че се отказах напълно от секанд хенда мерси за отговорите!

Link to comment
Share on other sites

Значи ако нямаш достатачно пари за нов ти препоръчжам да си земеш някакаж по евтин но да е първа рака заштото втора рака мойе да има дефект осжен ако не познаваш този дето ти го предлага!!!

 

Напълно подкрепям , повечето телефони втора ръка с дефекти които ще видиш веднага след като го купиш и почнеш да се базикаш с него. Поне повечето ми познати си ги пробутват заради дефекти които се появяват от време на време.

 

Така че, както беше казал някой по-умен от мен

"Не съм богат за си купувам евтини работи"

 

:angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...